Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porada - Dobór Gazowego Zestawu Grzejnego


toom

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jest to moja pierwsza wizyta na forum. przyznam, iż sporo czasu zajęło mi przeczytanie wielu wątków

jednak widzę, iż specyfikacja każdego z domów i zapytań jest inna.

 

Mam nadzieję, iż nie powtórzę zapytania ale poprosiłbym o radę przy zakupie pieca/osprzętu do ogrzewanie gazowego.

Specyfikacja:

- dom typu klocek z płaskim dachem 30 letni

- dom ocieplony styropianem łącznie z dachem. jak się nie mylę 10cm

- okna plastikowe

- powierzchnia 102m kwadratowe

- brak ogrzewania podłogowego

- centralne nowe ok 5 letnie z cienkimi rurkami i kaloryferami

- aktualnie piec węglowy + bojler, który chcę zastąpić gazowy. gaz ziemny będę miał od jesieni

- kotłownia z wejściem od zewnątrz. mam już wkład kominowy przystosowany do gazu

- 3 osoby w domu

- rejon poznania. więc jeśli ktoś z okolic mógłby pomóc

 

- ile chcę przeznaczyć? Stosunkowo odpowiednio do jakości. Nie chcę przepłacić i kupić czegoś co mi jakiś sprzedawca wciśnie (przy braku wiedzy) ale

też nie chcę czegoś taniego czyt. mało sprawnego czy też ekonomicznego i później po roku będę żałował, iż mogłem dołożyć

 

Jeśli muszę jeszcze jakieś dane podać chętnie dopiszę.

Zależy mi na podaniu modelu najbardziej wg Was odpowiedniego. Pieca + tego co musi wejść jeszcze w skład całości (zasobnika, ster. pogodowego itd)

Nie ukrywam, iż temat jest dla mnie obcy i nie chcę się tu niepotrzebnie wymądrzać.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

na jednym z forum ktoś polecił dla mnie Junkers Cerapur Smart 14-3C z zasobnikiem

co Wy na to?

 

 

z góry dziękuję, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie możliwości

kocioł logano G 144 eco 24kW plus zasonik 200-300l w zalezości ile wody uzywacie i taki zestaw przynajmniej na 15-20 lat

lub zestaw z kotłem wiszącym i zasobikiem 100-120l na 8-15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a więc:

mam już przygotowane 2 konkretne oferty i może teraz będzie mógł ktoś mi bardziej doradzić:

 

 

Wkład kominowy będzie jako wentylacja, a piec kondensacyjny będzie z wyjściem przez ścianę, a pod nim zbiornik

 

1. Junkers Cerapur Smart 14-3C + zasobnik 120Litrówi sterownik FW100 = cena 5500zł

I montaż całości przez instalatora wraz z materiałami = 4500zł +7%VAT

 

2. Vaillant ecoTEC 186/3-5 + zasobnik 120Litrów = 6700zł

Sterownik pogodowy 550zł

I montaż całości przez instalatora wraz z materiałami = 4500zł +7%VAT

 

 

Jest jeszcze możliwość zastosowania w opcji drugiej pieca 126/3-5 ale nie wiem czy on nie będzie za mały.

 

 

Panowie znajdzie się ktoś na tym forum znający się na rzeczy co podpowie mi i uargumentuje w który kierunku iść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.