Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Powietrze - Woda Czy Gaz Płynny


kuba29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję budowę w Zachodniopomorskim. Na działce na razie dostępny będzie tylko prąd, dlatego rozważam albo zbiornik na gaz płynny i później przerobienie na gaz ziemny, albo pompę woda - powietrze.

Czy ktoś z Zachodniopomorskiego lub innych regionów ma już może zamontowaną taką pompę?

Interesują mnie opinie, zwłaszcza odnośnie kosztów eksploatacji, oraz głośności tego urządzenia.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś mało chętnych do pisania............

Aktualnie staję "na głowie" aby zlikwidować zbiornik i palenie gazem płynnym,

Dom 300 m2 , teoretycznie bardzo ciepły, ale roczne koszty eksploatacji to rząd 17,5 do 20 tys. zł.

Eksploatuję też pompę powietrzną. Jest super sprawa /dla mnie/ ale niestety wtedy gdy najwięcej potrzeba ciepła oddaje najmniej.

COP rzędu 2. ale w okresach mniejszego grzania 12 kW / ogrzewa 494 m2 zużywajac od 80 - 100 kWh prądu. na dobę.

Szum pracujących wentylatorów trochę słychać, ale mam ją poza "zasięgiem" sypialni - i jest niezauważalny. /z drugiej strony domu /okno od łazienki- troche szumi.

Polecam pompę powietrzną- również dobrze ogrzeje cwu z COP 4 do 6 /teraz przy ciepłej pogodzie - wychodzi super tanio. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób sobie złudzeń że to tanie - postaw zbiornik

a jak będziemy mieli gaz będzie tańszy.

Dokładnie tak jak już to słyszałeś ... tak zrób

Tylko te 17 tyś ...hm Wentylacja mechaniczna i rekuperatory się kłaniją w takim domu

Wiesz może gruntowy wymiennik ciepła do central wentylacyjnych

2 niewielkie pracujące non stop

uważam że wystarczą i suma ogrzewania spadnie o połowę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Coś mało chętnych do pisania............

Aktualnie staję "na głowie" aby zlikwidować zbiornik i palenie gazem płynnym,

Dom 300 m2 , teoretycznie bardzo ciepły, ale roczne koszty eksploatacji to rząd 17,5 do 20 tys. zł.

Eksploatuję też pompę powietrzną. Jest super sprawa /dla mnie/ ale niestety wtedy gdy najwięcej potrzeba ciepła oddaje najmniej.

COP rzędu 2. ale w okresach mniejszego grzania 12 kW / ogrzewa 494 m2 zużywajac od 80 - 100 kWh prądu. na dobę.

Szum pracujących wentylatorów trochę słychać, ale mam ją poza "zasięgiem" sypialni - i jest niezauważalny. /z drugiej strony domu /okno od łazienki- troche szumi.

Polecam pompę powietrzną- również dobrze ogrzeje cwu z COP 4 do 6 /teraz przy ciepłej pogodzie - wychodzi super tanio. Pozdro

 

Witam !

Na jakiej podstawie oceniasz COP pompy ciepła ? Czy robiłeś jakieś pomiary, czy tylko na podstawie tabeli z instrukcji obsługi albo innego źródła ?

Kiedy Twoja PC osiąga COP w wysokości 6 ? Przy jakiej temp. ?

Czy gdybyś teraz budował to byś też zamontował PC ?

Wydaje mi się, że potrzebna Ci jest trochę ;) większa PC.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.