Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie Na Poddaszu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   andree01

andree01

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 czerwiec 2010 - 15:26

witam
Chcę sam położyć rury pex do ogrzewania centralnego na poddaszu. Zainstalowanych będzie 9 obiegów grzejników i 2 obiegi podłogówki. Jaką średnicę ma mieć rura od pieca do rozdzielacza. Dom ogrzewany jest drewnem na parterze jest instalacja z rur ocynkowanych. Chodzi mi o to żeby położyć rury i zalać posadzkę żeby można było dalej remontować poddasze a podłączenie pod piec zrobi hydraulik.

Załączone pliki

• 0

#2 OFFLINE   andree01

andree01

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 czerwiec 2010 - 17:40

przepraszam że pisze drugigo posta ale problem z netam
Moje pytanie takie:
Czy dobrze myślę że do każdego grzejnika rury prowadzę prosto z rozdzielacza?
Czy ogrzewanie podłogowe podłączam pod ten sam rozdzielacz?
Jaka średnica rur 16 czy 20?
Pytanie z innej beczki odnośnie wody pitej. Zrobić ją na pex czy pp?
  • 0

#3 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4269 postów

Napisano 21 czerwiec 2010 - 07:00

Rozdzielacz może być jeden, ale z niezależnymi zaworami termostatycznymi do utrzymania temperatury(szukaj w sklepach instalacyjnych gotowych rozdzielaczy). Co do wody to polecam system instalacyjny TECElogo. Bardzo prosty w montażu. Ponadto przy zmianie można też go łatwo zdemontować.
  • 0
Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.
adamzdro13@wp.pl

#4 OFFLINE   andree01

andree01

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 czerwiec 2010 - 22:09

1.możesz dać mi namiar na taki rozdzielacz z niezależnymi zaworami termostatycznymi
2. jak zrobić to na jednym rozdzielaczu 11 obiegów (9 sekcji grzejników i 2 sekcje podłogówki)
  • 0

#5 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4269 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 06:56

W tym przypadku nie chciałbym sugerować typu. Wpisz w wyszukiwarce - rozdzielacz ogrzewanie podłogowe - to będzie ich sporo. Szukaj takich które dają możliwość regulacji przepływu i wyposażone są we wkładki zaworowe.
  • 0
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.
adamzdro13@wp.pl

#6 OFFLINE   andree01

andree01

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 18:14

tzn. ze rozdzielacz podłogowy mogę zastosować do grzejników.
Czy da się tak zrobić, że w jednym rozdzielaczu będę miał grzejniki i podłogówkę np. połączyć dwa rozdzielacze pierwszy to 9 obiegów grzejników i drugi dwa 2 obiegi podłogówki, jeśli mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to zrobić (może jakiś schemat) jakich zaworów użyć jakich rozdzielaczy i jak to wszystko w jedną całość połączyć
PS. jak coś to napisz na PW jaki rozdzielacze byś sugerował.
  • 0

#7 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4269 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 06:55

Rozdzielaczy możne być kilka. Dla podłogówki dodatkowo posiadają układ mieszający który obniża temperaturę dla podłogówki. Rozdzielacze takie łączy się równolegle. Przygotuj schemat instalacji z zaznaczonymi odbiornikami i wrzuć na forum to można na nim popracować. Najlepiej gdyby był w formacie jpg.
  • 0
adamzdro13@wp.pl

#8 OFFLINE   krisk

krisk

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 01 lipiec 2010 - 21:32

witam
Chcę sam położyć rury pex do ogrzewania centralnego na poddaszu. Zainstalowanych będzie 9 obiegów grzejników i 2 obiegi podłogówki. Jaką średnicę ma mieć rura od pieca do rozdzielacza. Dom ogrzewany jest drewnem na parterze jest instalacja z rur ocynkowanych. Chodzi mi o to żeby położyć rury i zalać posadzkę żeby można było dalej remontować poddasze a podłączenie pod piec zrobi hydraulik.

Rury do CO ocynkowane.....?????!!!!!!! nie wiem czy ja dobrze interpretuje sytuacje
Może są do zimnej wody 10C
Zawsze mogę się mylić... Podpowiedz o co chodzi
Pozdrawiam
  • 0