Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Przespawać ?


Tomek82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do fachowców.

 

Otóż ze względu na zły spadek nitki zasilającej do kaloryfera, zapowietrza mi się grzejnik w miejscu zaworu termostatycznego (tam zbiera się powietrze). Grzejnik jest żeliwny żeberkowy, natomiast rurki stalowe i tu pytanie jakim sposobem najlepiej zmienić kąt rurki zasilającej? Jak to się robi w praktyce? Czy wstawić trójnik wyżej na nitce zasilanie/odpowietrzanie i nitkę zasilającą od kaloryfera podpiąć do niego? Załączam rysunek tego zjawiska, bo może nie wytłumaczyłem za jasno (laik). Dziekuję za wszelkie podpowiedzi.

NITKA_ODPOWIETRZAJ_CA.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej po mojemu - pochylić grzejnik na wieszakach (można ten dalej od zaworu podgiąć lub popieścić kątówką jeśli z płaskownika). I dopiero wtedy, jak masz pochylenie na grzejniku OK, pasujesz sobie to przyłącze z pochyleniem, wspawane wyżej wg kol.Guitara. Tak jak jest to masz syfon odwrócony i kiszka z auto-odpowietrzenia :) . A może jak pochylisz ten żeberkowiec, to da się na ciepło tę gałązkę podformować jak trzeba - tylko najpierw ten zawór od niej odkręć, bo to pomarańczowe ma być (jakieś 900stC), żeby zmiękło!

 

Dla lubiących przygody - wspawanie od góry mufki 1/2" w okolicy feralnego zagięcia i odpowietrznik na mufkę - ale po co komplikować w życiu sprawy proste :)

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Teraz po robocie prawdziwego fachowca wygląda to tak (zdjęcia załączniki). Jest zdjęcie przed i teraz. Mam nadzieję, że będzie już ok i nie będzie się zapowietrzać..... Jeśli będzie inaczej dam znać na pewno. Wielkie dzięki wam wszystkim za porady i najbardziej koledze Quitarowi, fachowiec w swojej klasie, DZIĘKUJE.

post-10558-1280253572_thumb.jpg

post-10558-1280253658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie.

Rozpoczął się sezon grzewczy i grzejnik który został przerobiony (poprawiony spadek nitki zasilającej do grzejnika)zaczyna powoli się znów zapowietrzać, słychać przelewanie (to już chyba wbrew fizyce). W sumie nie mam już pomysłu co tu jeszcze może być źle. Zawór na nitce odpowietrzającej jest drożny, ponieważ za nim rurka jest gorąca więc woda tam krąży. Czy jest taka możliwość że grzejnik jest w jakiś sposób felerny lub uszkodzony ? W jaki sposób teoretycznie działa odpowietrzanie w tym przypadku lub jak powinno? Powinno powietrze uciekać do nitki odpowietrzającej i dalej do zbiorniczka odpowietrzającego? bo w moim przypadku powietrze dostaje się zasilaniem do grzejnika... dobrze to rozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno do powyższego... Znalazłem gdzieś na forum podobny problem i jeden gość napisał tak, cyt. "Jeśli grzejnik jest pochylony (a powinien być lekko pochylony),to powietrze zawsze pójdzie do najwyższego punktu.Grzejnik wznoszący się w kierunku zaworu odpowietrza się sam poprzez pion,ale pod warunkiem,że pompa stoi.Jeśli pracuje,to choć powietrze chce wydostać się do pionu jest jednak wtłaczane przez pompę do grzejnika.Stąd odgłos przelewania się wody.Tak instalowane są stare żeberkowe grzejniki w blokach."

I właśnie taka sytuacja jest u mnie, tylko pytanie, jakim cudem odpowietrzanie ma odbywać się samoczynnie przez pion skoro pompa wtłacza je (powietrze) do kaloryfera ???? Ludzie pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wtedy powietrze będzie uciekało do odpowietrznika (19 żeberek) i nie równa powierzchnia kaloryfera u góry, powietrze może gromadzić się w tych "zakamarkach".

Czyli odpowietrzać przez pion się raczej chyba nie da, jak pompka cały czas chodzi i nigdy się samo nie odpowietrzy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.