Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instal. Kominek Z Płaszczem + Gaz - Prośba O Opinię.


adam1212

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie instalacji C.O. zamierzam na 115 m2(łącznie z instalatorem i za jego radą) założyć:

 

- kominek z płaszczem wodnym Unico Neptun 3Z (stal kotłowa 4 mm i sz mot 3 cm), z wężownicą schładzającą,

- wpiąć kominek w układzie zamkniętym bezpośrednio do rur z C.O., zabezpieczenie to schładzanie wężownicą + chyba zawór ciśnieniowy (NIE MA NACZYNIA OTWARTEGO)

- kocioł gazowy jednofunkcyjny De Dietrich ok. 24 kw z zasobnikiem na 120 l. (proponuje mi również zamiast zasobnika zbiornik wodny pod sufitem w kotłowni, który współdziałał by grawitacyjnie z kominkiem - minimalnie zwiększa to bezpieczeństwo),

- instalacja C.O. na przewodach plastykowych - plex,

- ogrzewanie podłogowe na dole (dodatkowo też grzejniki) i grzejniki na poddaszu użytkowym - grzejniki Termo Teknik (tureckie) lub IRDA (polskie)

 

Proszę o opinię co do samej INSTALACJI jak i podanego KOMINKA, PIECA i GRZEJNIKÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat narysował mi instalator. Nie mam go. Wiem, że kominek z pompą ma być wpięty bezpośrednio do rur C.O.. Ma funkcjonować jeden zawór ręczny do przełączania na kominek lub gaz. Nie ma być żadnych wymienników, zaworów trójdrogowych i żadnych naczyń zbiorczych, itp. Instalacja ma być prosta. Kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem lub zbiornik na wodę. Jeżeli byłby to zbiornik, to do niego miały być podłączony kocioł gazowy (wtedy już bez zasobnika) i kominek. To tyle, co jestem w stanie opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty układ CO dobra rzecz ale bezpieczeństwo powinno być priorytetem! Jeżeli kominek przystosowany jest do pracy w układzie zamkniętym można zrezygnować z wymiennika ciepła, ale jak chcesz zabezpieczyć układ CO bez naczynia wzbiorczego(!?) (czy naczynie zamontowane w kotle gazowym ma być jedynym zabezpieczeniem?), jak ma działać podłogówka bez zaworu mieszającego (!?). A jak będziesz sterował temperaturą wody na kominku (!?), z zaworu 3D rezygnujesz a o sterowniku nic nie piszesz. Chcesz rezygonować z zabezpieczeń ale instalację chcesz wykonać z tworzyw sztucznych ("plex" to chyba pex) które przed wzrostem temperatury zabezpieczyć trzeba obowiązkowo! Nie da się bez odpowiednich urządzeń zbudować bezpiecznej instalacji CO! Z oszczędnościami i prostotą przesadzać nie powinieneś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tym zakresie laikiem i wiem tyle co mi powiedział instalator. Zabezpieczeniem będzie o ile się nie mylę naczynie przepływowe (to chyba to samo co wzbiorcze w otwartym układzie). O zawór mieszający przy podłogówce się zapytam - trzeba pamiętać, że ja na razie weryfikuję to co mi zaproponował instalator i to on jest fachowcem, a nie ja.

Jeżeli chodzi o sterowanie temperaturą wody w kominku - to nie mam pojęcia jak można poza ręcznym sterowaniem sterować temperaturą wody - proszę o informacje. Nie liczę tutaj sterowaniem ewentualną turbiną do nawiewu.

 

Dla wszystkich zainteresowanych załacznik - Wykaz materiałów, które muszą zostać użyte do instalacji (z kanalizacją i wodą).

 

W dalszym ciagu proszę o opinię na temat instalacji i użytych materiałów

materia_y.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.