Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do takiej samej powierzchni domu przerobiłem swój piec na podajnik . Piec CHT Logika 20-27 kW i zrobiłem to tak że w piecu poza przyspawaniem kilku nakrętek nie zostały dokonane żadne zmiany a na czas palenia zdjęte są ruszta . Obecnie prawie jest w ostatecznym wydaniu ale jeszcze sprawdzam kilka modyfikacji . Piec jak i palnik spokojnie daje radę i jak na taką powierzchnię mało pali a przystosowałem go spalania miału. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podziwiam i zadowolony jestem że to wszystko gra. Ja mam kocioł wykonany przez Rzemieślnika około 24lata temu jest duży 6m3 dospalania mułu środek kotła 100cmx 56cm z rusztem długości 60cm.z dwima poziomymi kanałami w górnej części. Kocioł wykonany był jako zapasowy z uwagi że 1-szy firmowy rozszczenił się w ciągu drugiego zezonu grzewczego i naprawić niebyło mażna. 2-gi wytrwał 10lat a 3-ci wktóre miejsce byłprzewidziany obecnie zainstalowany prawie 20lat.Kotłownie mam 1.6mx 4m oraz troje dzwi wienc ograniczony jstem z wymiarami ale zawsze można coś wymyślić. Oglondałem te palniki rozmiar byłby odpowiedni gdyż w kotle dziczki paleniskowe są 17cm. wys x szerokość 32cm jednak zastanawiam się czy te 25kw bendzi wystarczające do tak dużego kotła. Muszę poszukać adres firmy by z kimś kompetentnym porozmawiać bo gdyby doszło do realizacji to ze wzgłendu na układ kotlowni i spadkami posadzki to tyko palnik z rolkami poruszającymi w ceownikach i to z potpórkami ze wzgłendu na możliwość dojścia do wnęcza kotła. dziuję i pozdrawiam Noel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikuję za infomacie wysłałem maila opisałem całą sytuację i potrzeby w tej sprawie.Zbieram informacie za i przeciw. w selwestra zebrała się całla rodzinka i po dosyć wnikliwej dyskusii zabrali głos jak mówią rozsondku że żadne przeróbki w nieudanej konstrukcji nieuzdrowią że wiencej wydatków i rozczarowań w takiej sprawie. Wydali diagnozę że z takim układem kotłowni to widzą w ciągu lata zlikwidowanie tego kotła i wstawienie dolniakajakie były trzy poprzeddnie bo były bardzo udane konstrukcji Albo żeliwnego U24 Drugą propozycję to w przyległym do kotłowni hydroforowni gdzie jest przejście do zbiornika z opałem wstawić drugi kocioł z retordą 40 KW najlepiej rynnową czy BRUCER II. Może wydatek większy ale pewny i ich zdaniem taki układ moż być najsprawiedliwszy. A ja tak myśle kto 82latkowi pożyczy większą gotówkę bo na złocie niesypiam. Jeszcze niepodjąłem decyzji wszystko bendzie zależał otrzymanych informacji i kosztów jakie zostaną określone na ten ceł a jak nie to te plany realizować bendą następcy. Pozdrawiam Noel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie U24...

Sam zrobiłem, gdzieś tu jeszcze walają się jakieś zdjęcia... Pozdr/

 

 

panowie czytam te wasze wypowiedzi i jezeli ktos twierdzi t tze w dolniaku mozna by zamontowac podajnik pytanie po co mam osobiscie sam piec dolniak laduje go od gory trocinami najlepiej mialkimi wiaderkiem zajmuje mi to 10 minut i pali sie 12 godzin wszystko obsuwa sie samoczynnie samo na dol i cala filozofia bez podajnikow za 3000 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytam te wasze wypowiedzi i jezeli ktos twierdzi t tze w dolniaku mozna by zamontowac podajnik pytanie po co mam osobiscie sam piec dolniak laduje go od gory trocinami najlepiej mialkimi wiaderkiem zajmuje mi to 10 minut i pali sie 12 godzin wszystko obsuwa sie samoczynnie samo na dol i cala filozofia bez podajnikow za 3000 zl

Witaj a morze pokażesz pare zdjęć. Najgorsze jest to ż dotychczasowe kotły były dolnego spalania i sprwowały się bardzo dobrze i wytrzymały od 10-20lat a byłoich 3. Obecny kocioł 4ty sezon wkonany był do spalania mułów węglowych i jst sraszna kolumbryna niesterowalna na pożądnym opale 30 albo 100 stopni a mułow obecnie nigdzie niezakupisz. Przeszedłem na węgiel brunatny temperatura się trochę ustabilizowała ale co z tego jak pożera dwa wiadra na godzine i treba coś radykalnego postanowic. Atak na margnesie zapytam czy niemiałeś albo masz U24 kiedyś gdzieś przeczytałem na Forrum jak prowadziłeś dyskusję z a-w pozdrawiam Noel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel Ty masz tyle lat czy się przechwalasz B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz zdrowie , ale tak trzymać i nie dać się biedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj narazie wszystko gra jak to mówią w tym wieku jak cię nic nieboli to niewiż że żyjesz. Mam do ciebie pytanie jaki masz kocioł jak pracuje i czy jesteś z niego zadowolony. Ja dzisiaj pojechałem do znajomego bo podobno Viadrusa dolniaka zainstaloał a okazało się że to U26 i nic mi nieprypadnie jak tylko wizyta do klimosza. I mam pytanie do Ciebie jaki kocioł byś mi poradził w dyskusji z Curką co mieszka znami ona niebardzoprzekonana jest do retordy a to ona w przyszłości bendzie siętym zajmować. Syn ma retorda HEF i się go hwali a zięć ma żeliwnego górniaka i tesz jest zadowolony. Niewiem naco się zdecydować. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej samej powierzchni domu przerobiłem swój piec na podajnik . Piec CHT Logika 20-27 kW i zrobiłem to tak że w piecu poza przyspawaniem kilku nakrętek nie zostały dokonane żadne zmiany a na czas palenia zdjęte są ruszta . Obecnie prawie jest w ostatecznym wydaniu ale jeszcze sprawdzam kilka modyfikacji . Piec jak i palnik spokojnie daje radę i jak na taką powierzchnię mało pali a przystosowałem go spalania miału. :)

Witam amber36 Mam do Ciebie prośbę abyś coś wiencej napisał na temat Twojej przeróbki. Ja napisałem maila do Łańcuta do producenta prosząc go o opisanie jaki możliwości bym miał na taką przeróbkę z jego palnikami. Opisałem mój kocioł jak ja to mniej wiencej widzę podałem rozmiary otworu furty paleniskowej i inne szczegóły. Niepodałem jedynie tegoż kontownik gdzi położone są ruszta można przeciąć bo w popielniku już niema płaszcza wodnego.Mój kocioł jest duży ale ma 2 poziome ciągi w górnej częścikotła. Pytanie moje jakie rozmiary ma twój palnik i czy ten palnik pracuje z przerwami czy nonstop.moja furta paleniskowa jest 17cm wysoka 32cm szeroka natomiast popielnikowa jest 40cm.x20cm. Jest możliwość wykonania furty popielnikowej z lewej strony kotła. Problem czy palnik 25kw bendzi miał wystarczajoncą moc by ogrzać te 310m2. Oglondałem palnik żeliny szerokością by pasował a do popielnika mógłby być opuszczony tylko pytanie czy niebendzie za ciężki i uciążliwy przy wyjeżdzaniu z kotła. Bendę czynił starania w moim regionie czy czegoś takiego ni bendę móg załatwić bo do łańcuta to mam dosyć daleko ponad 200km. Bendę wdzięczny jak napiszeż coś na moje zapytania. Jeżeli są inni Formułowicze i mają znajomość w temacie proszę o zabranie głos w dyskusji bo z dyskusji zawsze coś może powstać. Pozdrawiam i liczę na pomoc wszystkich formułowiczów na tak na nie i na niewiem. Chciałbym palić tanim opałem bo obecnie idzi mi 15 ton a poprzednie kotły spalały okoł 8ton w zależności o zimy na południu kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania ale pod kątem swojego pieca otóż :

Mój piec to LOGICA 27 kW Cichewicza , jak dla mnie piec super ale w związku z częstymi wyjazdami musiałem coś w nim zmienić i nie pozbywać się pieca , jak pisałem wcześniej piec ogrzewa

310 m2 . Komora paleniskowa jest bardzo duża ale jej nie mierzyłem .Robiąc palnik wzorowałem się na wielu konstrukcjach w tym podglądałem palnik z Łańcuta sam palnik ma kształt litery U , spokojnie osiąga każdą zadaną temperaturę a palę w nim miałem . Pompki obiegowe funkcjonują cały czas , natomiast piec pracuje cyklicznie osiąga zadaną temperaturę i się wyłącza i tak w kółko .

Na chwilę obecną spalam średnio ok 20 kg.miału na dobę ale dobrego miału jak kupiłem na próbę kiepskiego to musiałem go zmieszać z groszkiem żeby spalić .post-15271-0-85297600-1325866276_thumb.jpg

Tak wygląda sam palnik zdjęcie zamontowanego zestawu zamieściłem już na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj przeczytałem Twó wpis ale wróciłem pużno cztery godz. jazdy to trochę męczy. Amber podoba mi się to co pokazałeś na fotce i jeżeli ci to gra to mnie to cieszy mimo to że spawanie nie jest mi obce bo wdomu jak poręcze czy przęsła sobie robiłem ale tego bym sie niepodiął. Tym bardziej że ja jestem papiernikiem nadal aktywny. mam pytanie co mi radzisz czy ta rynnowa 25 kw dała by radę rozgrzać kocioł na te 310m2 bo niemogę z nikąt ściągną rozmiarów za wyjątkiem dwuch palników przeznaczonych do zabudowy do furty paleniskowej al to bi niewygląda na palnik rynnowy.

Na stronie Łańcuta również jest chyba brucer i teszsąrozmiary a przy tych innych niema rormiarów natomiast sąceny. Napisałem maila do producenta ale narazie milczy. Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam brucera ponieważ czy umiesz spawać czy nie i tak trzeba dokupić kilka elementów a tu masz gotowy zestaw , ponadto jest łatwiejszy w ustawieniu i można spalać miał . Ja zostałem zmuszony do zrobienia palnika ponieważ na rynku nie ma żadnego gotowca który by pasował do mojego pieca, jest jeszcze w Katowicach firma która produkuje palniki i może przerobić piec ale nie wiem czy jeszcze funkcjonuje palnik nazywa się Master M lub firma Lutech posiadająca te same palniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.