Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Z Centralnego śmierdzi Siarkowodorem


dust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Po sezonie letnim w czasie którego korzystałem z dwu funkcyjnego pieca gazowego wczoraj przepaliłem pierwszy raz w piecu co. Niestety woda w kranach po nagrzaniu się zaczęła mieć zapach zgniłych jaj, pomyślałem więc że być może dlatego ze zbyt długo woda z bojlera nie była spuszczana i się zaśmierdziała. Jednakże z upływem czasu a także litrów spuszczanej wody problem nie znika. Dodam, że zapach nie występuje gdy używam i używałem pieca gazowego a także przy zimnej wodzie w trakcie używania pieca co. Zastanawiam się co może być tego przyczyną i jak sobie z tym problemem poradzić. Woda do domu dostarczana jest z własnej studni.

 

Może nie wyrażam się zbyt fachowo w moim opisie ale mam nadzieję, że przedstawiłem sedno.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie jestem specjalista , ale mam taki przypadek u teścia. Woda z własnej studni była bardzo zażeleziona , jedynym obiawem były zapychanie się filtrów czerwoną mazią raz na jakiś czas. I tak kilka lat . W tym roku od kilku miesięcy - woda z kranu (nie ma tu CO, tylko piece elektryczne)zaczeła strasznie śmierdzić właśnie zgniłymi jajkami. Poczytałem , popytałem i okazało się ,że przez tak zażelazioną wodą, przez ten czas, osadzało się żelazo w rurach i teraz skutkiem tego będzie tak piekny zapach. Jedynym teraz wyjściem, podobno jest przepłukiwanie kilkukrotne rur i założenie specjalnego filtra do wody zażelazionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....) czyszczenie studni w tym wypadku.

 

Takie "czyszczenie" nic nie da, problem nie w studni, ale w samej wodzie.

Tak, potwierdzam- istnieje zjawisko powstawania osadów w instalacji, które później reagują z taką kwaśną wodą i wydziela się wtedy siarkowodór.

 

Jedyne naprawdę skuteczna jest porządna instalacja do uzdatniania wody.

(i nie chodzi tylko o jakiś tam filtr, ale o napowietrzenie i usunięcie z wody

gazów (CO2 i H2S) oraz żelaza i manganu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "czyszczenie" nic nie da, problem nie w studni, ale w samej wodzie.

Tak, potwierdzam- istnieje zjawisko powstawania osadów w instalacji, które później reagują z taką kwaśną wodą i wydziela się wtedy siarkowodór.

 

Jedyne naprawdę skuteczna jest porządna instalacja do uzdatniania wody.

(i nie chodzi tylko o jakiś tam filtr, ale o napowietrzenie i usunięcie z wody

gazów (CO2 i H2S) oraz żelaza i manganu).

zgadzam się , tu chodzi o jakośc wody i dobrą instalację do uzdatniania wody, chociaz widziałem specjalny filtr odżelaziający (w ceni ok 40 PLN), do korpusu narurowego 10 . Ale czy to co cos da- niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach ma nawet woda po uzdatnieniu (odwrócona osmoza w instalacjach c.o.) . Nie jest to nic niebezpiecznego i nie przejmowałbym się tym.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma mowy o pozbyciu się rozpuszczonych w wodzie gazów bez pozostawienia wody uprzednio

napowietrzonej na ok. dobę w otwartym zbiorniku.

Nawiasem mówiąc, sam sobie zrobiłem taką instalację już przed 10 laty.

Trochę kłopotliwa w obsłudze, ale działa niezawodnie i skutecznie:

 

post-94-1285860685_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że temat się rozwinął. Żeby uściślić oczywiście chodzi mi o wodę która nagrzewa się z pieca i służy do użytku domowego. Z tak właśnie ogrzewanej wody w sezonie grzewczym korzystam już ponad 10 lat i wcześniej taki problem nie występował tym bardziej jestem zdziwiony. Postanowiłem, że zanim zabiorę się za jakieś fizyczne działania w tej kwestii zaniosę wodę do sanepidu żeby ją przebadali. Ale osobiście podejrzewam, że problem może być w boilerze na ciepłą wodę, który wymieniłem jakieś 2 lata temu, ponieważ jak już nadmieniałem wcześniej problem występuje tylko przy nagrzanej wodzie z tego boilera natomiast gdy woda jest podgrzewana przez piec gazowy nic nie czuć.

 

Może macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Może macie jakieś sugestie?
(...)

Tak, potwierdzam- istnieje zjawisko powstawania osadów w instalacji, które później reagują z taką kwaśną wodą i wydziela się wtedy siarkowodór.

 

Czy o takie sugestie, jakie napisałem już wcześniej ?

Żadna filozofia: z gorącej zażelazionej wody wydzielają się osady i osadzają się na ściankach zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się temat śmierdzącej wody w przypadku zużycia się anody w zasobniku.

 

Z instrukcji Galmetu:

 

"W przypadku tworzenia sie zapachów i zabarwienia na ciemno wody w ogrzewaczu, jest to wywołane tworzeniem sie siarkowodoru poprzez redukujace zawartosci siarczanu bakterie, które zyja w ubogiej w tlen wodzie. Jesli oczyszczenie ogrzewacza, wymiana anody magnezowej i uruchomienie z temperatura powyzej >60 0C nie dadza rezultatu polecamy zastosowanie anody tytanowej podłaczonej osobno do sieci elektrycznej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Opis Galmetu jest trafny. Bakterie. Zbiornik powinno się przegrzewać raz w miesiącu aby wyeliminować bakterie. Jeśli się one zagnieździły a anoda dawno nie była wymieniana i powierzchnia wewnątrz jest osłabiona - wsadzenie tytanowej nic nie pomoże. Bakterie wciskają się w przestrzenie popękanej emalii i trzymają się mocno - jak Chińcyki. Zbiornik trzeba dobrze odkazić. W innym przypadku problem będzie powracał. Są na rynku tabletki odkażające. Czasem, niestety, pozostaje wymienić zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.