Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Podłogówki Pod Grzejnik


DamianK87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od paru fachowców dowiedziałem się ze można podłaczyć za pomocą zaworu mieszajacego, ogrzewanie podłogowe pod grzejnik CO. Czy ktoś tak już podłączał i czy faktycznie zdaje to egzamin? Pokój ma 17 m2 a całkowita długość przewodu PEX uzytego do podłogówki to 60 m.

Zamieszcze zdjecie tego grzejika i najlepiej jakby mi ktoś mógł na to zdjecie nanieść schemat jak mam wpiąć podłogówke do instalacji CO. Aha dodam ze jest to CO grwaitacyjne ale przez cały czas ogrzewania i tak jest właczona pompa CO.

post-19152-1284020208_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bym nie dawał na powrocie. Ta podłoga i tak będzie grzała jak tyłek umarlaka. A wstawic zwykły termostat na zasilaniu grzejnika i heja!

A za jakiś czas wyciąć precyzyjnie to wszystko , żelazo na dutki pomieniać, dutki na gorzałkę, a gorzałke wypić i spokój!

I zacząc nowa instalację!

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jak podłaczyłeś równolegle podłogówkę z grzejnikiem to jeszcze ratuje Cię przydławienie grzejnika , (najlepiej zrób parę fotek to może coś podleczymy szału nie będzie ale może się coś uda zdziałać

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Ci o to zeby np zakrecić zawór przed grzejnikiem i sprawdzić czy bedzie grzała lepiej to juz to sprawdzałem i niestety było tak samo. Pewnie teraz wypale z mega głupim pomysłem ale tak mi wpadło do głowy czy np jesli bym dał jakaś najmniejsza pompe na zasilaniu to nie zdało by egzaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsze pytanie to czy dobrze przelałeś tą podłogówkę

czy ten grzejnik jest podpięty do jakiegoś pionu i czy tylko ten grzejnik

czy masz pompę przy piecu czy grawitacje

ile metrów jest tej podłogówki

jaką temperaturą próbowałeś tą podłogówkę

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsze pytanie to czy dobrze przelałeś tą podłogówkę

czy ten grzejnik jest podpięty do jakiegoś pionu i czy tylko ten grzejnik

czy masz pompę przy piecu czy grawitacje

ile metrów jest tej podłogówki

jaką temperaturą próbowałeś tą podłogówkę

pozdr

 

Ok po kolei :)

1 Wiec powiem Ci ze podłogówke zalewałem już po podpieciu do instalacji, zalewałem powoli.

2 Jest to instalacja CO grawitacyjna wspomagana pompa przy piecu a przed tym grzejnikiem jest jeszcze podłaczony grzejnik w kuchni

3 ułozone jest 60 metrów podłogówki

4 próbe robiłem paląc w piecu max do 60 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy powrot tej podłogówki jest wpięty w powrót grzejnika przez zawór termostatyczny?dobrze widzę? jeśli tak to niema szans na grzanie.trza było ją wpiąć chociaż w te 3\4 zanim zredukowałes na1\2 do grzejnika a powrót gdzieś blisko kotła

 

 

Powrót podłogówki jest wpiety do powrotu grzejnika przez zawór RTL hertza. Jakbym miał taka mozliwość zeby ja wpiąć do kotła to bym tak zrobił,ale niestety nie mam zamiaru przekuwać sie przez cały dom, przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , trudno tak doradzać jak coś jest już na początku źle wykonane , ale próbuj zakręcić wszystkie grzejniki na tym pionie tem na piecu 50 st , czas 2 godziny pompa włączona na 3 zobaczymy co się będzie działo .Jak ruszy możesz delikatnie odkręcać grzejniki (napewno jak ruszy trzeba będzie założyć na grzejniki zawory nastawne.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, powracam z tematem mojej podłogówki, niestety nie mam na wszystkich grzejnikach zaworów *jest to stara instalacja CO i nie wiem czemu nikt nie powstawiał zaworów przy grzejnikach) i teraz mam takie pytanie czy mogę spróbować dodatkowo "napędzić" podłogówke wstawiajac na jej zasilaniu (zaraz za zaworem kulowym ) pompe CO np 25-40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , łatwiej by było gdybyś założył chociaż po jednym zaworze na tych grzejnikach i tak je pokryzował aby równo wszędzie płyneła woda bo tu jest właśnie problem że woda płynie tam gdzie ma najmniejszy opór czyli u Ciebie przez grzejniki i wraca do kotła .Jeśli chodzi o pompe to pewnie wystarczyła by jakaś mała taka nawet do cwu do tego jakieś sterowanie bo jak RTL się zamknie to pompa będzie mielić wodę , ale może się wtedy okazać że grzejniki przestaną grzać , więc proponuję pierwsze założyć zawory na grzejniki.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

ja mam takie rozwiązanie podłogówki na kuchnie przedpokoju i łazienkę, jest to wszystko wpięte w pion - kaloryfera z tym ze przed wejściem jest zamontowana mała pompa chodzi na pierwszym biegu i jest w miarę ok kaloryfer łazienkowy gorący a podłogówka przy niskiej temperaturze zasilania w połowie ciepła reszta letnia, dopiero jak dogrzeje piec to jest całość gorąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przeglądam temat podłączenia podłogówki pod grzejnik i zastanawiam się czy nie lepiej podłączyć obiegu podłogi pod wyjście z grzejnika jako kontynuację odpływu ?

Jak myślicie grzejnik przestanie grzać? czy po prostu podłoga będzie zimna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinujesz ;) u matki jest tak w łazience i ślicznie sobie to lata trzeba jednak rurki ułożyć w slimak a nie w meandre. Konieczne jest zastosowanie zaworu 3D przy kotle aby podnieść temp. powrotu. Max temperatura na kotle to 65*! Rurki daj co 20 cm aby nie przegrzać podłogi. Jednak mimo wszystko jest to rozwiązanie nie pozbawione wad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.