Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Pieca Na Pellet


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję rady w doborze pieca na pellet do domu 230m2 pow. grzanej, dobra izolacja ścian. Piec ma pracować na CO i CWU przez cały rok. Dodatkowo grzanie solarne CWU.

Po przeczytaniu prawie całego forum wcale nie jestem mądrzejszy- Klimosz, Lazar, Cichewicz, Kostrzewa, Ulrich - który?

Dodatkowo wszystkie te piece wg instrukcji mają pracować z otwartym naczyniem wzbiorczym. Czy jest możliwość pracy pieca z naczyniem przeponowym?

Pozdrawiam .Sambor :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mogą pracować w układzie zamkniętym tylko trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Co do wyboru kotła to mogę z czystym sumieniem polecić Ci kocioł Lazara Smart Fire. To naprawdę fajny kocioł mam taki zamontowany u klienta narazie grzeje tylko cwu ale radzi sobie naprawdę bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ale prosiłbym o schemat połączeń pieca z pozostałymi elementami. Coś jest na stronie "Kostrzewy", ale chciałbym mieć sprawdzony schemat podłączenia pieca, bez wielkich bajerów.

Co do mocy pieca u Cichewicza radzą 25kW u Klimosza 23- 28kW. Nie wiem czy większy czy mniejszy? Fachowiec od gazu radzi 24kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe budownictwo, budynek izolowany ???? Jeśli tak to 20 kW spokojnie wystarczy, co do schematów to zależy jaką instalację planujesz ???? Napisz trochę wiecej co chcesz uzyskać to wtedy bedzie można jakiś schemat dobrać.

A na tej stronie znajdziesz dobre schematy instalacji. Osobiście polecam ten ostatni. Ale można zrobić też 1 wersję z zaworem cztorodrogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taki mały odzew? Czy nie ma na forum użytkowników kotłów na pellet?

Wczoraj znalazłem na stronie WOLFA piec BPH 25 na pellet co o nim sądzicie?, Czy ktoś go już zainstalował?

Wysłałem zapytanie do Wolfa - czekam na ofertę + cena!!!????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już startujesz do takiej półki cenowej to teraz w dobrej cenie możesz kupić peletowy kocioł Froling to jest dobry i dobrze wyposażony kociołek

 

To nie jest półka startowa lecz próba szukania średnika pomiędzy jakością i ceną, nie kupię pieca za 2000 zł, dlatego że jest tani ani pieca za 20000 za to że może pracować w układzie zamkniętym.

Wolfa gazowego 34kW znam bo sam taki mam od 8 lat i zero awarii.

Pieca Froling nie znam, zaraz szukam w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej tych pieców i coraz trudniejszy wybór. Kolega przymierza się do pieca Pellux 200 robionym w BIAWARZE na szwedzkiej licencji albo do Ariterm Double Biomix 20 na drewno, pellet lub po zmianie palnika olej, jest piecem 2 funkcyjnym CO i CWU -2 obiegi oraz ma dodatkowo grzałkę el na CWU.

Cena ok.3000 EURO netto z zasobnikiem paliwa, podajnikiem i palnikiem 20kW.

Co sądzicie o tych piecach , może ktoś ma zainstalowany? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skromne zdane jest takie,

 

Jeśli kocioł na pellet to tylko z automatycznym rozpalaniem i wygaszaniem (a nie jak większośc kotłów rozpala się sama ale na tym koniec trzeba podtrzymywać żar), wtedy mamy realne oszczędności na opale, nie ma funkcji podtrzymanie i kocioł nie potrzebie nie zanieczyszcza się a samo spalanie jest w wysokiej temperaturze co dobrze wpływa na kocioł oraz jego czystość wymiennika.

 

Druga sprawa to cena rozbieżność jest duża więc kotły do 12 tyś - tu na pewno stawiam na LAZAR SMART FIRE (automatyczne rozpalanie, gaszenie,czyszczenie palnika i wymiennika) , podłączałem Defro Pelleciaka, Heitztechnika Pellet te kotły zostają w tyle za Lazarem

 

Półka powyżej 12 tyś nie mam doświadczeń .... może uda mi się podłączyć niedługo HERTZ Pelleciaka ale to półka rzędu 50 tyś ale to już dla większości zjadaczy chleba kosmos.... dla mnie też ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek idz sobie :o i nie psuj interesu tu trwa ostra walka o klienta a ty wszystko psujesz :) No pewnie z dobrą automatyką wyjdzie trochę wiecej ale sam wymiennik jeśli ktoś potrafi spawać można zrobić ale to też i wyglad nie ten, bo trzeba by gdzieś obudowę ładną zamówić a to też podniesie koszty. Ale dladłubków to zawsze zajecie. Ostatnio u jednego z klientów widziałem wykonany przez niego zasobnik na pelet wykonanie naprawde solidne wręcz perfekcyjne i konstrukcja naprawdę świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem na stronie na mnie nie robi wiekszego wrażenia a wręcz trochę odpycha. Ale jeśli chcesz tego typu kociołek to zobacz sobie EcoFire firmy Ecovarm. Kociołek mały ładny i w miarę solidnie wykonany ostatnio montowałem taki u klienta w Kielcach i to całkiem przyzwoity kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chcesz tego typu kociołek to zobacz sobie EcoFire firmy Ecovarm. Kociołek mały ładny i w miarę solidnie wykonany ostatnio montowałem taki u klienta w Kielcach i to całkiem przyzwoity kociołek.

Do sanitSystem - polecasz Ecofire, ale który bo mnie pasuje Ecofire 24DP na pellet i drewno który posiada baterię bezpieczeństwa do pracy w układzie zamkniętym.

Ten piec jest podobny do szwedzkich BIOMIX-ów tylko 2 razy tańszy. Jeśli montowałeś to napisz coś więcej, jaka jest automatyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę EcoFire 24P lub Lazar Smart Fire jakoś specjalnie nie przepadam za kotłami do peletu i do drewna węgla itd. Jeśli peletowy to porządny kocioł a nie kocioł na wszystko.

 

Lazar ma tylko 21kW Ecofire 24P ma 24kW skłaniam się do zakupu pieca 23- 26kW (powinno wystarczyć 20, ale 10 - 20% zapasu na zimę stulecia lub gorsze paliwo)

 

Na początku przymierzałem się do Futury Pel-les Cichewicza lecz nie mogłem w tej firmie uzyskać inf. co do rzeczywistej mocy kotła - kocioł o ozn.Futura Pel-les 15 podają że ma moc 15-24kW ale nie podają w jakich warunkach 15 a w jakich 24kW czy moc zależy od opału, czy jest to zakres modulacji mocy? ;)

Wiele osób na tym forum ma złą opinię o Cichewiczu co o tym sądzą nie użytkownicy lecz instalatorzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.