Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Wygrzewać Płytę Ogrzewania Podłogowego W Dzisiejszych Temperaturach?


AndrzejK
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez AndrzejK,

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygrzewać płytę ogrzewania podłogowego w dzisiejszych temperaturach?

Producent (KISAN) podaje z należy wygrzewać 3 dni w temperaturze 25 stopni a w kolejnych podnosić codziennie o 5 stopni do optymalnej. dzisiaj temperatura płyty to blisko 30 stopni.

 

I drugi problem przy urochamianiu podłogówki przez chwilę puściłem temperaturę 40 st na płytę (zbrojona wiórkami , 60 dni po wylaniu) mikrokretem) i zarysowała się w dwóch miejscach.Czy przejść z tym do porządku czy coś kombinować ale co?

zgóry dziękuje za wszystkie życzliwe odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli płyta podłogowa nie jest zbrojona siatką czyli drutem to pekanie bedzie postepowało i na to nie ma mocnych ,jesli bedziesz kładł na to deskę czy panel to zaden problem natomiast przy płytkach podłoga bedzie pekać w nastepnych miejscach i na płytkach również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygrzewać płytę ogrzewania podłogowego w dzisiejszych temperaturach?

Producent (KISAN) podaje z należy wygrzewać 3 dni w temperaturze 25 stopni a w kolejnych podnosić codziennie o 5 stopni do optymalnej. dzisiaj temperatura płyty to blisko 30 stopni.

 

I drugi problem przy urochamianiu podłogówki przez chwilę puściłem temperaturę 40 st na płytę (zbrojona wiórkami , 60 dni po wylaniu) mikrokretem) i zarysowała się w dwóch miejscach.Czy przejść z tym do porządku czy coś kombinować ale co?

zgóry dziękuje za wszystkie życzliwe odpowiedzi i sugestie.

Witam , napewno to nie było przyczyną że puściłeś tam chwilowo 40 st. , najczęściej przyczyną jest brak dylatacji w większych pomieszczeniach dlatego w miejsu zarysowania możesz sobie zrobić dylatację , płytki powinno się układać od dylatacji w jedną i drugą stonę a zamiast fugi silikon pod kolor w miejscu dylatacji.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie prowadzę podnosząc temp o 5 stopni w stosunku do temperatury otoczenia (na początku)

Wylewki robiła mi firma zajmująca się od początku lat 90 i wydaje się że sprzęt i umiejętności ? mieli dobre ale to się okaże. Nie dałem siatek z drutu tylko wiórka i to był błąd. Pęknięcia sa tylko 2 i na razie nie powiększają się. Mam Nadzieję ż tak pozostanie.

dziękuję za rady i sugestie.

Za kilka miesięcy poinformuję jak to się dalej sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.