Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Miału Do Tłokowca


xadamx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie. Stoję przed zakupem miału. Generalnie jeden i drugi są na podobnym poziomie jeśli chodzi o kaloryczność.

 

 

Jeden ma 26kalorii i jest baaaaaaardzo drobny: sprzedawca ma własną kruszarkę węgla i to co zostaje po odsianiu idzie jako miał. Jak zapewnia sprzedawca co najmniej 95% czystego węgla. Od niego miał co roku bierze mój bardzo dobry kolega i chwali sobie( bierze do zwykłego pieca z dolnym spalaniem miał o dużo gorszych parametrach bo ten kaloryczny gotował mu wodę).

Cena 550/tona

 

Drugi ma mieć 25kalorii: nie wiem jak wygląda. Jest brany bezpośrednio z kopalni przez gościa u którego ja biorę miał. Do tej pory brałem u niego miał jakieś 23kalorie i w nim występowały grubsze kawałki węgla, takie że podajnik bez problemu sobie z nimi radził. Jak do tej pory jestem zadowolony z jego towaru. Domyślam się, że ten co będzie miał będzie o podobnej "konsystencji".

Cena 500/tona

 

I teraz zasadnicze pytanie. Czy ten pierwszy, dużo drobniejszy nie będzie się za szybko spalał. Wiadomo większe łupinki trochę lepiej trzymają żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego tłokowca, raczej wybrał bym ten nieco gruszy miał, tak mi się wydajke z praktyki że im jest grubszy tym mniejsze jest jego zuzycie, lecz to może być subiektywne odczucie, natomiast co do kaloryczności nie zwracał bym za bardzo uwagi na podaną. Znajomy który przywoził miał prosto z kopalni (nie wiem z jakiej), najpierw podjechał pod hałdę a dopiero po zważeniu kiedy poszedł do biura zapłacić wtedy pytano jaką bierze kaloryczność i taki dostawał kwit i za taką miał zapłacić, smutne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie.

 

jednak kupiłem ten o wiekszej kaloryczności (tzw. odsiewka) i jestem zarąbiscie zadowolony z tej decyzji. na tych samych ustawieniach zaworu trójdrożnego mam większą temp. na grzejnikach. piec lepiej trzyma temperaturę nawet przy zwiększonych przerwach podawania (w ustawieniach na samą wode nawet o ponad 100% - obecnie mam co 11minut). ponieważ jest to prawie czysty węgiel mam bardzo mało popiołu i zero spieków.

 

także opłacało się dołożyć te 100-ke do tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.