Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najlepszy Pellet


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Witam, jaki według was jest najlepszy pellet ?. Ja przepaliłem już troche materiału i jak dla mnie najlepiej się sprawdza GoldPellet

 

Skoro przepaliłeś już trochę, to napisz jak rozróżniasz lepsze od gorszych pelletów.

Podaj jakieś przykłady.

Wtedy łatwo będzie się odnieść.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja coś napisze, choć doswiadczenie mam krótkie w tej materii.

 

Pellet z łuski słonecznika

Ocena: 2 w skali 1-6.

Cechy: tonie w wodzie, twardy i w miarę wytrzymały mechanicznie, popiołu stosunkowo dużo - granulki 2 mm stosunkowo ciężkie, delikatne spieki, trudności w przesuwaniu popiołu przez palnik, bardzo trudno spalać bez dymu, w spalinach dużo białej mączki osiadającej na ściankach wymiennika.

 

Pellet z trocin zmieszanych z owsem

Ocena: 4,5

Cechy: tonie w wodzie, średnio wytrzymały mechanicznie, popiołu mało, popiół szary, lekki niewielka ilość spieków, dobrze się pali i łatwo ustawić na bezdymne

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, jaki według was jest najlepszy pellet ?. Ja przepaliłem już troche materiału i jak dla mnie najlepiej się sprawdza GoldPellet

Witam

Dołączam się do pytania kolegi GrześkaW . Dodatkowo gdzie w okolicach Warszawy można dostać dobry pellet.

P.S. Dobry to nie znaczy najtańszy. :P

Pozdrawiam.Sambor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dostawców należy dobrze poszukać ze swojej okolicy...a zwłaszcza jak przechowują towar...

Osobiście uważałem że pellet Barlinecki jest najlepszy tak serwisant, instalatorzy mówili i tak było na początku...ale i na nim się przejechałem...do tego stopnia że reklamowałem dostawę

ze względu na ilość miału który występował w workach oraz kruchość bo w jednej ręce mogłem go połamać...ale oczywiście odpisali, że wszystko zgodnie z norma...ciekawe jaką??;-)

dodatkowo mieli odesłać reklamowany worek do dziś go nie otrzymałem 5 miesięcy...ale co tam...i to był ostatni zakup z tej firmy...pomijam fakt, że w zasobniku zaczął pojawiać się osad

przypominający rdzę....i piec się zasyfił sadzą na maxa...przerzuciłem się na OLIMP pellet cena była atrakcyjna 100zł mniej niż za Barlinecki no i trzeba było poprzestawiać piec ale wszystko przebiegło

sprawnie...co do spalania piec czyszczę raz na miesiąc do 1,5 miesiąca jak zaczynam wyczuwać lekki zapach sadzy w kotłowni... i podobnie popielnik opróżniam... z tony towaru mam popielnik z lekką górką

z czyszczeniem pieca włącznie...ale czy nie zmienię na inny tego nie wiem jak się trafi okazja cenowa.... jedno co wiem to towar na zimę kupię już latem jak będzie ładna pogoda bo sprzedawcy przechowują na zewnątrz towar który niestety wilgotnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podtrzymuję to pytanie o pellecie - jaki dostawca oraz czy ktoś z "pelleciarzy" (tfu co za zwrot) korzysta z pelletu ukraińskiego.

Temat drążę gdyż w moim rejonie - okolice Warszawy większość ma gaz lub olej. Mam w rodzinie 2 kotły na pellet i chętnie kupiłbym 5- 10t na następny sezon.

Pozdrawiam

Sambor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, trochę mnie nie było na forum a patrze w temacie coś ruszyło. Po czym najlepiej rozpoznać dobry pellet ? Wiadomo najlepszy jest ten który ma jak najmniej domieszek i po jego spaleniu dostajemy popiół prawie jak z papierosa - nie paskudzi nam kotła itp. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest kupić parę worków i przepalić ale można też wydać pierwszą decyzję po jego wyglądzie i nie śmiejcie się ale smaku. Pellet powinien być jasny, a po dotknięciu językiem powinno czuć tylko smak drewna bez żadnych chemicznych ulepszaczy. To samo przy spalaniu - powinniśmy czuć w kotłowni typowy zapach drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Sambor czy latem też palisz peletem???? rozważam Troche peletu na nadchodzący sezon grzewczy. Co możecie polecić??

Latem też palę pelletem, ale musiałem wprowadzić modyfikacje do instalacji, gdyż na początku grzałem cały bufor 800l aby w końcowej fazie grzać CWU.

Pellet w lecie ma jeszcze jedną wadę , przynajmniej dla mnie - jest mocno higroskopijny ( wchłania wilgoć z powietrza), jak zasypałem więcej niż 1 worek do podajnika to zaczynał wilgocią nasiąkać.

Na lato to wg mnie nie jest dobre paliwo.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A napisz może bezpośrednio do producenta pelletu czy nie ma u niego możliwości zamówienia. Jest kilka firm co produkuję i można kupić w całej Polsce ich pellet. Zapytanie nic nie kosztuje a może uda się kupić w fajnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.