Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Pieca Na Pellet


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Na 230 m2 to 21 spokojnie Ci wystarczy. Możesz na moją odpowiedzialność, nawet mogę Ci to na piśmie zagwarantować.Teraz należy zwłaszcza automatyczne kotly dobierać o trochę mniejszej mocy ze wzgledu na dobrą izolacyjność budynków i ciągłość ogrzewania w zasadzie kocioł uzupełnia tylko straty energi w budynku a że budynki są budowane z "ciepłych" materiałów to i straty są minimalne. To zależy od modulacji mocy czyli kocioł pracuje w przedziale 15-24 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 230 m2 to 21 spokojnie Ci wystarczy. Możesz na moją odpowiedzialność, nawet mogę Ci to na piśmie zagwarantować.Teraz należy zwłaszcza automatyczne kotly dobierać o trochę mniejszej mocy ze wzgledu na dobrą izolacyjność budynków i ciągłość ogrzewania w zasadzie kocioł uzupełnia tylko straty energi w budynku a że budynki są budowane z "ciepłych" materiałów to i straty są minimalne.

 

Co takim postawieniu sprawy sądzą inni Fachowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho w tym temacie. Czy nikt na forum nie ma pieca na pellety - potrzebuję jeszcze parę uwag praktycznych na temat pieców na pellety.

Coraz bardziej skłaniam się do pieca Smart Fire LAZARA. Ew szukam dostawcy tego pieca w okolicach Sochaczewa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co szukają podobnie jak ja kotła na pellet podaję link do duńskiej strony porównującej kotły na biomasę ( głównie pellet i wióry drewna) - podane jest zestawienie wraz z oceną efektywności kotła i czystości spalin. Strona jest w wersji duńskiej i angielskiej

 

http://www.biomasse.teknologisk.dk/kedler/...oegning_eng.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A gdzie można taki piec kupić, ew co z serwisem? - okolice Warszawy

 

Dodatkowo proszę o wyjaśnienie dlaczego kocioł Pellux 200 prod przez Biawar ma wg katalogu 25kW a identyczny piec na stronie szwedzkiej NIBCO ma 20kW a na forum duńskim ma 5-18,5 kW

czy w skandynawi te kW jakieś większe? B)

 

Pytanie to zadaję na prośbę kolegi , który chce taki piec nabyć

 

To proste

Wymiennik kotła Pellux 200 ma moc 25 kW

Jeżeli go połączysz z palnikami Biawaru to maksymalna moc takiego zestawu to 20kW, bo palniki mają moc maksymalną 20kW. Różnica w mocy 1,5 kW o której piszesz może być związana z wartością opałową peletu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.