Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Na Ruszcie Awaryjnym Nie Wygaszając Retorty


Michalcc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam kocioł Termiko Astro, czyli to samo co Dziubaczyk KWM-SGR / typ wysoki... W/g informacji producenta można podkładać na ruszt awaryjny, nie wygaszając retorty.. Gdy kocioł osiągnie temperaturę żądaną, przejdzie w tryb podtrzymania, a na ruszcie palimy sobie dalej...

 

Czy ktoś praktykuje takie rzeczy?????? Ja dzisiaj spróbowałem po raz pierwszy i bardzo żałuje....

1. Kocioł z 60* osiągnął 100* momentalnie... Uruchomiłem wszystkie grzejniki, wyjąłem ze zbiornika cwu czujkę, aby bił ile się da, poodkręcałem krany z gorącą wodą i jakoś udało to się zbić....

2. Kocioł nówka sztuka, a po tym zabiegu cały obklejony jest jakąś smolistą substancją..... Nie wiem jak o usunąć... Wrzuciłem sandpal, ale smoła została, a dodatkowo pokryła się zielonym nalotem...

 

Czy palicie dwoma paliwami na raz????

 

Czy jest jakiś sposób na tą smołe???? A może sama się wypali????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie na temperatury od -20C przy nieprzewymiarowanym kotle ;)

Swoją drogą takie palenie wydaje się być niezwykle trudne ze względu na odpowiedni dobór i podawanie powietrza.

Więc nie dziwne, że się nie paliło tylko zamieniało w smołę.

Na drugi raz dopuść więcej lewego powietrza (tylko pamiętaj o pierwszym zdaniu).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś sposoby na pozbycię smoły????

 

Nie czuję sie ekpertem w tym temacie, ale widziałem parę artykułów na tym forum - poszukaj.

Z tego co kojarzę, to wystarczy ostro zapalić "szybkim" paliwem na ruszcie awaryjnym (tylko bez retorty ;) ) i samo zniknie/odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Palenie retortą i dodatkowo na ruszcie awaryjnym raczej nie, jest to BARDZO trudno opanować chodzi mi o temperaturę.I istnieje ryzyko cofania się żaru w stronę zasobnika.Piec nie będzie pchał żaru do retorty bo osiągną temperaturę przez drewno.Ja też miałem smołę około 2-3 mm udało się ją usunąć , ale dopiero odpowiednia grubość smoły ładnie się łamie za pomocą skrobaka. Jak jest cienka jej warstewka to niema szans. Smoła mogła się odkładać od dłuższego czasu a ty jej nawet nie widziałeś dopiero po mocnym rozgrzaniu pieca spłynęła,tak było u mnie. I jeszcze jedna rada regulacja cugu na czopuchu otwarta na 100% ja tak właśnie zrobiłem i jak na razie smoły nie widzę,a była kiedy przyduszałem cug na czopuchu.A jak na pewno wiesz czym więcej smoły w piecu tym większe straty-ciepła i kasy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Palę razem ale tylko zimą gdy jest stary odbiór ciepła. Przesterowuje mi z 5-10 stopni bezwładność rusztu i przeciąga przez komin.

 

Jeżeli aż tak mocno ci przegrzał to znaczy że łapał gdzieś powietrze, wyciąga przez komin itd.

Pozamykaj szczelnie drzwiczki sprawdź sznur dodatkowe wloty powietrza możesz przydławić nieco przesłonę na dmuchawie.

 

Wspólne palenie zostaw sobie jak będzie regularny odbiór ciepła. Bo możesz nie mieć gdzie odebrać ciepło zwłaszcza jak eksperymentujesz.

 

Na smolenie jeden pomysł za niska temperatura na kotle jak będziesz miał ze 60- 65 pozbędziesz się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.