Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kotły Firmy Brastal Tłokowce., Czy Ktoś Na Forum Może Doradzić ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   eczeslaw

eczeslaw

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 21:48

Jestem zainteresowany zakupem kotła ekomiał 25kw lub ekomiał mini 25kw.Czy ktoś może się wypowiedzieć [Poważnie] na temat tych kotłów,i doradzić czy warto zakupić.Pozdrawiam i dzięki z góry za wypowiedzi! Czes.
  • 0

#2 OFFLINE   Tuti

Tuti

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 styczeń 2011 - 17:13

Fajny kociołek ciekawe jak dymi ??? a może nie dymi - to by było coś !!!
  • 0

#3 OFFLINE   Przemo77

Przemo77

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 październik 2011 - 09:14

Cześć,

Ja mam kocioł 25kW od miesiąca, ale jest to podajnik dwuślimakowy.
Paliłem kilka dnia i było super- mało popiołu, mało dymu.
Z rozmowy z producentem w tym kotle można palić miałem. Ja nie próbowałem. Producent mówi, że nie ma zagrożenia wejścia ognia/żaru do podajnika.
Generalnie kolega instalator ma piec tłokowy i bardzo sobie chwali. Sam Brastal poleca dwuślimakowy, bo też chciałem na miał. Cena miału idzie do góry....
W moim piecu można palić "wszystkim" do 60mm, poza tym dwa ślimaki przemielają to co jest w podajniku do 60mm.
Tyle z mojej strony, po sezonie grzewczym będę mógł coś więcej powiedzieć.

Jeszcze jedno, "planik" w moim piecu jest z tłokowca, podajnik dwuślimakowy.

Twój post jest z 2010, napisz co kupiłeś i jak działa.

Pozdrawiam
Przemo

Użytkownik Przemo77 edytował ten post 05 październik 2011 - 09:17

• 0

#4 OFFLINE   sorier

sorier

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 05 październik 2011 - 13:06

W moim piecu można palić "wszystkim" do 60mm, poza tym dwa ślimaki przemielają to co jest w podajniku do 60mm.

To czym palisz, "orzechem" ?
  • 0
Dołączona grafika

#5 OFFLINE   robogaz

robogaz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1241 postów
  • Zainteresowania: wedkarstwo motoryzacja

Napisano 06 październik 2011 - 06:04

Cześć,

Z rozmowy z producentem w tym kotle można palić miałem. Ja nie próbowałem. Producent mówi, że nie ma zagrożenia wejścia ognia/żaru do podajnika.
Generalnie kolega instalator ma piec tłokowy i bardzo sobie chwali. Sam Brastal poleca dwuślimakowy, bo też chciałem na miał. Cena miału idzie do góry....

Pozdrawiam
Przemo

Coś mi się wydaje ze jest to dwutłokowy Herkules a nie 2 ślimaki ?
  • 0
Kocioł 38 KW- Własny układ nawęglania Własny Sterownik MONIKA I
Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi.

#6 OFFLINE   Pieklorz

Pieklorz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 725 postów

Napisano 06 październik 2011 - 11:49

Oni teraz jeszcze wykombinowali 2ślimakowe, jeden przeciwbieżny do "kruszenia węgla"

Za odgłosy kruszenia węgla to ja dziękuję :) i powodzenia z zawleczkami, skoro ślimaki maja kruszyć węgiel
  • 0
Uczeń tego forum, pracownik z branży :-)
Podoba mi się pilnowanie przez admina kultury dyskusji :-)
pozdrawiam wszystkich serdecznie!

#7 OFFLINE   robogaz

robogaz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1241 postów
  • Zainteresowania: wedkarstwo motoryzacja

Napisano 07 październik 2011 - 05:56

No No to ludziska będa teraz szczęśliwi że zasypują węglem a pala miałem. :D
  • 1
Kocioł 38 KW- Własny układ nawęglania Własny Sterownik MONIKA I
Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi.

#8 OFFLINE   sorier

sorier

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 07 październik 2011 - 12:48

... Producent mówi, że nie ma zagrożenia wejścia ognia/żaru do podajnika.

Jakim cudem?? Jeden czy nawet dwa ślimaki nie odcinają opału w podajniku (czyli i w zbiorniku) od tego na palniku.
  • 0
Dołączona grafika

#9 OFFLINE   eczeslaw

eczeslaw

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:56

Cześć,

Pozdrawiam
Przemo

Witam,cię Przemo! Dzięki bardzo za twoją wiadomość,o kotle firmy Brastal.Ja na razie wstrzymałem się z kupnem tego kotła co prosiłem o doradzenie mi ,ponieważ jesteś dopiero drugą osobą na forum, który opisuje kocioł tej firmy,i nie miałem zbyt dużo informacji, od użytkowników na ten temat.Dlatego długo nie zaglądałem na forum,za co przepraszam że nie odpisałem,na twoje zapytanie.Może i lepiej że się wstrzymałem z kupnem ,ponieważ wprowadzili w 2011 nowe kotły,i inne technologie z podajnikiem.Jak na dzień dzisiejszy,to jestem za kotłem EKO MAX , nawet pisałem do Brastala,czy zmienili by na zamówienie w tym kotle,na podajnik tłokowy Herkules,odpisali mi że jest możliwe.Ale teraz widzę,że mają też nowy podajnik dwu ślimakowy.Może w przyszłym sezonie grzewczym, zdecyduję się na ten lub inny kocioł, to będę miał do ciebie Przemo,trochę pytań.A na dzisiaj,proszę powiedz mi, jeżeli możesz, jaki kupiłeś kociołek tej firmy?Jak sprawdza się ten podajnik dwu ślimakowy?[zawleczki również] No i sam kociołek,ile spala tobie opału,w m/c na jaki metraż domu? Za każdą informację,bardzo dziękuję,i Pozdrawiam.Eczesław. Ps.W jakim rejonie kraju mieszkasz?bo mój rejon to Pomorze.
  • 0

#10 OFFLINE   adamo66

adamo66

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 09:57

Witam. Rozważam zakup kotła EKO MAX Mini 25KW.Prosiłbym o opinie.Z góry dziękuje.adamo

Użytkownik adamo66 edytował ten post 30 styczeń 2012 - 10:04

• 0

#11 OFFLINE   Vlad24

Vlad24

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 2882 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 10:24

co do mocy ( 25kW ), masz pewne przekonanie, że aż taką potrzebujesz?

Jaka powierzchnia, jakie ocieplenie, czym i w jakich ilościach był do tej pory ogrzewany?
  • 0
R-290 pod strzechy!

#12 OFFLINE   adamo66

adamo66

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 23:13

Dom z 1910 roku.Pow.ok.220m2.Mury grubość 55cm.nie ocieplone.Stolarka nowa.Do tej pory ogrzewam kotłem SEKO II 24KW. Kocioł daje rade tyle tylko że nie za ekonomiczny.
  • 0

#13 Gość_Bogdpiotr

Gość_Bogdpiotr
  • Gość

Napisano 14 marzec 2012 - 09:53

Witam,
Zaopatrzyłem się w kocioł grzewczy firmy Brastal, posiadam od 3lat Eko opcję Plus. Dom dwupiętrowy ok. 150 m2 , ogrzewam węglem groszkowym, jest to całkiem ekonomiczne .Wiadomo, zimą jest ciężej zatem więcej spala kg na 12h, ale latem , 5-10kg na 12h plus ciepła woda. Jest to optymalnie moim zdaniem, dlatego polecam ten model, który sam sprawdziłem.
  • 0

#14 Gość_Bogdpiotr

Gość_Bogdpiotr
  • Gość

Napisano 19 grudzień 2012 - 10:31

Dodam jeszcze, że Brastal ma wyjątkowo fachowy i szybki serwis. Miałem niedawno drobną awarię podajnika, po zgłoszeniu przyjechali już na drugi dzień, wymienili na nowy a nawet ulepszony. Wszystko w ramach 5 letniej gwarancji, więc oczywiście bezpłatnie. Bardzo sobie cenię dobrą obsługę klienta, więc zaliczam to jako duży plus do wyboru tego właśnie kotła. A jak tam u Ciebie eczesław, zdecydowałeś się już?
  • 0

#15 OFFLINE   Sylw9

Sylw9

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 04:03

Witam.Jestem zainteresowany kupnem kotła eko max mini 17kw z podajnikiem dwuślimakowym .Czy możecie coś podpowiedzieć na temat awaryjności i ?ekonomiczności kotła? Jakieś inne wady? Czy są problemy z podajnikiem przy spalaniu węgla orzech?

• 0