Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Defro - grubsza blacha
Ogniwo Eko - super sterownik i palnik Brucera

Prosze o opinię fachowców i użytkowników.
Dodam że nowy domek parterowy jakieś 120 m2 nowy ocieplony 15 cm styro.
pół powierzchni na podłogówce.
Czy 15 kw wystarczy jeszcze na CWU

Dodam jeszcze że zależy mi na jak najmniejszej obsłudze pieca, oboje z żoną pracujemy, czasami zdarza się że nie mam mnie cały dzien w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro napewno nie kupię bo fizycznie poprostu nie ma gwarancji. Klient ma defro pelet i jest taka systuacja z gwarancją na "blachę w kotle gwarancję daje defro" na palnik - producent palnika, na sterownik producent sterownika - dostajesz 3 karty gwarancyjne jak padnie sterownik to do producenta sterownika, jak palnik to do producenta palnika - absurd totalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro napewno nie kupię bo fizycznie poprostu nie ma gwarancji. Klient ma defro pelet i jest taka systuacja z gwarancją na "blachę w kotle gwarancję daje defro" na palnik - producent palnika, na sterownik producent sterownika - dostajesz 3 karty gwarancyjne jak padnie sterownik to do producenta sterownika, jak palnik to do producenta palnika - absurd totalny.

 

 

Witam, kto Ci takich bzdetów nagadał

u mnie był serwis jeden od wszystkiego i to w zaskakująco szybko przyjechał

w piątek po południu zgłoszone w poniedziałek w południe już był

Także serwis DEFRO na 6-ke. jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie nagadał tak poprostu jest. Podam Ci prosty przykład serwisuję kotły i sterowniki do tych kotłów. Jeśli padnie Ci w defro sterownik firmy Tech to wyglada to tak ty zgłaszasz sprawe do defro oni cie odsyłaja do techa lub w najlepszym przypadku sami dzwonią do firmy producenta sterownika ten reklamację przyjmuje i przysyła zlecenie naprawy i cześci np: do mnie. Akurat serwisuję TECH-a i wyjazdy mam głównie tylko do kotłów defro. A że przy okazji sprawdzam też i instalację i reguluję palnik to robię to tylko "z litości dla klienta" bo nikt mi za to nie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą metę zakup Ogniwa to dużo lepsza decyzja. Choćby właśnie na serwis i gwarancję za kilka lat. Moda na Defro wkrótce przeminie. Konkurencja już się dostosowała, już też mają ładne rączki w drzwiczkach, już też kolorowe sterowniki ale w kotle chyba jednak chodzi o coś innego ?

 

Może wyłówmy z marketingowego bełkotu jakieś konkrety np.

 

Który konkretnie kocioł jest autorską konstrukcja Defro ?

Jak to jest, że Ling Duo I Defro Duo mają tak podobną sprawność w dtr, przecież same straty na drzwiczkach (nie badane w Zabrzu, za to badane w Łodzi to około 5% na korzyść Klimosza).

 

jest tyle Firm z tradycją, które zapewnią serwis za 5 lub 10 lat - chociażby właśnie Ogniwo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Hydra1976

Z doświadczenia , na pewno Ogniwo z Brucerem. Defro ma kiepski serwis, blacha gruba to tylko ramka od drzwi a potem cienka blacha. Jak chcesz z Brucerem tez dobry kocioł to Buderus Funke econo ma też brucera, masz porządny kocioł z serwisem. DO tego Buderusa ma super sterownik fuzzy logic - pełne automatyczne działanie. Ale Ogniwo to też dobry wybór chociaż ja bym wybrał Buderusa Funke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Neo masz rację.Moda na Defro minie, narazie ludzie są pod wrażeniem ale tak jest zawsze jak nowa firma wypłynie.

A co do autorskich konstrukcji Defro ....to nie wiem czy mają coś swojego ???

 

 

Z autorskich konstrukcji to mają taczki i betoniarki :lol: , chociaż tych drugich też nie jestem pewien na 100 % ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.