Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc Kotły Firmy Fier Eco


Grisza00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poczytałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Bardzo proszę o poradę dotyczącą kotłów tej firmy mam zamiar kupić kocioł do ok 190 m2 (http://www.fireeco.pl/aster). Może ktoś ma lub miał kocioł z tej firmy. Są atrakcyjni cenowo, lecz nie wiem jak z jakością. Bardzo proszę o pomoc. Może znają Państwo jakieś inne piece, które w podobnej cenie +- 15% będą mogły ogrzać około 200m2.

Pozdrawiam

Grzegorz Krukowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poczytałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Bardzo proszę o poradę dotyczącą kotłów tej firmy mam zamiar kupić kocioł do ok 190 m2 (http://www.fireeco.pl/aster). Może ktoś ma lub miał kocioł z tej firmy. Są atrakcyjni cenowo, lecz nie wiem jak z jakością. Bardzo proszę o pomoc. Może znają Państwo jakieś inne piece, które w podobnej cenie +- 15% będą mogły ogrzać około 200m2.

Pozdrawiam

Grzegorz Krukowski

Witam.Podoba mi sie ten piecyk.Zwlaszcza cena.Przydała by sie opina urzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam.. odświeżam temat.. poszukuję użytkowników kotła Fire Eco.. również jestem od niedawna posiadaczem kotła Fire Eco Aster 15 kw , ze sterownikiem SP 18 , chętnie wymienię się doświadczeniami i opiniami na temat kotłów .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną sztukę miałem okazję montować. Generalnie OK, ale jest jedno ale... Po roku klient dał znać, że coś jest nie tak za spalaniem. Akurat był wrzesień i zaproponowałem czyszczenie palnika i ogólną konserwację i tu było lekkie zaskoczenie. Po zdemontowaniu korony okazało się, że wieniec napowietrzający złoże... stopił się. Oczywiście poszła reklamacja z opisem i foto i serwis zapytał tylko, czy maja sami przyjechać, czy wystarczy wymiana. Żadnych pytań "obronnych", ale prawdopodobnie wynikało to z niewielkich kosztów tego elementu. Dwa dni później część dojechała kurierem i pracuje do dziś (minął rok we wrześniu). Uczuliłem użytkownika by dbał o utrzymywanie kopca powyżej gardzieli tak na wszelki wypadek.

 

Jeśli więc konstrukcji palnika nie zmieniono, to warto przyjrzeć się temu elementowi za rok. Jak dla mnie to jest zła konstrukcja.

 

post-18583-0-79586500-1414922225_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za trafną uwagę mam nadzieje ze posłuży ona jako dobra rada dla innych użytkowników , ja akurat wybralem kocioł z żeliwnym palnikiem ( w kształcie prostokąta ) i mam nadzieje ze wada nie dotyczy tego typu palnika , dużo czytam forum i dopiero się ucze obsługi i ustawień kotla , przeczytałem w jednym z postów o uszczelnienu korony palnika sylikonem wysoko temperaturowym , co sadziecie o takim zabiegu , czy poprawi on parametry spalania ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj przez popielnik, czy pod koroną widać wyciśnięty silikon lub pomacaj (UWAGA! Tylko na zimnym palniku.). Silikon zawsze należy kłaść z nadmiarem, który później widać.

Możesz też przeprowadzić, jak to koledzy tu nazywają, "obrzęd gromniczny", czyli przy pracującej dmuchawie smyrasz płomieniem świecy pod koroną. Jak nieszczelność jest, to będzie widać. Nie musi być "gromnica". Ja u klientów na miejscu używam zwiniętej podpalonej gazety. Nie ważne czym, ważne by miało swobodny płomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zamówiłem kocioł FIREECO Fargo 19 kW z blachy 8mm, z żeliwnym prostokątnym palnikiem i ślimakiem. Z uwagi na to, że z pierwotnej oferty firmy nie został nawet kolor, będę czekał około dwóch tygodni na realizację. Po zamontowaniu i rozruchu postaram się opisać rzeczowo co to za ustrojstwo. Nigdy nie miałem do czynienia z tego typu kotłem i nie wiem kompletnie nic o zaletach i wadach jak i "specjalnych atrakcjach" jakie mogą pojawić się w trakcie eksploatacji. Decydującym argumentem w moim przypadku była przyzwoita cena kotła. Na razie to tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zupełnie przypadkiem odkryłem, że kotły FIREECO to te same konstrukcje co kotły Dziubarczyk. I tak model FIREECO FARGO 19 kW to brat bliźniak Dziubarczyk KWM SGR wysoki 19 kW. Producent FIREECO ma siedzibę w Anielewie wielkopolskie a Dziubarczyk w Gizałkach wielkopolskie. Stosują podobne opcje wyposażenia czyli palniki, motoreduktory, sterowniki. Prawdopodobnie Dziubarczyk sprzedał więcej kotów bo jest o nich więcej tematów na forum zaś o FIREECO może dwa. Tak że jeżeli ktoś nie może odnaleźć informacji o FIREECO to niech szuka opinii na temat kotłów Dziubarczyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam FIREECO FARGO 19kW. Palnik "duża Ekoenergia", sterownik Tech St 580 z PID, motoreduktor energooszczędny Besel. Po pierwszych potyczkach z paleniem w kotle z podajnikiem i sromotnych porażkach, dzięki naukom pobranym od doświadczonych i życzliwych forumowiczów, udało mi się opanować sterownik i zacząłem cieszyć się nowym kotłem. Kotły FIREECO niczym nie odstają od kotłów "wiodących producentów". Jestem po pierwszym sezonie grzewczym gdzie ogrzewam dobre 180 m kw budynek z lat 60 kiedy to nikt nie zawracał sobie głowy zagadnieniami termoizolacji. Kocioł spisał się doskonale, w domu 25 stopni i co za tym idzie słuszne zużycie opału. Ale nikt z domowników nie narzekał że chłodno w domu. Żadnych problemów z podajnikiem, zrywającymi się zawleczkami. Dorobiłem jedynie obieg dosuszania paliwa w zbiorniku, według sposobu podanego na forum dla Ekoenergii i to wszystko. Po pierwszym sezonie jestem zadowolony. Mam nadzieję że dalej będzie dobrze i broń Boże nie namawiam nikogo do zakupu. Ja kupiłem bo był dla mnie atrakcyjny cenowo. O producencie i samym kotle nie wiedziałem nic. Ważne było dla mnie że producent na moje życzenie zamontował w kotle urządzenia uznanych wytwórców jak Tech, Ekoenergia i Besel. Reszta to blachy choć w moim wypadku grubości 8mm, bo takie chciałem. Opału spaliłem dużo bo i zima była dosyć mroźna i dom nie specjalnie docieplony. Czy warto było zakupić? Mam nadzieję że będę mógł coś dobrego powiedzieć na ten temat za kilkanaście lat. Poprzedni kocioł "śmieciuch" służył u mnie 32 zimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.