Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Wymienić Człon Camino


edzik12

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam piec camino 4 i pękł mi czołowy człon podjechałem do sklepu zakupiłem takowy ( bo spawać sie nie opłacało ) lecz jak mam sie zabrać do jego wymiany, czy musze wszystkie człony rozebrac i po kolei poskładać ? Czym się uszczelnia między członami ? Prosze o rade fachowców którzy juz to robili pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Chyba z 12 lat temu wymieniałem człon w Camino. Sprawa jest dosyć prosta. Trzeba spuścić wodę z układu, zdjąc osłony. Demontaż rozpoczynamy od wykręcenia 2 korków po jednym na dole i na górze. Człony są skęcone podobnie jak żeberka w grzejniku. Wykręca się stopnowo trochę góra trochę dół aż człon będzie wolny. Trzeba uważać na nogi. Przy montazu używa się jakiegoś uszczelniacza, ale jakigo nistety nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzeznik2555 niestety nie pomyślałem wtedy, by mój czyn udokumentować zdjęciami. Mogę jedynie opisać słownie, a i tak cały problem leży w pewnych umiejętnościach operowania młotkiem i wyczuciu.

@jarwil - to nie do końca tak. Kocioł jest skręcony 4. szpilkami w każdym narożniku. Odkręca się je, ale to najmniejszy pikuś. Człony są połączone na wcisk dwoma tulejami tworzącymi kanał przez cały kocioł i to na nich całość się trzyma. Trzeba znaleźć zestaw porządnych śrubokrętów i półkilowy chociaż młotek i wbijając śrubokręty po trochu w szczelinę między członami od góry i dołu doprowadzić do zluzowania ich. Nie jest to łatwe ni przyjemne, jeśli styki członów są przerdzewiałe, to śrubokręt może narobić tam dziur, ale nie ma się co przejmować jeśli to góra milimetr. Do montażu na upartego można się obejść bez uszczelniacza, ale ja dałem taki czarny z Castoramy, twardy, do 1000st.C. I przed złożeniem trzeba tuleje czymś posmarować i zadbać, by równo wbijać nowy człon na miejsce, inaczej może zostać szczelina z góry albo dołu.

Ciesz się, że nie musisz wymieniać któregoś ze środkowych :)

 

p.s. Tu w temacie o Camino jest to dobrze opisane.

Edytowane przez Juzef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś człony w Camino uszczelniało się zwykłym kitem szklarskim . Można go zrobić samemu : kreda w proszku + pokost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.