Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Kotla Logica


Jabus06

Rekomendowane odpowiedzi

mam kociol logica20-27kw.Kociol ten powinien pracowac na pelnym zasypie 20 -30h,u mnie 6-8h mimo ze paliwem jest groszek lub ekogroszek.Probowalem roznych zmian parametrow sterownika i nic.dzwonilem do serwisu nie pomogli.Budynek mam z porothermu ocieplony styropianem.Powierzchnia ok 120m.Nie uzytkyje jeszcze poddasza,jak dojdzie to bedzie o60m wiecej.moj problem przypomina problem Lukasza na forum.Jak sobie poradzil niech da znac. Druga sprawa to iz przy uzyciu mialu i paleniu od gory niemoge uzyskac temper wiekszej niz 45 st przy dolnym paleniu jest lepiej.Jak stosuje groszek jest troche lepiej ale strasznie szybko sie wypala jak wczesniej wspominalem.Prosze opomoc fachowcow jak i zwyklych uzytkownikow ktorzy maja rozpracowane ten kociol .Jestem juz bezsilny .Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kociol logica20-27kw.Kociol ten powinien pracowac na pelnym zasypie 20 -30h,u mnie 6-8h mimo ze paliwem jest groszek lub ekogroszek.Probowalem roznych zmian parametrow sterownika i nic.dzwonilem do serwisu nie pomogli.Budynek mam z porothermu ocieplony styropianem.Powierzchnia ok 120m.Nie uzytkyje jeszcze poddasza,jak dojdzie to bedzie o60m wiecej.moj problem przypomina problem Lukasza na forum.Jak sobie poradzil niech da znac. Druga sprawa to iz przy uzyciu mialu i paleniu od gory niemoge uzyskac temper wiekszej niz 45 st przy dolnym paleniu jest lepiej.Jak stosuje groszek jest troche lepiej ale strasznie szybko sie wypala jak wczesniej wspominalem.Prosze opomoc fachowcow jak i zwyklych uzytkownikow ktorzy maja rozpracowane ten kociol .Jestem juz bezsilny .Z gory dziekuje.

 

Wtam,też mam taki kocioł, ale wyniki mam znacznie lepsze. Przede wszystkim podaj parametry ustawienia sterownika i sugeruje palić groszkiem, ale od dóry (w popielniku trzeba zamknąć dwie zasuwy) i zamknąć szyber na czopuchu na3\4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem orzech wczesniej, z uzyskaniem wysokiej temp. nie bylo problemu wrecz musialem jej pilnowac,ale problem nie znikl,dalej 6-8h pracy i koniec pozdrawiam.

 

 

mam logica 17-20 dom 130m przy temp ok 0-5 spala 20kg węgla orzech przez ok 20 godzin.ustawiałem sterownik przez tydzień .teraz pale drewnem pełen kocioł około 8godzin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Proponuje zrobić następujące rzeczy:

 

Zadana temperatura 52 stopnie

 

Czas przedmuchu: 15 sekund

 

Przerwa pomiędzy kolejnymi przedmuchami: 10 minut

 

Moc wentylatora 60%

 

Histereza na 4

 

Załączanie pompy 45 stopni

 

Jeżeli chodzi o CWU to ja mam ustawiony priorytet że najpierw grzeje CWU do 45 stopni a potem CO.

 

 

Otwórz całkowicie zasuwy w popielniku oraz nie przymykaj czopucha niech będzie otwarty na max. Ja przy takich temperaturach jak 0-5 mam spalanie 16,5 na dobę. Gdy temperatura spada do -15 to niestety spalanie powyżej 20kg na dobę. Powierzchnia grzewcza około 150m2.

 

Temperatura na dole około 22 stopnie, na górze 20,5 czasami 19,5.

 

 

 

JEŻELI CHODZI O MIAŁ:

 

Aby palić miałem w tym modelu to konieczne są następujące ustawienia:

 

zadana temperatura: 60 stopni minimum

 

czas przedmuchu: 20 sekund

 

przerwa pomiędzy kolejnymi przedmuchami: 3 minuty

 

Moc wentylatora: proponuje 80% mocy

 

 

 

Zasuwy na dole zamknij na 3/4. Niech ci do głowy nie przyjdzie aby regulować czopuch, musi być otwarty na maxa. Przy takich ustawieniach miał się pali idealnie i popiołu bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że te pierwsze ustawienia to do palenia węglem ? Narazie mam troche drewna do spalenia i o takie ustawienia na drewno bym prosił.

Co do czopucha to mam wrażenie że jak jest otwarty na MAX to strasznie szybko wypala mi sie paliwo. Ale to może tylko takie uprzedzenie że wszystkie ciepło idzie w komin ;) Chociaż raczej czas spalanie przy otwartym czopuchu mam krótszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moje ustawienia

 

moc wentylatora 70 węgiel 60 drewno

min moc wentylatora 20

współczynnik zmiany obr. wenty 4

czas przedmuchów 8

czas przerwy przedmuchów 11

temperatura zadana 69

pale na okrągło bez gaszenia cybuch zamknięty lub otwieram o jeden ząbek,dom 120m +150 cwu 5-osób temp w domu 23 st,zawór czterodrogowy (koniecznie) wyjście na grzejniki 42-50 zależnie od temp.powietrza,powrót ok40,do kotła ok 50 ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, tym co mają na ten temat pojęcie, to idzie im łatwiej, ale nam laikom ;) panowie mam ten sam problem, jak kolega który ropoczoł ten temat, tak poknociłem mój regulator Rapid 3Z ze za chiny nie mogę z nim dojść do ładu, pełen wsad ledwie na 8 h i gdy mam ustawiną temp na 60 st. to piec dochodzi do 58 i wyje całą noc, PROSZĘ Was dajcie mi parametry tak na mój chłopski rozum z tego co widzę na sterowniku

N- to wiem ustawiam temp jaką chcę

P- to, co ile ma sie załączyć podmuch

c- to, jaki czas ma trwać ten podmuch i dalej to już magia a jest jeszcze:

H- skala od 1-10, d- skala od 1 do 50, b- skala od1 do 50, E- skala od 1 do 50, L od 1 do 3 tak więc proszę ekspertów podajcie mi parametry jakie najlepiej mam to ustawić, do ogrzania mam mniej więcej 120 m kw.palę węglem.

P-?

c-?

H-?

d-?

b-?

E-?

L-?

Z góry dziękuje za wyrozumiałość i za odpowiedzi które mi pomogą, Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.

Edytowane przez walek36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w instrykcji na koncu masz opis co oznaczaja poszczegulne parametry. w miare jasno:

www.compit.pl/pliki/2-38/291/Instrukcja%20Rapid3Z%20u2x.pdf

 

P- Czas miedzy przedmuchami (uruchamia sie dmuchawa w celu odprowadzenia nagromadzonych gazów z kotła)

C- Czas trawania przedmuchu (obcji P)

E-Obroty wentylatora(dmuchawy) podczasz opcji przedmuchu

H- Histerezea (jest to opcja która okresla o ile ma spaść temperatura na kotle od żądanej zeby sie właczyła dmuchawa )

D-Maxymalne obroty wentylatora (dmuchawy)

B- Minimalne obroty wentylatora(dmuchawy)

L -?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.