Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podłaczenie wymiennika płytowego


czarnyf21

Rekomendowane odpowiedzi

Po podwyższaniu temperatury na kotle od 60st do 70 st najwięcei cieła idzie przy 70st na dom wchodzi 48-49 st,no to było raczej jasne że przy 70ce będzie lepiej.Na dworzu 5st.Tylko ciekawe ile będzie połykał węgla przy tej temperaturze. Ale nadal jestem ciekawy do ilu stopni powinien dobry wymiennik podgrzać wodę jak po stronie pierwotnej wchodzi 55st a wychodzi 50st. Nikt o tym nie napisał,czy powinna mieć 50st czy 45st. Jak to powinno wyglądać.?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podwyższaniu temperatury na kotle od 60st do 70 st najwięcei cieła idzie przy 70st na dom wchodzi 48-49 st,no to było raczej jasne że przy 70ce będzie lepiej.Na dworzu 5st.Tylko ciekawe ile będzie połykał węgla przy tej temperaturze. Ale nadal jestem ciekawy do ilu stopni powinien dobry wymiennik podgrzać wodę jak po stronie pierwotnej wchodzi 55st a wychodzi 50st. Nikt o tym nie napisał,czy powinna mieć 50st czy 45st. Jak to powinno wyglądać.?????

dobrze dobrany wymiennik przy przepływach 1-1 to delta wejscie wody a wyjscie na grzeniki to 5st i wtedy jest ok ale to musi być modem secespol min lb31 jak dobrze pamietam ale generalnie chodzi o ok 30 płyt taki wyminnik sie dobrze sprawdza aby bez wiekszych delt przetransportowac te 20-25kW a na znamionowych parametrzach tj 130/110 /90/70 moze osiagnąc moc ok 80kW oczywiście to daję z głowy bbo taki wyminnik jest najczesiej instalowany ,jesli twój wymiennik ma na takich parametrach te 40kW to jest lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i dowiedziałem się że ten wymiennik jest firmy BERETTA nr katalogowy 1150969. Więcej informacji ma facet mi przesłać na meila jak skontaktuje się z hurtownią tam gdzie został kupiony. Gdzieś na forum widziałem fotkę takiego wymiennika i kolo miał go podłączonego inaczej niż u mnie.Dokładnie tak jak na schemacie jaki wkleiłem wcześniej. Zaczynam myśleć coraz bardziej o zaworze 3D i cały układ zamknięty. Znalazłem go ale w zestawie -

Zestaw połączeniowy kotła gazowego z kotłem węglowym 1150969. Brak dokładnego opisu wymiennika. Nr samego wymiennika to 20030803

Edytowane przez 1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wymiennik był już raz na forum, szukałem go w necie i na włoskie stronie części zamiennych był podany jako do CWU w kotłach gazowych - czyli mały przepływ, duża temp zasilania.

Zamiast się szarpać kup Danfossa lub Secespola i będzie spoko.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak w nim jest sporo mułu, to taki będzie efekt jak masz.

To może wartało by najpierw go odkręcić i sprawdzić...

 

Pozdrawiam.

Tak zrobię. Byłem w kotłowni i zakręciłem zawory na dom obieg był tylko wymiennik boiler.Mała oeległość ale za to efekt taki jak bym chciał , z wymiennika woda szła na boiler 50st no i powrót do wymiennika sporo cieplejszy jakieś 40st. Przegoniłem wymiennik na małym obiegu pompka na 3.Może jak jest zamulony to go trochę przedmucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa to za mało - na podwórze z nim i hydrant na 10 min z każdej strony. :ph34r:

W lato go ***. Sambor Ja na tych sprawach się nie znam czy mozesz wskazać mi jakiego danfossa mam kupić,bo jak będę liczył na majstra to znowu mi zamontuje nie takiego. Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz - post#28 - tam kolega @automatyk już ci poradził co i jak, ale tylko Secespol lub Danfoss, ew zadzwoń do pomocy tech Secespola i Ci powiedzą, tam ludzie konkretni ew można spróbować do Danfossa ale on droższy i w pomocy niechętni dla detalu.

Zbierz dane, porównaj co i jak i wtedy zobaczymy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak opisał automatyk. Kupie firmy SECESPOL ,wymiana nastąpi w lato.Jak zdemontuje ten co mam to dam znać czy był zamulony. No i oczywiście napiszę jak się sprawuje nowy przy tych samych nastawach pieca. Sambor powiedz co sądzisz o 3D do mojej kombinacji rurek,ale musiał by to być układ zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzwoniłem dziś do secespol i facet zaproponował mi wymiennik do mojej instalacji za 1700 zł, Na tym wymienniku ma być 5 st różnicy. Panowie zerknijcie na ten wymiennik i czy według was jest odpowiedni.Jakiś wielki jest?????

wymiennik-ciepla-LB60-30_0205-0063.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałes jakie dane brał gosciu do obliczen

ale napewno LB 60-30 to nie na mały dom

w praktyce spokojnie wystarcza LB31-20 który kosztuje ok 400-500 zł

zrobiłem kiedys pomiary temp przy pracujacym kotle retortowym na zasilaniu takiego wymiennika było 55 st a powrót miał 2-3 mniej przy pompie 25-60 na 3 biegu , instalacja ze starymi grzejnikami zeliwo i panele

po stronie wtórnej zasilanie miało ok 5 st róznicy ale to mało istotne , bo ogrzewanie domu było wystarczajace , a to jest celem nie wartosci temp na wymienniku

temp zew była ok -10 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytał mnie tylko jakiej mocy mam piec i tyle wywiadu. Chałupe mam do 100m2 .Powiedziałem mu że u mnie jest 10 st różnicy pomiędzy powrotem do pieca a wyjściem na dom. I że chciał bym coś co wyższą temperaturę puści na dom. Też liczyłem że będzie coś tańszego no ale on wyjechał z takim za 1700 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś jaka jest cena wymienników tego drugiego producenta?

Ten 40 kW od nich wydaje się być całkiem rozsądny, model 25kW ma duże opory przepływu.

Wymiennik Secespola raczej za duży i cena trochę wysoka.

Powinien być dobry LB 31-40 - zadzwoń do Secespola i spytaj się o taki, one są dużo tańsze.- niech ci przyślą jakieś wyliczenia.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie dopiero doczytałem <_<

.To zostaje tylko Secespol ew Danfoss np ten http://allegro.pl/wy...2914207579.html

Ale najpierw dzwoń do działu tech danfossa, ew na stronie Danfossa jest program do dobory ich wymienników - tam jest symulacja przepływu , temperatur oraz przenoszonej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 e to nie problem. Podałem mu ile mam kalor... ile m2 dom i gdzie jest kotłownia i jakiej mocy piec i że piec będzie pracował od 60 st do 70st. Tacy fachowcy w mordę. Też mi sie wydaje że 10 płyt to mało. Zadzwonie jeszcze raz. Dzwoniłem i kolo mi powiedział że 15kw to parametr w niekorzystnych warunkach i wszystko zależy jaką temp. będę podawał. On dokonał obliczeń że ten wymiennik może wyciągnąć nawet 70kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.