Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja Starej Instalacji


dinopd

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

Jestem nowy na tym forum. Nosze się z zamiarem modernizacji CO

 

Schemat starej instalacji wykonanej w stali

1-spust i napełnianie instalacji

2-przelew ze zbiornika wyrównawczego

3-odpowietrzniki

 

9b0e4b3c52478af3med.jpg

 

Na nową instalację wykonaną w miedzi z nowym kotłem zasypowym oraz zbiornikiem na 300l.

Piec posiada sterowanie pompami. zastanawiam się też czy nie założyć zaworu odcinającego obieg CWU gdy temperatura w zbiorniku osiągnie wymaganą temperaturę np 50st.

 

1-spust i napełnianie wodą

2-przelew ze zbiornika wyrównawczego

3-odpowietrzniki automatyczne

4-regulator do podłogówki

 

Do tego pompa obiegowa CO i CWU. Zawory różnicowe jak i zwrotne. Zastanawiam się też nad zaworem 3-dr a może lepiej założyc zawór 4-dr?

Zastanawiam się czy nie wykorzystać tego zbiornika do instalacji solarnej (na CWU) oraz zastanawiam się nad dostaniem dwuch trzech grzejników do piwnicy.

 

schemat nowej instalacji z zaworem 3-dr

 

04da3e5be92e1679med.jpg

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodernizowałem troche schemat.

 

Myśle też o solarach (opcjonalnie)

 

Poza tym sterowanie z pieca pompami obiegowymi CO i CWU.

 

W zbiorniku założyc termometr, który bedzie sterował zaworem termostatycznym odcinającym dopływ wody do wężownicy.

 

Niewiem czy wystarczy do podłogówki tylko zawór termostatyczny ograniczający temperaturę w podłogówce.

 

d35e02bae37a8517med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadajesz tyle pytań że nie wiem które wyklucza poprzednie;

Do podłogówki 90/70/20 nie jest to praktykowane chyba przez nikogo tak myslę ale mogę się mylić; przepraszam jeżeli tak....

Najlepiej poszukaj dobrego projektanta nie pierwszego lepszego uważam że za 2000 zł bedziesz miał dostęp do fachowej wiedzy i zaznacz na wstępie rozmowy że chcesz wiedzieć co każdy element Twojej instalacji ma za zadanie i dlaczego tak działa a nie inaczej.

To wszystko musi byc proste aby działało... Wiele opcji stwarza problemy dystrybucji ciepła doboru armatury i sterowników generujac koszty... To jak 10 letni samochód z bajerami które wogóle nie funkcjonują niby są ale można na nie popatrzyć...

Tylko proszę Cie jak coś zaczynasz nie rozmawiaj z fachowcami jak wielu którzy takie instalacje podzlecali Panu frankowi który często był w niedyspozycji i cieszyli się nie tym że wogóle kocioł odpalił a tym że Pan Franek nic na szczęście nie wyniósł z domu /gorzej jak to jest nie jeden Pan Franek/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.