Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podnoszenie Się Ciśnienia Na Manometrze


mangusta28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie piszę, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o instalacje, dlatego chcę zadać pytanie ludziom, którzy się na tym znają.

Otóż miałem problem z zaworem bezpieczeństwa 6Bar, który został zainstalowany przez instalatora na samym dole tuż przy bojlerze 300l. Zdarzało się, że gdy przychodziłem rano na działkę do domu (dom w fazie wykończania) zastawałem podłogę mokrą od wody (problem z tymże zaworem 6 Barowym). Okazało się, że prawdopodobną przyczyną tego faktu było zwiększanie ciśnienia w godzinach nocnych przez co zawór ten popuszczał, aż pewnego ranka otwieram garaż, a tam potop - zawór otwarty, a woda leci - trochę dziwne, bo wg. mnie po ubytku wody powinno się zmniejszyć ciśnienie i zawór powinien się samoczynnie zamknąć

Jak się okazało instalator nie założył żadnego zaworu redukującego ciśnienie.

Po założeniu zaworu fabrycznie ustawionego na 3 Bary z manometrem problem zniknął JAKBY.

 

Zawór redukujący ciśnienie założyłem tuż za licznikiem wody. Po otwarciu zaworu odcinającego wodę do instalacji (tego tuż przed licznikiem wody) woda się nalała do instalacji i ciśnienie wzrosło do 2,9Bar.

Tyle, że gdy spojrzę na manometr pod wieczór to wkazuje wtedy 4,5 Bara, a czasem dochodzi 5 Barów.

 

W instalacji korzystam z wody tylko z 1 kranu (nie mam zrobionej łazienki kuchni itp.) od zimnej wody.

W ciągu dnia zużywam ok 1 wiaderko wody (do klejenia płytek). Ponadto w instalację mam podłączone solary (ale są przykryte by nie podgrzewały wody).

Wczoraj temp. wody była 21 stopni więc to nie powinna być wina wzrostu temp (te zwiększanie ciśnienia)

 

Czy ktoś wie co może być przyczyną wzrostu ciśnienia na manometrze (nie chciałbym aby znów wzrosło do 6 Barów i zalało garaż.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

P.S Oczywiście mam naczynie przeponowe do solara i bojlera i to z bojlera jak stukałem palcem wydaje się być puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano woda jest chłodna i ciśnienie niewielkihttps://forum.info-ogrzewanie.pl/style_images/ogrzew/folder_editor_images/rte-image-button.pnge. natomiast w ciągu dnia woda podgrzewa się od otoczenia i ciśnienie wzrasta. Można dodać do tego naczynie wzbiorcze do zimnej wody, ale tylko w przypadku gdyby zawór bezpieczeństwa ponownie się otworzył. Ilość tej wody będzie niewielka. Reduktor działa jak zawór zwrotny i stąd ten wzrost ciśnienia. Póki co obserwuj ale teraz nie ma już tak ciepłych dni aby ciśnienie wzrosło na tyle aby zawór się otworzył. natomiast tamto zalanie związane było ze wzrostem ciśnienia w wodociągach i tu taki mały zawór nie pomoże przy tak dużej instalacji. Mógł też podejść pod grzybek brud który uniemożliwił jego zamknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Reduktor działa jak zawór zwrotny - czyli znaczy, że ciśnienie podniosło się od strony instalacji, a nie od wodociągów i dlatego było wyższe na manometrze - to rozumiem, tylko dlaczego się podniosło, jeśli temp. wody była 21st czyli zimna ?

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem doświadczenie i zamknąłem zawór (na 24 godziny) przed licznikiem wody i okazało się, że ciśnienie na manometrze nie podniosło się wogóle powyżej 3Bar jak to było ustalone (czyli nie chodzi o zwiększenie ciśnienia spowodowane wzrostem temp. wody) - czy to oznacza, że przyczyną jest jednak nieszczelny zawór redukujacy ciśnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzięki guitar za odpowiedzi (sorry, że tak późno).

Nie wiem co to było (może faktycznie zawór popuszczał), ale teraz też czasami zawór ma 4-4,5 bar (może ten typ tak ma), a teraz dopiero w sezonie zimowym zacząłem palić w piecu (listopad-do teraz), bo jeszcze tam nie mieszkam.

Wtedy we wrześniu nie ogrzewałem wody wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.