Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Kominka Do Poprawki


adam757L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

Zwracam się do Was z prośbą o ocenę schematu c.o. kominka z płaszczem wodnym. Instalacja użytkowana będzie już trzeci sezon i zaczynają się dziać niepokojące rzeczy a mianowicie w obiegu znajduje się dość dużo powietrza. Do temperatury ok 45 st C jest to prawie niezauważalne (nie słychać szumów w instalacji), ale przy ok 55-60 st C pompa wyraźnie bulgocze i słychać powietrze w grzejnikach. Ciekawi mnie fakt, że niedoróbki w instalacji ujawniły się dopiero w połowie drugiego sezonu grzewczego. Nigdy raczej nie miałem potrzeby osiągania większej temperatury w instalacji niż 60-65 st C. Jeśli kominek "rozbuja"się do ok 70-80 st C pompa całkowicie się zapowietrza i dłuższą chwilę zajmuje przywrócenie jej do pracy.

Jeszcze raz wielka prośba - forumowicze, fachowcy - co zrobić, co poprawić aby było dobrze.

Instalacja wykonana w miedzi, grzejniki aluminowe KFA (3 sztuki - łącznie 53 żeberka), drabinka stalowa Gorgiel (1 sztuka,duża ok 800W) , wymiennik 120l z węż. spiralną.

Moje pomysły to:

1. Przeniesienie pompy wyżej zasilania, łącznie z zaworem różnicowym (bypass na średnicy fi 28), odpowietrznik aut. bezpośrednio nad pompą na trójniku.

2. Przeniesienie zaworu trójdrogowego na zasilanie, aby pompa zasysała z zaworu a nie pchała na zawór.

3.Zamontowanie odpowietrznika aut. na weżownicy wymiennika.

4. Rozdzielenie zasilania c.o. i naczynia wyrownawczego.

Czy jeszcze jakieś pomysły z Waszej strony. Pomóżcie, bo sezon grzewczy już za pasem.

Za wszystkie Wasze odpowiedzi i uwagi z góry dziękuję.

Sorki za jakość szkicu. Robiony był odręcznie.

Na schemacie celowo narysowałem poziom podłogi bo część zasilanie i powrotu biegnie pod poziomem podłogi (na odcinku ok 1 m)

post-5591-1284666267_thumb.jpg

 

Poniżej schemat moich propozycji.

 

post-5591-1284667582_thumb.jpg

 

Czekam na uwagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.