Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podajnik Tłokowy - Problem Z Nagarem Na Palniku.


arthek

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku , w którymś z wątków opisywałem już swój problem .

Dotyczy on powstawania "nagaru" na płycie palnika tuż przed pierwszą szczeliną nadmuchową palnika.

Palę tym kotłem dwa sezony , teraz zaczynam trzeci.W pierwszym sezonie nie miałem z tym problemu.

Czysciłem palnik tylko raz i to przy okazji czyszczenia kotła.W drugim sezonie ( w zeszłym roku) problem się pojawił.

Palnik pięknie pracuje do momentu powstania grubszej warstwy nagaru.

Nagar ten powstaje w błyskawicznym tempie.W ciągu 2-3 dób , narasta do grubości 2-3 mm, co wyraźnie wpływa na jakośc spalania na palniku ( kopcenie wywołane piętrzeniem się opału przed ta górką i przez to gorsze spalanie) .

Po 3-4 dobach jeśłi nie zeskrobę tego nagaru to palnik zaczyna przygasać , albo zaczyna przesypywac opał.

Nie wiem co jest grane.

Teraz palę miałem z KHW ( mysłowice wesoła) 32.1 - 26Mj.Ładnie sie wypala , nie ma spieków.

Palnik "prowadzę" spokojnie.Mały nadmuch 2 w sklai 1-10 , rzadsze podawania opału.Kocioł bez problemu osiąga temperaturę.

W zesżłym roku problem był identyczny.Myślałem że to wina opału z KWSA .W tym roku kupiłem z KHW , niby "lepszy" i jednak to samo.

Dodatkowo dochodzi problem zasypywania komory dmuchawy ta najdrobniejszą frakcją miału.

Powstały nagar powoduje niedopalanie miału , który dodatkowo właśnie skutecznie zasypuje komorę dmuchawy ( około 3 litrów pojemnosci) .Czyszczenie tej komory też co dwa -trzy dni , bo w przeciwnym razie palnik traci nadmuch.

Jak to jest u was z tym nagarowaniem palnika ? Czym palicie i jak wygląda to u was ?

Postaram się jutro wrzucić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym palisz i jaki sort ? 31 , 32 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli palisz ekogroszkiem.

Problem nie powinien być uciążliwy przy ekogroszku ze wzgledu na znukomą ilośc drobnych frakcji ( pyłu)

Ja paliłem dotąd tylko miałem.W pierwszym sezonie brak problemu z nagarem .Od zeszłego sezonu problem sie pojawił.W tym roku to samo mimo zmiany opału ( kopalni)

Obecnie wkładka palnika na której odkłada się nagar ( ruszt) jest wykonana jako płytka stalowa o gr 12 mm.Zastanawiam sie czy zastąpienie jej wkładką ( rusztem) z żeliwa zlikwiduje problem ?

Jeśłi faktycznie miał 32.1 powoduje spiekanie się na palniku i nagarowanie to oznacza , że w niedalekiej przyszłosci palniki z podajnikiem tłokowym odejdą do lamusa.

Powód.

Juz teraz ciezko dostać opał w klasie 31.2 , a co będzie za rok dwa , pięć ?

Obecnie co dwa trzy dni , muszę "skrobać palnik" bo dymi i nie dopala.Aby go wyszczyscić trzeba wygasić palnik.To jakaś paranoja ?!.

Wygląda na to , że przyszłość jednak należy do retorciaków żeliwnym układem podawania i palnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.