Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Z Ustawieniem Sterownika


mpendzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Myślałem że już nigdy nie będę miał problemów z ustawieniami sterownika mojego kotła, bo przecież w tamtym roku spędziłem pół zimy w kotłowni nabywając nowych umiejętności związanych z obsługą kotła... a jednak - podejrzewam tym razem winę opału, ale chciałem to potwierdzić...

Przez lato było okej - podawanie 12s przerwa 42s podtrzymanie co 20min, nadmuch na 2 i przesłona otwarta z pół cm. Groszek spalał się w miarę ładnie i załadunek podajnika wystarczył na dłuuuuugo jeżeli chodzi o samo grzanie CWU...

Przełom nastąpił teraz, gdy zrobiło się chłodno - mianowicie postanowiłem troszkę pooogrzewać, bo wiadomo małe dziecko itp itd...

Ustawień nie zmieniałem i ten sam opał albo się spieka - jeżeli delikatnie zwiększam nadmuch lub przesłonę na dmuchawie, albo się nie dopala...

Kombinowałem już z czasem przerwy i też lipa - jeżeli zwiększę z 42 na np 44 lub 46 to i tak się nie dopala - zwiększając przy tym dopływ powietrza powstają spieki :-)...

Nie wiem już czego próbować - może częściej podawać węgiel i zmniejszyć czas postoju ??

No chyba że ten opał spalany w większych ilościach powoduje takie "cyrki"..

Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hey !

Mam sterownik st37 i moje optymalne nastawy na lato przy grzaniu tylko CWU to :

czas podawania 5s,

przerwa 50 s,

wentylator na 4 biegu,

podtczymanie co 40 min na 5 sekund

- spalanie poniżej 4 kg na dobę

Jednak na grzanie CO takie same ustawienia nie mają racji bytu - trzeba zwiększyć czas podawania i siłę nadmuchu. Ale czeka mnie droga krzyżowa :) z ustawieniami na zimę - to mój pierwszy sezon zimowy z tym ustrojstwem. Ogólnie to nie należy się bezwzględnie sugerować czyimiś ustawieniami bo obroty ślimaka różnych pieców mogą się różnić, zwoje ślimaka także jak i ciąg dmuchawy więc trzeba kombinować samemu ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wentylatorem to miałem taką historię że nawet na 1 biegu dmuchał jak wściekły - musiałem w ustawieniach serisowych zmienić rodzaj wentylatora. Cyba był przewidziany na większy. Może masz taki problem skoro przesłonę masz prawie zamkniętą i wydaje się że powietrza i tak za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Myślałem że już nigdy nie będę miał problemów z ustawieniami sterownika mojego kotła, bo przecież w tamtym roku spędziłem pół zimy w kotłowni nabywając nowych umiejętności związanych z obsługą kotła... a jednak - podejrzewam tym razem winę opału, ale chciałem to potwierdzić...

Przez lato było okej - podawanie 12s przerwa 42s podtrzymanie co 20min, nadmuch na 2 i przesłona otwarta z pół cm. Groszek spalał się w miarę ładnie i załadunek podajnika wystarczył na dłuuuuugo jeżeli chodzi o samo grzanie CWU...

Przełom nastąpił teraz, gdy zrobiło się chłodno - mianowicie postanowiłem troszkę pooogrzewać, bo wiadomo małe dziecko itp itd...

Ustawień nie zmieniałem i ten sam opał albo się spieka - jeżeli delikatnie zwiększam nadmuch lub przesłonę na dmuchawie, albo się nie dopala...

Kombinowałem już z czasem przerwy i też lipa - jeżeli zwiększę z 42 na np 44 lub 46 to i tak się nie dopala - zwiększając przy tym dopływ powietrza powstają spieki :-)...

Nie wiem już czego próbować - może częściej podawać węgiel i zmniejszyć czas postoju ??

No chyba że ten opał spalany w większych ilościach powoduje takie "cyrki"..

Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie...

 

Ja bym zrobił tak:

1. Najpierw wyeliminować spiekanie - ustawieniem powietrza (to będzie ustawienie bazowe)

2. Potem zlikwidować niedopalanie ale bez ruszania powietrza - początkowo wydłużając czas przerwy w podawaniu.

3.Jeśli tak się nie uda, to wrócić do ustawienia bazowego, skrócić czas podawania i punkt 2. oraz 3.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.