Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz forumowiczow. Od kilku dni sledze dyskusje na temat kotlow. Wydawalo mi sie ze najprosciej jest isc do Castoramy popatrzec na kociol,kupic go i po problemie. Moze tak robi wiekszosc. Cos mnie skusilo by poczytac przed zakupem i tu wpadlem. Okazuje sie ze na temat kotlow mozna napisac prace doktorska /moze juz ktos napisal?/Jako laik kotlowy wiem ze powinienem posiadac kociol okolo 20 KW z plusem. Szukalem kotla praktycznie "na wszystko" a szczegolnie na spalanie drewna, ktorego mam dosc duzo oraz mialu/tani/. Oto moja lista,nie wiem czy dobra i dlatego prosze o jej korekte oraz o ile to mozliwe wypowiedzi uzytkownikow i ekspertow.

Kotly tlokowe

Taurus Gaur Duo-25 KW / mial ale czy drewno?/

Defro AKM-22KW /mial,drewno/

Slimakowe

Defro AKM UNI- 22KW /wegiel,drewno/

Cichewicz -Futura Ekono Mini- 21 KW / drewno przy ruszcie zeliwnym/

Zebiec-KPM Duo- 20KW/mial koks drewno/

Bez podajnika

Taurus Bawol W-25KW/praktycznie podobno wszystkopalny/

SAS NWT- 23KW /wegiel mial/

 

Tyle moich poszukiwan, sa napewno jeszcze inne lecz te wydaja mi sie ciekawe. Nie wiem ktory kociolek wybiore, lecz prosze o pomoc szczegolnie o ile moge prosic ekspertow guitara, Neo,Sanit System,oraz oczywioscie posiadaczy w/w "kociolkow" Dziekuje /ja lubie ciepelko przez caly rok./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli chcesz palic drzewem to po co ci kociol z pojemnikiem;2 razy wiecej zaplacisz,spalanie gorsze,uciazliwosc obslugi przy zaladunku i czyszczeniu nieporownywalna.

Do drewna kociol bez wentylatora z wysoka komora spalania i najlepiej z rusztem stalym zelwnym.Zobacz sobie na budowe Zebca KDU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy ile będziesz palił drewnem a ile węglem (miałem). Ma to duży wpływ na decyzję . Jeśli drewno sporadycznie to wystarczy ruszt żeliwny. jeśli dużo to DUO. Dodatkowo kotły z podajnikiem tłokowym są bardziej uniwersalne, natomiast z podajnikami ślimakowymi bardziej "wyspecjalizowane" pod konkretny opał.

Kotły bez podajnika wymaga częstego uzupełniania paliwa i zazwyczaj w stosunku do dwóch pierwszych kotłów bardziej paliwożerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dam Ci kolejną propozycję do Twoich:

 

http://allegro.pl/item1183018634_kociol_ko...odel_astro.html

 

Zwróć uwagę na różnorodność paliw i na to, że producent przewiduje palenie na ruszcie i retorcie jednocześnie...

 

Kolega ma od jakiegość czasu 25KW, a ja mam bardzo krótko 19KW... Jak na razie obaj zadowoleni...

 

Ps.: Jeśli zdecydujesz się to targuj się o jakieś 300-400pln ;) Nie powinno być problemów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi.Oczywiscie ze decyzja nalezy do mnie. Dlaczego chce miec kociolek z podajnikiem,choc bede palil od czasu do czasu moze przez dwa trzy dni w tygodniu drewnem? Odpowiadam,przez lenistwo,nie bedzie mi sie chcialo codziennie wstawac i "dokladac do pieca". Wydaje mi sie ze dobrze jest miec ten konfort myslenia "nie musze dokladac" choc moge. Dlatego wlasnie kotly z podajnikiem. Wiem ze ruszt zeliwny jest bardzo trwaly,sprzedawca kotlow Taurus DUO poinformowal mnie ze BLACHA w palenisku ma grubosc 10 milimetrow i ze naprawde moze wytrzymac lata.Na 90% jestem zdecydowany wlasnie na ten kocioloek, choc propozycja kotla ASTRO bedzie brana tez pod uwage. Nie chodzi tu o te 300 czy 400 PLN, lecz o to ze tam jest wlasnie palenisko zeliwne i kociolek tez jest w pewnym sensie "uniwersalny" Prosilbym jednak kogos kto ma ten kociolek o wypowiedz na temat jego zalet i wad. Moze przesadzam, lecz optowalbym za 25KW choc powierzchnia do ogrzania bedzie wynosila okolo 180-200 metrow kwqdratowych. / moze jednak dojsc koniecznosc dodatkowego ogrzewania garazu./

Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi.Oczywiscie ze decyzja nalezy do mnie. Dlaczego chce miec kociolek z podajnikiem,choc bede palil od czasu do czasu moze przez dwa trzy dni w tygodniu drewnem? Odpowiadam,przez lenistwo,nie bedzie mi sie chcialo codziennie wstawac i "dokladac do pieca". Wydaje mi sie ze dobrze jest miec ten konfort myslenia "nie musze dokladac" choc moge. Dlatego wlasnie kotly z podajnikiem. Wiem ze ruszt zeliwny jest bardzo trwaly,sprzedawca kotlow Taurus DUO poinformowal mnie ze BLACHA w palenisku ma grubosc 10 milimetrow i ze naprawde moze wytrzymac lata.Na 90% jestem zdecydowany wlasnie na ten kocioloek, choc propozycja kotla ASTRO bedzie brana tez pod uwage. Nie chodzi tu o te 300 czy 400 PLN, lecz o to ze tam jest wlasnie palenisko zeliwne i kociolek tez jest w pewnym sensie "uniwersalny" Prosilbym jednak kogos kto ma ten kociolek o wypowiedz na temat jego zalet i wad. Moze przesadzam, lecz optowalbym za 25KW choc powierzchnia do ogrzania bedzie wynosila okolo 180-200 metrow kwqdratowych. / moze jednak dojsc koniecznosc dodatkowego ogrzewania garazu./

Dziekuje za pomoc.

 

może juz to przeczytałeś, a może też ci sie do czegoś przyda

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...c=6372&st=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.