Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Emigrant A Ogrzewanie Domu


grabnianin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Jak w temacie...po baaardzo dlugich poszukiwaniach i przemysleniach nad rozwiazaniem najbardziej odpowiednim dla mojego przypadku nadszedl czas aby w koncu podzielic sie z wykonawca instalacji co i cwu swoim planem.Mieszkamy z zona i dzieckiem na stale za granica, udalo nam sie wystawic do tej pory dom w stanie surowym zamknietym,w tym momencie doslownie jestesmy po elektryce i prawie po tynkach.Z uwagi na to ze dom polozony 3km od plazy mamy w zamysle kiedys wynajem pokoi(ktore zreszta uwzglednione sa w projekcie).dom o powierzchni uzytkowej jakies 220m2 wykonany z ytong24 na to 15cm styropianu,poddasze 25cm welny,posadzka 14cm styropianu,dach pokryty dachowka cementowa,okna MS-3 szyby.

Z uwagi na to,ze nie bede mogl na co dzien osobiscie palic w piecu poprosilem ojca o pomoc a ten oczywiscie sie zgodzil.Ustalilismy ze kociol bedzie prosty tak aby napalic w nim raz na trzy dni zapobiegajac zamarzaniu ukladu w duze mrozy.Nie pytajcie dlaczego taki a nie inny,padlo na ZEBIEC KWKD 22kW,do tego jakis duzy zasobnik na wode(pozniej z uwagi na wynajem pokoi=4 lazienki,dolacze solary do CWU),kominek tylko dla atmosfery bez zadnych wydziwien.70% powierzchni to podlogowka i tylko 4 grzejniki + 2 drabinki dodatkowo w lazienkach.

Instalator po wstepnej rozmowie usilnie namawia mnie do kominka z plaszczem wodnym,ogrzewanie podlogowe kategorycznie mi zas odradza i tu wlasnie mam prosbe czy slusznie radzi fachowiec czy boi sie moze zadania(zaznacze ze prowadzi oficjalnie dzialalnosc).

No i w ogole czy dobrze mysle ,ze zwykly kociol bez podajnika i rozbudowanej elektroniki sterujacej bedzie dla nas optymalnym rozwiazaniem a jednoczesnie najmniejsza fatyga i problemem z ustawieniami dla ojca.

Bardzo prosze podpowiedzcie cos,czy moze gaz z butli w ogrodzie bedzie lepszy i w ogole bezopslugowy(mam wycene na butle regenerowana na wlasnosc do wkopania w ziemie za 9300zl na gotowo ze wszystkimi pozwoleniami,projektami,nadzorem itd. tylko boje sie kosztow gazu pozniej).

Pozadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogrzewania grzejnikowego (szczególnie grawitacyjnego) wybrałeś odpowiedni kocioł. Jeżeli jednak ma być podłogówka na większości powierzchni trzeba wybrać coś zupełnie innego. No i przy podłogówce nie uciekniesz od "rozbudowanej elektroniki sterującej". Podłogówkę najłatwiej zbudować w układzie z kotłem gazowym wyposażonym w dobry sterownik (obsługa min 2 obiegów grzewczych, obsługa mieszacza, obsługa pompy cyrkulacyjnej cwu, sterowanie pogodowe, a jeżeli chcesz zainstalować solary to wskazana współpraca ze sterownikiem solarnym). Można oczywiście podłogówkę zasilać kotłem węglowym ale powinien być to kocioł ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardzo dziekuje oczywiscie za zainteresowanie i porady.Gazowy kociol jest wygodny i faktycznie bezobslugowy TYLKO EKSPLOATACJA DROGA JAK DIABLI...(jesli chodzi o butelkowany gaz)

Idac jednak za druga porada-chodzilo mi o to aby nie palic w domu nonstop(a tak chyba bedzie montujac kociol z zasobnikiem)-wiadomo ze jesli nikt tam nie bedzie mieszkal zima to chcialbym utrzymac bardzo niska temperature tak aby woda w ukladzie nie marzla a nie wiem czy jest taka mozliwosc stosujac kociol(jakikolwiek)z podajnikiem.Przeciez nalezy utrzymywac wysoka temperature na kotle aby ten dluzej mi sluzyl.Myslalem-tak skrotowo-ze ojciec napali w Zebcu raz na trzy dni a dom sam w sobie utrzyma temperature powyzej zera.

 

Jesli nie bedzie wyjscia to musze isc w gaz z butli...Chyba zbednym jest jednak zadawac pytanie na forum o ekonomie tego rozwiazania ,choc z drugiej strony jak temperatura zadana bedzie tylko +6oC(przeciwzamrozeniowa)to moze nie bedzie tak najgorzej z kosztami-czuje jednak ze sam siebie probuje oszukac.

 

Przepraszam za dziwna czcionke-klawiatura jest bez polskich znakow.

 

Dzieki i pozdrawiam,pomagajcie dalej jesli Was nie nudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nikt nie będzie mieszkał (co wynika z twojego postu) a palenie ma się odbywać tylko w czasie spadków temperatur to po co chcesz pakować się w podłogówkę! Zrób proste grawitacyjne ogrzewanie grzejnikowe i to okresowe palenie ma sens. Podłogówka to cała masa dodatkowych urzadzeń (pompa, zawór mieszający, rozdzielacze...) a samo ogrzewanie wymaga znacznie niższej temperatury zasilania i ma dużą bezwładność i tak naprawdę wymaga stałopalności od kotła. Do ogrzewania grzejnikowego kocioł który zaproponowałeś nadaje się idealnie (o czym już pisałem) ale odradzam Ci wtedy podłogówkę. Podłogówka i jak to nazwałeś palenie z doskoku jest nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.