Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam Czy Ktoś Użytkuje Piec Z Rakoczy


benito82pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Ten kocioł to kpina z potencjalnego użytkownika!

2 nędzne półki i to ma być wymiennik?

To,że można załadować pół metrowe kawałki drewna o niczym nie świadczy.

Palone od góry czy od dołu i tak będzie produkował smołę i wszelaki syf,chyba żeby przerobić na dolniaka ale czy będzie ekonomicznie?

 

post-50212-0-42468100-1422296551_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby kopiowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam 150 m2 nieocieplonej chałupy tylko okna wymienione instalacja grawitacyjno-pompowa pompa na powrocie.Grzejniki żeliwne i regulusy .Instalacja  chodzi na grawitacji  Kocioł na początku smolił się bardzo więc potrzebne były przeróbki .Do kotła wchodzą 50 cm klocki niestety  ta długoś nie jest wygodna do ładowania kotla w trakcie palenia. Przy ładowaniu przeszkadza ta ruchoma klapa co ma zatrzymywać dym. Kocioł ma długie palenisko 30x50 cm więc  idealne do palenia węgla metodą kroczącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz własne drewno rozważ kupno koła HG no i niestety bufor co do szamotu to ja wyłożyłem tylnią ściankę ,która jest trudna w czyszczeniu oraz doprowadziłem na tył kotła powietrze wtórne pobierane z popielnika oraz wykonałem kpw,Na boki też dawałem szamot lecz zrezygnowałem i dałem płytę żeliwną ,

post-36277-0-09618600-1422417753_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz własne drewno rozważ kupno koła HG no i niestety bufor co do szamotu to ja wyłożyłem tylnią ściankę ,która jest trudna w czyszczeniu oraz doprowadziłem na tył kotła powietrze wtórne pobierane z popielnika oraz wykonałem kpw,Na boki też dawałem szamot lecz zrezygnowałem i dałem płytę żeliwną ,

Kolego, nie mogę patrzeć jak zarzynasz te swoje kotły "biomasą". Ten Jowisz wygląda jakby miał 25 lat., a pracuje chyba drugi sezon?

Pokazałbym Ci jak wygląda wnętrze podobnego wynalazku po trzech sezonach palenia (po cotygodniowym czyszczeniu widoczne blachy), ale to i tak nic nie zmieni. 

Edytowane przez zwanzig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza bardzo łatwo i szybko sie pali, ma sporo substancji lotnych. Jak naładujesz kocioł i zostawisz na miarkowniku, to będziesz kisił drewno, smolił wymiennik i komin. Gdy dasz stały dopływ powietrza, żeby się ładnie paliło, to albo przegrzejesz chałupę, albo będziesz latał co godzina dokładać po troszeczku, żeby kontrolować temperaturę. Palę drewnem od kilku lat, co prawda w dolniaku, ale cos tam już wiem. Jeśli nie masz miejsca na bufor, to ja bym radził jakiś dobry dolniak na drewno, z porządnym kanałem ceramicznym do dopalania gazów, koniecznie z oddzielną regulacją powietrza pierwotnego i wtórnego. Wtedy masz szanse na jakąś kontrolę nad procesem spalania, a nie nad procesem kiszenia. Niestety, taki kocioł kosztuje więcej niż GS, o którym dowcipny producent napisał, że jest na drewno. Ewentualnie rzeźbisz sobie kociołek sam, z tego co jest dostępne na rynku.

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się pali brzoza bo od 14 lat ogrzewam chałupkę kominkiem, a właściwie kozą 10 kw.Dokładam co 2-4h, lub przepalam.Komin czyszczę co dwa lata i wybieram wtedy ok. 2o litrów sadzy.Temperatury w domu 20-23.Powoli przestaje mnie to bawić i dlatego zamierzam wywalić kocioł gazowy,którym grzeję tylko CWU,gaz propan zastępując go czymś w czym spalę drewno,bez nadmiernego przejmowania się ekonomią, Dlatego zwróciłem uwagę na górniaki z rusztem żeliwnym i długą komorą spalania, mając świadomość-po dwumiesięcznej lekturze tego forum-minusów takiego rozwiązania, i dlatego też pytam użytkowników takich kotłów o ich doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.