Skocz do zawartości
IGNOROWANY

piec R-ECO M


Gość luki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

ponieważ rozglądam się za piecem poczytałem trochę tu i tam i już nie wiem co wybrać.

 

Ponoć jedne z lepszych to te firmy RECO, przejrzałem ich stronę i .... wystarczy mi jedynie na serię M - czy ktoś miał z Was do czynienia z tymi piecami - co o nich wiecie jakieś wady zalety ?

 

Aha jeszcze jedno, czytam, że sterowniki PID są najlepsze, więc piszę meila do firmy co za elektronikę tam wsadzili, a oni mi odpisują - W związku z Pana zapytaniem dotyczącym sterowania kotla R-ECO M informuję, że sterowniki instalowane do tych kotłów nie zawierają algorytmu PID. Nie zawierają też algorytmu PI. Sterowanie tych kotłów oparte jest o nasze autorskie rozwiązania - i co o tym sądzić ?

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy sterowniki PiD są najlepsze jest wciąż (jak dla mnie) kwestią dyskusyjną. To nowe rozwiązanie - tak naprawdę nie spotkałem się jeszcze przekonującego dowodu na ich zalety - wszystko co wiemy to marketingowe zapewnienia handlowców.

 

Tak więc ja osobiście nie wybierałbym obecnie kotła pod kątem tego, czy jego sterownik pracuje wg algorytmu PiD.

 

A co do pieców RECO - czekamy na opinie posiadaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie doczytałem troszkę o sterownikach PID i już nie jestem takim jego zwolennikiem - może jeszcze dopracują tę machinę ;) bo jak potrafi spalić nawet do 30 % paliwa więcej to raczej sobie odpuszczę.

 

Ale dalej intryguje mnie opinia o piecach RECO konkretnie model M - proszę o opinię na ich temat.

 

Dziś udało mi się znaleźć dwa posty na innych forach:

1. pochwałka za wyśmienitą elektronikę - może odp. z serwisu była prawdziwa i naprawde zrobili dobry autorski algorytm do tych kotłów - pisał użytkownik

2. druga opinia raczej zganiła piec (nie wiem dokładnie który model, a może wszystkie), a mianowicie za to, że "kocioł z tyłu ma kształtki ocynkowane" co wg autora postu to jakieś nieporozumienie bo ponoć ocynk odpryskuje i takie tam - pisał potencjalny użytkownik.

Czy szanowni forumowicze macie jakieś wieści w tym temacie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Mam nadzieję, że wątek jeszcze żyje.

Kupiłem R-Eco M 35 (35 KW - do ogrzania mam 310m2 + CWU chata nieocieplona, część bez tynku). 5600PLN.

Opinia o kotle w jednym zdaniu:

Zwykły kopciuch w obudowie Mercedesa.

Teraz troszkę szerzej:

Kopci, kopci i kopci, dmuchawa wywala całe dobro z kotła w komin. Rozpalenie kopciucha graniczy z cudem.

Instrukcja ładnie pięknie mówi co i jak. W praktyce nic nie jest takie piękne. Producent chyba nigdy nie odpalał tego kotła u siebie i się zastanawiam skąd ten kocioł ma certyfikat. Płynna modulacja prędkości dmuchawy, jak ją nazywa producent to w rzeczywistości wentylator działający od początku z max obrotami (żadnej regulacji), co skutkuje wywaleniem całego dymu do kotłowni i w komin (po paru dniach wyczystka pełna od popiołu z kotła). Jedyne co jest dobre w tym kotle to żeliwny wymiennik, ale czyszczenie tegoż to niezła ekwilibrystyka zwłaszcza za pomocą szczotki która jest dołączona w zestawie i złamie się na pewno trzeciego dnia użytkowania :o.

Pełny zasyp tj dwa 25 litrowe wiadra orzecha sort II wartość opałowa 29MJ z kopalni Wieczorek to 4 godziny max przy temp. 65 na kotle i 0 do 5 stopni na zewnątrz. Cały czas trzeba dokładać.

Jest to zwykły kopciuch górniak. Nie polecam osobom, które cenią swój czas i nie lubią siedzieć ciągle w kotłowni. Taki właśnie jest ten kocioł - wymaga od użytkownika ciągłego nadzoru. Za taką kase można mieć super kocioł z dolnym spalaniem.

Obywatele i obywatelki nie dajcie się zwieść dmuchawie, ładnej obudowie (która już drugiego dnia stanie się czarna od dymu) i podświetlanemu wyświetlaczowi.

Aha jeszcze słowo o rewelacyjnym, unikalnym sterowaniu temperaturą zadaną - co za idiota to wymyślił.

I jeszcze jedno na koniec. Sterownik ma takie opóźnienie w działaniu, że można zasnąć przy kotle dokonując jakiejkolwiek regulacji - w serwisie powiedzieli "no taki jest urok tego sterownika" - krew zalewa.

Nie polecam, a już w szczególności 5600PLN w 2007 roku to wywalenie 4000PLN w błoto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam nadzieję, że wątek jeszcze żyje.

Kupiłem R-Eco M 35 (35 KW - do ogrzania mam 310m2 + CWU chata nieocieplona, część bez tynku). 5600PLN.

Opinia o kotle w jednym zdaniu:

Zwykły kopciuch w obudowie Mercedesa.

(...)

Pozdrawiam.

Dzięki za informację, musze przyznać, że nieźle bym się naciął. Szkoda tylko, że kolega dał się tak zrobić w przysłowiowe "jajo". Mam nadzieję, że ta opinia trafi do dużej liczby chętnych na ten kocioł, którzy pod jej wpływem pójdą do konkurencji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.