Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cofanie Się Ognie Do Zasobnika Podajnik Tłokowy.


jsek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z piecem domino plus sterownik ognik plus, podajnik tłokowy. Problem polega że ogień cofa się w stronę szuflady i wtedy włącza się częściowe opróżnianie zasobnika co powoduje zasypanie całego paleniska. Do ogrzania jest 460m piec ma moc 50KW.

Ustawienia na sterowniku.

Pd. 3

Ob. 8

Pod. 3

Pr. 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie tłoka - czy masz to u siebie? Tłok powinien ustawiać się po każdym cyklu w położeniu najdalej od paleniska.

Jeśli w innym, to żar może przechodzić do zasobnika :angry: :angry: Wykonuje się to na kontaktronie i magnesie umieszczonym na kole napędu mimośrodu. No i sterownik powinien mieć odpowiednie przyłącze.

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak pozycjonuje, tylko 'inaczej' - tak jakby na opak :angry: A więc spróbuj odkręcić te dwie śrubki M8 ustalające suwak podajnika na kole wyjściowym przekładni ślimakowej, czy jak tam jest to mocowane i ręcznie przesuń go (może być MAŁY młotek potrzebny) tak, aby był w położeniu przeciwnym niż jest (o 180st kątowych).

Skręć ponownie, powinno pomóc :angry: !

 

No i podziel się obserwacjami 'post factum in situ' !

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale napisz z którym kolegą :angry: U mnie też jest klapka z ciężarkiem i serwis Opala zapodał mi prosty teściorek na prawidłowe pozycjonowanie: sprawdzić położenie tej klapki na podtrzymaniu. Ma być zamknięta, a tłok schowany pod nią!

 

I nie trzeba nawet do tłoka zaglądać, wystarczy drzwiczki do paleniska otworzyć :angry:

 

TŁOKOWCY WSZYSTKICH KOTŁÓW ŁĄCZCIE SIĘ !!!

 

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do tematu.

Mam kocioł stalmark 2005r . Sterownik st79 , w którym steruje się czasem przerwy podajnika , ale również czasem podawania .

Oznacza to tyle , że ustawiam jak długo ma pracować tłok i jak wiadomo w różnej pozycji skończy.

Serwisant firmy stwierdził , że nie da się przerobić i żeby palić miałem II (czyli drobnym)

Miałem kiedyś przygodę , gdy nie było mnie w domu , że żar cofnął się do zasobnika i to już nie było wesołe.

Znalazłem mały patent : tzn bardzo dokładnie domykam wszystkie drzwiczki , a szczególnie zasobnik by nie łapać"lewego" powietrza i póki co jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale napisz z którym kolegą :angry: U mnie też jest klapka z ciężarkiem i serwis Opala zapodał mi prosty teściorek na prawidłowe pozycjonowanie: sprawdzić położenie tej klapki na podtrzymaniu. Ma być zamknięta, a tłok schowany pod nią!

 

I nie trzeba nawet do tłoka zaglądać, wystarczy drzwiczki do paleniska otworzyć :angry:

 

TŁOKOWCY WSZYSTKICH KOTŁÓW ŁĄCZCIE SIĘ !!!

 

PozdrA.

Klapka jest zamknięta. Powoli ogień cofa się do tłoka, groszek pali się po wieszku w kierunku zasobnika, poza oczywiście żarem który jest mniej więcej na środku paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka jest zamknięta. Powoli ogień cofa się do tłoka, groszek pali się po wieszku w kierunku zasobnika, poza oczywiście żarem który jest mniej więcej na środku paleniska.

Czyli stamtąd (od zasobnika) dostaje powietrze :) . U mnie nigdy, przez 3 lata palenia groszkiem/trocinami/owsem/zrębkami/miałem w Opalu takie zjawisko nie powstawało. I nawet pokrywa zasobnika nie jest zbyt szczelna, a dodatkowo przy mokrym paliwie załączam przegarniacz (połączony z suwakiem tłoka) własnego chowu, coby się nie wieszało na ściankach :) Czyli powietrze może penetrować przez tłok, ale jakoś mu to nie idzie - na szczęście!

 

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You're welcome, my pleasure :)

Ale nic konkretnie Ci nie poradzę, bo mam całkiem inny kocioł ! Zaś jako konstruktor powiem Ci, że podstawa projektowania, to ogarnięcie wyobraźnią projektowanego detalu i przejście od idei do konkretu. W Twoim przypadku spróbuj naszkicować i zwymiarować elementy do uszczelnienia tak jak są, a potem docelowo - jak chciałbyś je mieć uszczelnione. No i wreszcie wyobrazić sobie, jak je uszczelnić :) . Zrobienie szkiców wykonawczych to już tylko formalność ! Fotki byłyby pomocne do forumowej burzy mózgów, ale wiem jak trudno dostać się w to miejsce z aparatem...

 

Ja jestem jeszcze ze szkoły kalkowo-rysunkowej, czyli rysuję na kalce układ sytuacyjny w skali 1:1 i podkładam sobie na kawałkach kalki różne wersje rozwiązań w położeniach krańcowych (klapka to detal ruchomy) obracane na pinezce pomiędzy poł krańcowymi. W kompie to jest może i prostsze, ale mniej frajdy :)

 

W każdym razie jak zrobisz, to zapodaj - bo tu jak u Muszkieterów: 'jeden za wszystkich, wszyscy za jednego' :)

 

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.