Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Z Komina Po Deszczu.


bolozula

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, dlatego proszę o radę.

Mam piec Hef'a 25KW na ekogroszek z podajnikiem, sterownikiem elektronicznym i dmuchawa. Komin o przekroju 200mm, wysokosc z 8m (ceramiczny wkład kominowy obmurowany).

Po duzych ulewach poprzez drzwiczki kominowe wlewa się woda do kotłowni. Nie zdaza sie to czesto, ale fakt smierdzacej kaluzy w kotlowni, troszke mnie denerwuje. Jak mozna temu zapobiec?

1) Czy montuje sie jakies czapy na komin chroniace przed deszczem wlewajacym sie do komina? Przpuszczam ze zepsuje to zdecydowanie cug, ale czy tak się czasami robi dla takich pieców?

2) Czy mozna jakos zabezpieczyc sie inaczej? Jakies zbiorniki na tą maź?

Drzwiczki kominowe mam juz dołem całe zjedzone przez ten wlewajacy sie kwas i jestem na kupnie nowych, dlatego wole zapytac specjalistów zanim cokolwiek kupię. Poradzcie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies zbiorniki na tą maź?

Drzwiczki kominowe mam juz dołem całe zjedzone przez ten wlewajacy sie kwas (....)

 

To co jest w końcu w tym kominie ? Deszczówka czy kondensat ze spalin ?

 

Kocioł wytwarza zbyt zimne spaliny, stąd skraplanie się kwaśnych oparów w kominie, żadna tam

woda deszczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że gdyby to było skraplanie się oparów to miałbym cały czas mokro w kotłowni przy drzwiczkach kominowych, ale ja w kotłowni mam kałuże tylko po większym deszczu. Przypuszczam ze wlewająca się deszczówka spływa na samo dno komina gdzie gromadzi się sadza, rozpuszcza tą sadzę i takie cuś wlewa się w formie kałuży do kotłowni. Troszkę to śmierdzi. Jak nie pada i czasem otworze drzwiczki kominowe to na dnie jest sucho.

Dzięki w każdym razie za rady, spróbuję z tą czapą z daszkiem na komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lat później...

Co do skroplin to na pewno nie byłyby w takiej ilości. Sam skraplacz na dnie komina też niewiele da, ponieważ opadający popiół w połączeniu z wodą zapcha rurkę odpływową (już tak miałem, komin miał w sobie 10 cm wody). Co do mazi, to że nieładnie pachnie to mało powiedziane - ona śmierdzi niesamowicie. Raz mi się na podłogę wylała przy udrażnianiu rurki i całe szczęście że płytek jeszcze nie miałem położonych, bo bym się tego zapachu nigdy nie pozbył. Jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie osłony na kominie. Ma u mnie mój sąsiad taką zamontowaną. Jak się uda to zamieszczę zdjęcie i podpytam gdzie kupił, to może się komuś kiedyś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wkład stalowy i jeden raz wylało się coś podobnego , jak paliłem byle jak. Obecnie przy paleniu z wysoką temper. >150* to nawet po ulewie nic nie wypływa, a daszku brak. Obstawiam , że to kondensat z powodu niskich temper spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin o przekroju 200mm, wysokosc z 8m (ceramiczny wkład kominowy obmurowany).

 

Ja bym poprosił o zdjęcie, bo podejrzanie to dla mnie brzmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał podobną sytuację do opisywanej na kominie z cegły - z wyczystki ciekło po większej ulewie. Powodem był komin tak mokry i nasączony kondensatem, że nie radził sobie z opadami, z którymi radzi sobie zazwyczaj komin suchy. Pomogło wysuszenie komina przez otwarcie wyczystki w sezonie letnim (ruch powietrza) plus, co ważniejsze, podniesienie temperatury spalin i zakaz 'palenia' mokrym opałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.