Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić piec na groszek z dodatkowym rusztem moje dane: 140mkw dom + bojler 120litrow, podłogowe ogrzewanie na 50mkw, układ zamknięty. w sumie 20kw potrzebuje?
Prowadzę działalność sprzątającą i w okresie zimowym odśnierzamy dużo, więc w domu krótko bywam z żoną i chciałbym żebym nie musiałem godzinami spędzać przy nim, raz na dwa dni załadować ekogroszek i spokój. interesowałem się:
Defro-różne opinie dużo reklamy
sas-brak dodatkowego paleniska??
buderus-??
termo-tech??
ling-duo- w srodku wykonanie ciekawe? może
taurus??

na pewno chciałbym ślimokowca, czujnik pogodowy, możliwość załącznia smsem pieca?

który z tych firm byłby najciekawszy? na co zwrócić uwage podczas montazu pieca, zawory?, wypoziomować piec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z wyżej wymienionych firm posiadam kocioł firmy termo-tech z palnikiem BRUCER (paliłem eko-groszkiem i mieszanka z miałem, świetnie się spala, nawet gdy groszek się spieka), taki pomarańczowy z castoramy moc 19 KW(niestety nie ma możliwości kupna prosto od producenta). Problem w tym, że posiada prosty sterownik bez wielu zbednych opcji (szkoda ze nie jest to ecoal.pl), ale w grę tu wchodzi cena. Kocioł kosztował 5500, więc za tą cenę czego więcej się spodziewać. Kocioł z rusztem awaryjnym. Wykonanie nawet dobre, parę elementów bym poprawił. Ogrzewam 140 m2 + cwu 120l. Jeśli chodzi o Defro to mam znajomego który tam pracuje, mówił mi jak dobierają spawaczy, więc wiem, że tam nie ma kaszany, stawiają na jakość nie na ilość. Z czystym sumieniem można polecić kocioł firmy defro, tylko taki kocioł jest nieco droższy (ok 7-8 tys). Co do zaworów naturalnie 4D, sterownik pokojowy uważam za zbędny jeśli posiadasz 4D i zawory z głowicami termostatycznymi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam kocioł Galmet EKO GT-KWP 17M z obrotową retortą. Zamontowałem już kilka i dla mnie to pierwsza klasa, moi klienci spalają miał z niewielkim dodatkiem groszku i jest super, nie ma spieków, kwiatków czy innych cudów jak na tradycyjnej retorcie. Dobre są też tłokowce z hefa np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
termo-tech??

 

Witam

Kupiłem piec 26kw i jestem ciekaw jak będzie wyglądał za 5 lat.

Blacha w popielniku szybko rdzewieje na zewnątrz tez radośnie nie jest.

Sterownik bardzo ubogi i wymagana temperatura powrotu min 52C .

Zwrócić uwagę należy na czyszczenie pieca. Jestem ciekaw jak sobie poradzisz z czyszczeniem komory powietrznej w retorcie w małym piecu bo jest bardzo nisko. Ja w swoim gimnastykować się muszę.

 

Po kupnie sprawdź uszczelnienie kołnierza palnika retorty. Zerknąłem na piec w castoramie i poprawki konieczne były. Na szczęście nie kupowałem pieca w castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozważyć Zębiec KPM Duo

Firma z tradycjami dziesięciolenimi

Kocioł bardzo ciekawy z racji palnika rynnowego na którym spali się wszystko

Duże palenisko dodatkowe

Sterowanie prawie bezobsługowe

Dużo zabezpieczeń dla kosza no i mieszacz który zapobiega zawieszaniu opału

W sieci opinii może nie za wiele bo to nowy model

ale te co są są bardzo przychylne

Podobne kotły robi Defro pod nazwą AKM Uni ale wg mojej oceny Zębiec to solidniejsza firma

Pierwsze uruchomienie kotła przez serwis chyba bezpłatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do układów zamknietych to musisz kupić kocioł z wbudowaną wężownicą bezpieczeństwa zgodnie z EN 303-5, która musi schładzać kocioł i zabezpieczać przed przegrzaniem. Inaczej bedziesz miał BOMBĘ zegarową w kotłowni !!

 

Tu wtedy wybór jest jedyny na rynku i prosty - LOGICA firmy Cichewicz. Ma seryjnie wbudowaną wężownicę . Co wazne jak chcesz sobie taką dokupić - są zewnętrzne na rynku ale kosztują 800 zł i są bardzo mało efektywne!!

 

Poza weżownicą Logica ma wiele innych zalet, m.in common air , super sterownik Pluma Fuzzy Logic - adaptacyjny nie trzeba nic nastawiać w kotle itp. Ale to temat na oddzielnego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak

Praktycznie wystarczy zawór bezpieczeństwa utrzymywany w należytym stanie technicznym

Swego czasu pare razy zagotowałem wodę w kotle i jakoś nic się nie stało

Zadziałał zawór bezpieczenstwa

Insza inszość;) że zagotowanie wody w kotle to jak strzał w szóstkę w lotto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, masz podobną sytuację do mojej, zakupiłem ogniwo z brucerem i ecoalem,święty spokój, wszystko się samo pilnuje i ustawia, jest jeszcze kilka innych kociołków z tym sterowaniem,myślę,że i one spełnią wymagania

np. RBR Ekouniwersal :) palnik j/w, dostałem od producenta i właśnie testuję ten nowy sterownik ecoal na kociołku - bajer jest pełen :)

aktualnie porównuje spalanie w kg do poprzedniego sterownika - ciekawość mnie zżera :)

Kocioł polecam, producenta też.

 

I życzę powodzenia w wyborze :)

j

 

P.S.

Chyba łatwiej wybrać samochód niż kocioł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jestem specjalistą, ale od pewnych tematów są mądrzejsi i ich opinię powinno się brać pod uwagę.

Jeśli chcecie kupić kocioł z dodatkowym rusztem, to kupcie z dokładanym rusztem żeliwnym.

Wodny ruszt awaryjny w kotłach retortowych to nieporozumienie i chwyt marketingowy.

Jeśli kogoś interesuje uzasadnienie to proszę wejść sobie na stronkę "zawijan wodpress" i poczytać opracowanie pt:"ruszt awaryjny-tak czy nie"

Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

Ps.jeśli chcesz wybrać dobry kocioł to rzuć okiem na opracowanie pt:"konstrukcja wymiennika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 26 kW termo-tech już 7 sezon. W chwili obecnej tylko sterownik wymagał interwencji. Po tym jak stery GECO wymieniłem na ST-37, działa bez problemu. Oczywiście jest ubogi, ale od czasu wymiany nie miałem żadnych problemów. To tak jak ze skrzynią biegów - są tacy co radzą sobie z manualem, ale są tacy co wolą dopłacić do automata. W zeszłym roku wymieniłem palnik na żeliwny - producent dopuszcza taką opcję - i muszę przyznać że idzie ładnie. Na miale go poważnie nie testowałem - ale już widzę że ktoś to robił, natomiast całą zimę jechałem na czeskim groszku z węgla brunatnego. Niestety jakość węgla robi swoje - dużo popiołu. Ale cena kusi. Co do tego min. 52 stopni - to jest dobra rada dla wszystkich. nie wyobrażam sobie żeby ktoś poważny trzymał kocioł na takich temperaturach aby powrót miał mniej niż 50 stopni - no chyba że chce często zmieniać kotły. Ale palniczek ładnie się sprawuje. Spala gorsze paliwa, żeliwny korpus i żeliwny ślimak daje poczucie niezawodności i długo żywotności. Może to tylko poczucie, ale jakoś tak mi lżej na sercu z tego powodu. Co do rdzy - problemem może być niewygrzanie farby. jeśli kocioł trzymasz na 30 stopniach, farba nie nabiera swoich właściwości. Stąd może wdać się korozja. Po pierwsze - czytać DTRkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie manuali nie zwalnia od samodzielnego myślenia

Znasz kogoś kto wymieniał kocioł z powodu palenia na niskich temperaturach

czy naczytałeś się bredni producenta

Piszesz o powrocie 50st

U mnie na zasilaniu jest 37-40st i kocioł pracuje już 9 lat

Objawów korozji nigdy nie zauważyłem

Jeśli masz znajomych ktorzy wymieniali kotły z powodu korozji to chętnie wysłucham ich opini

a jeśli naczytałeś się tego w necie to nie powtarzaj czegoś czego sam nie doświadczyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.