Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Kotła I Kilka Wątpliwości


drzewko82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Od roku mieszkam z żoną w domu ze starego budownictwa...

Dom wygląda mniej więcej tak:

 

d1.jpg

 

 

Mam tam kocioł który został zamontowany przez św. pamięci dziadka w 2001roku. Instalacja (rury+kaloryfery) jest żeliwna z tego samego roku.

Zdjęcie kotłowni:

 

k2.jpg

 

Przez ok 4 lata kocioł ten był źle użytkowany, co doprowadziło do tego że go przeżarło w kilku miejscach, ale to jeszcze co się dało to jakoś załatałem... Palenie w nim było od początku uciążliwe, ulubione jego zadanie to zadymić piwnice :/

Myślałem że jakoś jeszcze rok na nim pociągnę, ale w ostatnich dniach zaczęło kapać ze ścianki wodnej w środku pieca...

 

Doszedłem do wniosku że nie warto już do tego kotła dokładać i lepiej kupić nowy...

Muszę to zrobić dość szybko bo mamy 5-miesięczną córkę i nie mogę sobie pozwolić na dłuższe przerwy w paleniu.

 

Chcę palić głównie węglem i drewnem - ale w chwili obecnej mam w piwnicy 4 tony miału, 1 tone węgla i sporo buka... Tym muszę palić podczas najbliższej zimy, ewentualnie węgla tonę dokupię.

 

Co do kotła - chcemy dać maksymalnie 3 tyś (najlepiej z montażem)

 

Na oku mam kocioł OGNIWO S6WC 17kw - ok 2,5tyś u nas w sklepie.

Do tego miarkownik Honeywella + stary sterownik z pompą wody.

 

Ale mam kilka wątpliwości:

1. Czy miałem w tym kotle dam radę palić?

2. Czy 17kw będzie odpowiednim kotłem do mojego domu?

3. Czy lepiej zainwestować w inny piec? (miałem też na oku wyprodukowany przez defro - ReflexTG - też ok 2,5tyś)

 

Proszę też o opinie o tym kotle, szczególnie jak są jakieś negatywne bo pozytywnych kilka już przeczytałem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Ten kocioł który proponujesz jest górnego spalania i nie ma siły palić w nim samym miałem w sprzyjających okolicznościach można mieszać miał z węglem ale nie radziłbym w proporcjach większych niż 30% miału i 70% węgla bo inaczej w kotłowni czeka cię wędzarnia.Radziłbym rozejrzeć się za kotłem miałowym jeśli dalej planujesz go jako podstawowe paliwo wprawdzie jest nieco droższy ale napewno o wiele ekonomicznej będzie się w nim palić. ( no i miał zawsze jest najtańszy z sortymentów węgla)

Co do mocy kotła to ok 15kw spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.