Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witamy Młodzi Nowożeńcy Potrzebują Pomocy Jaki Piec Na Ekogroszek Wybrać?


sonia84

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mieszkamy w domu 130mkw , ogrzewanie podłogowe i bojler 120litrów, dom ocieplony styropian 10cm , wełna dach 15cm, komin z wkładów ceramicznych 20x20 wysokość ponad 10m. Posiadamy Piec na miał i orzech węgiel firmy Seko II n 28, 12-14KW?, bardzo dużo problemów mam z tym piecem , dużo kurzu , cały czas trzeba być przy tym piecu.

Chcielibyśmy kupić piec na ekogroszek+ dodatkowe możliwości palenia różnych paliw. Zastanawiamy się na firmami SAS, DEFRO-DUO, i ostatnio nad opcją w Castoramie Termo-tech stąporków Eco 19kw. Prosimy o paradę jaki wybrać kocioł jakiej mocy , aby była jak najmniejsza częstotliwość obsługi pieca , Najważniejsze kotłownie mamy na tym samym poziomie co kuchnie, aby nie było czuć kopcenie się z pieca :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł SAS jest dobrym wyborem ale przy kotle z podajnikiem ślimakowym nie ma dodatkowego paleniska. Defro ma w ofercie kocioł z dodatkowym paleniskiem. Zamontowaliśmy już kilka tych kotłów i jak narazie klienci chwalą. Czas pokaże czego są warte te kotły ale marketing mają idealny. Castorame sobie podaruj. Mogę Ci jeszcze zaproponować kocioł Eko-Plus U lub Eko-Mat 18 kW firmy HEF. Modulacja mocy od 30-100% mocy. Ustawisz moc palnika na 12kW i spokój. SaS-a i Hef-a wyróżnia to ,iż kotły robią już kilkadziesiąt lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia polecam Galmet. przy 110m mam 17 kw dla was 2kw więcej by być moglo ale niekoniecznie. Pali się tylko ekogroszek ale 3-3,5 tony na sezon styknie bezproblemowo! też mam kotłownie obok kuchni i zero smrodku i dymku bo wzorowo zrobiona jest wentylacja. darujcie sobie castoramę i ich bajeranckich doradców.

domyślam się że chcieliście piec w którym można palić różnym opałem ze względu na ciepłą wodę latem? bez obaw 80 kg ekogroszku miesięcznie i można się pluskać do bólu! w razie pytań śmialo pisać!

pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia polecam Galmet. przy 110m mam 17 kw dla was 2kw więcej by być moglo ale niekoniecznie. Pali się tylko ekogroszek ale 3-3,5 tony na sezon styknie bezproblemowo! też mam kotłownie obok kuchni i zero smrodku i dymku bo wzorowo zrobiona jest wentylacja. darujcie sobie castoramę i ich bajeranckich doradców.

domyślam się że chcieliście piec w którym można palić różnym opałem ze względu na ciepłą wodę latem? bez obaw 80 kg ekogroszku miesięcznie i można się pluskać do bólu! w razie pytań śmialo pisać!

pzdrawiam

Ja również jestem użytkownikiem Galmeta 17 kw z obrotową retortą, sterownik Perfekt R, powierzchnia do ogrzania podobnie jak u "wuja" i potwierdzam jego spostrzeżenia. Kocioł użytkuję drugi sezon, a oprócz ekogroszku przetestowałem spalanie miału (dość kiepskiej jakości) oraz mieszanki miału i zboża. Jak dotychczas mój kociołek nie zawiódł ani razu.

Pozdrawiam

Czeslaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.