Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziubarczyk/termiko Kocioł Kwm Sgr 19kw


matysy1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Użytkuję taki piec od początku sezonu. Na początku ze sterownikiem Ognik Plus PID. Ogólnie katastrofa, na tym sterowniku piec nie do opanowania. Po wymianie sterownika na RK 2006 zacząłem eksperymenty z piecem. mogę wysłać ustawienia parametrów do porównania. Mój mail [email protected].

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareklop a nie mógłbyś podać tych ustawień na forum? Sam jestem ciekawy co i jak, mój dziubarczyk kwm sgr 25kW stoi w garażu gotowy do podłączenia pod już wykonaną instalacje. Masz już ten sterownik z modulacją mocy? jakim paliwem palisz i jaki masz palnik? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój Termiko Astro, czyli Dziubarczyk kwm typ wysoki:

 

Key rk 2006, ten najnowszy z modulacją

 

 

Przerwa w podawaniu 90 sek

Czas podawanie 17% (ok. 15 sek.)

 

Podawanie w podtrzymaniu 15 sek.

Przerwa w podtrzymaniu 30 min.

 

Przedmuch 15 sek.

Przerwa w przedmuchu 30 min.

 

Modulacja w/g ustawień fabrycznych

 

Temperatura zadana 60*C

 

Ze względu na zastosowany sterownik pokojowy zmieniona minimalna temperatura kotła na 58*C

 

Reszta to ustawienia fabryczne....

 

 

PISZCIE JAK MACIE U SIEBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bierzesz Termiko, czy Dziubarczyk...???

 

Ja mam Termiko....

 

U mnie zdecydowały:

- możliwość palenia na retorcie i na ruszcie awaryjnym

- chwalony sterownik RK-2006 z modulacją (choć troszkę skomplikowany)

- Wielki zbiornik paliwa

- Podajnik z alarmem przeciążeniowym (nie zrywa się zawleczka)

- Możliwość cofania paliwa

- Był ładny :lol:

 

Nie mam specjalnie porównania do innych więc nie napisze Ci czy jest lepszy, czy gorszy... Wydaje mi się, że wszystko jest ok... Hmmm... Jedynie nie podoba mi się, że retorta nie jest idealnie w poziomie (ma delikatny spadek), przez co popiół spada praktycznie w jedną stronę, a z drugiej strony tworzy się taki wał z popiołu... Nie wiem czy w czymś to przeszkadza...??? Może to zareklamuje...???

 

 

 

Ps.: DALEJ CZEKAM NA INFO O USTAWIENIACH INNYCH UŻYTKOWNIKÓW!!!!!!!!!!!! :( :( :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zaczyna się sezon, więc i ustawienia użytkowników się posypią. Michalcc jaki masz palnik? bo ja mam miał/groszek z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bierzesz Termiko, czy Dziubarczyk...???

 

Ja mam Termiko....

 

U mnie zdecydowały:

- możliwość palenia na retorcie i na ruszcie awaryjnym

- chwalony sterownik RK-2006 z modulacją (choć troszkę skomplikowany)

- Wielki zbiornik paliwa

- Podajnik z alarmem przeciążeniowym (nie zrywa się zawleczka)

- Możliwość cofania paliwa

- Był ładny :lol:

 

Nie mam specjalnie porównania do innych więc nie napisze Ci czy jest lepszy, czy gorszy... Wydaje mi się, że wszystko jest ok... Hmmm... Jedynie nie podoba mi się, że retorta nie jest idealnie w poziomie (ma delikatny spadek), przez co popiół spada praktycznie w jedną stronę, a z drugiej strony tworzy się taki wał z popiołu... Nie wiem czy w czymś to przeszkadza...??? Może to zareklamuje...

 

Ps.: DALEJ CZEKAM NA INFO O USTAWIENIACH INNYCH UŻYTKOWNIKÓW!!!!!!!!!!!! :( :( :) :)

Kupuje Termiko 19 kw .Mam 150m do ogrzania ,mysle że styknie.Jak dlugo masz swój i czym palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek/Miał/Pelet.... Nie wiem jaki...Okrągły i czarny.....:lol:

 

 

Niedługo zaczyna się sezon...????? A kto jeszczenie grzeje....???? Chyba tylko Eskimosi....:(

Ja nie grzeje bo piec będe mial dopiero po 20 września,a stary piec padł.brrrrrrrr.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje Termiko 19 kw .Mam 150m do ogrzania ,mysle że styknie.Jak dlugo masz swój i czym palisz?

 

Kupuj, kupuj... Bedzię z kim powymieniac doświadczenia..... ;)

Jak kupusz to daj znać... Podpowiem co poustawiałem w swoim, bo wniosłem ostatnio kilka korzystnych zmian... Tzn., kupiłem porządny eko i trzeba było znacznie zmniejszyć ilośc podawanego paliwa i zwiększyć powietrze...

 

Ja pale ekogroszkiem... Raz przetestowałem rusz awaryjny i podczas palenia na retorcie wrzuciłem troszkę drewna na ruszt awaryjny... Jeszcze był noziutki i przyjmował temperature w tempie przerażającym....:) Włączyłem dwie pomp żeby zbić temerature, ale do 120*C dojechaliśmy.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napisz najpierw co masz w tych ustawieniach.... :angry:

 

 

Tak na poczatek:

 

Praca:

10%-12%

Przerwa 90 sek.

 

Podtrzymanie

30 sek

Prezerwa 40 min.

 

Wentylator 60-20% (praca max i min)

Przysłona zamknieta na max, lub lekko uchylona.

 

Już nie przepalonego groszku nie będzie...

 

Ps.: Życzę miłych dziesiątek godzin przesiedzianych w kotłowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za życzenia.Troche tych godzin w tym tygodniu spędziłem.Moje aktualne nastawienia to Praca12% przerwa40 sek. podtrzymanie 15 sek przerwa 20 wentylator 40-10% przełona 1cm uchylona. Ogólnie pali sie nie żle,tylko bardzo dużo sadzy na pólkach,muszę czyścić co 2-3 dni.Od jutra będę testował palenie miałem.Zobaczymy jak pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jaki masz zakupiony miał (kaloryczność- kopalnia) i czy zamierzasz spalać tylko sam miał czy jakaś domieszka owsa/zboża. Jak już spróbujesz to daj znać co i jak, bo też mam zamiar palić miałem z owsem.

A jaki masz palnik? coś takiego?

f771a1731a22db79m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych.Drugi dzień palę miałem,pali się ok.Temperaturę przewyższa lepiej niż eko.Na groszku przewyższało o3 stopnie a na miale 8.Troche dużo popiołu ale coś za coś.Zastanawiam się co ile trzeba czyścić komorę pod palnikiem.Napiszcie czy ktoś z was już to robił. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę cieszy że miał spala się ok w tym palniku, a spieki nie powstają? Podobno niezły efekt daje pomieszanie miału z owsem tak w proporcji 40%owies 60%miał. Ja rozpocznę sezon grzewczy za niecałe 2 tygodnie i chyba zaopatrzę sie w sam miał - w końcu po to mamy palnik pod gorsze paliwa żeby teraz z tego korzystać. Szkoda że nie wiesz jakiej kalorycznosci jest Twoje paliwo, w moich stronach głównie można spotkać miał z piasta o kaloryczności 19Mj ale za to po 400pln/t. Jeśli chodzi o przewyższanie temperatury na miale, to może spróbuj ustawić modulacje mocy aby więcej zmniejszała dawkowanie dochodząc do zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał podobno ma24 Mj.Spieki się nie robią,zostaje miękka szlaka która bez problemu sama spada z palnika.Jeżeli chodzi o przewyższanie temperatury ,to mi nie przeszkadza ,dłużej piec stoi w podtrzymaniu.Największy problem to że kupując teraz miał ,jest on mokry i ciężko będzie go osuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam ten sam piec, i takze mam problemy z ustawieniem go :/ mogę prosić o kontakt telefoniczny osoby którę się juz w miare obeznaly z piecem? prosze o podanie na pw numeru telefonu zwlaszcza pana michala, bo widze ze pan sie orientuje :) jezeli go w pelni okielznam to z checia podziele sie swoimi ustawieniami na forum :) aktualnie pale czeskim ekogroszkiem, a potem bede palil na sprobowanie polskim i rosyjskim zeby zobaczyc ktory sie najlepiej pali, powiem jedno czeski jest do ... ustawienia w wiekszosci mam fabrycne costam zmienialem ale glownie podawanie paliwa i temp zadana, a na moim terenie nikt nie jest w stanie mi pomoc, prosze konkretne osoby o konkretne podpowiedzi, piec spala prawie 2 worki na dobe czyli duzo bo 50kg i czasam sie zamula do 35 stopni temp zadana wynosi 55 wiatrak lekko uchylony podawanie minimum 7% natomiast pokretlem na 35, reszta fabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Napisz jaką powierzchnie ogrzewasz i jakiej mocy masz piec.Ja pale miałem i spalam około 20-25kg.temperatura nie spada poniżej 57 stopni, przy zadanej 60.podawanie min.15%,praca 15/40.podtrzymanie 15/30,wentylator 1cm.Spróbuj miału,będzie lepszy niż czeskie eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinious, jeśli spada Ci do 35* to domyslam się, że masz sterownik pokojowy...??? Rozłancza kocioł i tyle... To żadne zamulanie, ale za to zabójstwo dla kotła i komina...

Przytrzymaj 3sek. klawisz ustawień, klikaj że dojdziejsz do "temperatura minimalna" i ustaw tam 60*C, a pokrętłem żądaną na 65*C.

Pierwszy problem masz rozwiązany.... :)

 

Do czeskiego/ruskiego/innego badziewnego groszku ustaw tak:

Przerwa 90 sek. Praca 15-17%.

Przerwa w podtrzymaniu 40min. Praca w podtrzymaniu 20 sek.

Wentylator max. 50% min. 20%. Uchyl przesłone na ok 1-2cm.

 

Rewelacji nie będzie, bo to taki groszek, ale napewno bedzie lepiej.... I nie bój się podawać dużo paliwa!!!!! To nie zawieksza spalania!!!! Kocioł w trybie praca jest dużo krócej i okazuje się, że paliwa podał dużo mniej...:)

 

Daj znac jakie efekty....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w wątku oznacza brak problemów?

Smoku, michalc napiszcie jakie macie instalacje c.o. czy są oparte na zaworach n-drogowych, układy zamknięte czy otwarte, jakie domy, izolacje itd.

Moja instalacja jest układem otwartym, z zaworem 4 drożnym, klasyczny układ na 2 rozdzielacze parter/piętro, góra powinna chodzić w grawitacji, ale to dopiero po testach w przyszłym tygodniu. Wrzucę fotki jak wszystko pospinam, na razie w kotłowni szwagier kończy układać płytki. Mam 14 grzejników kermi w tym 2 suszarki + dwie małe podłogówki regulowane rtl-ami.Mój dom nowy jeszcze nie mieszkamy, izolacja; podłoga styr. 5cm, ściany styr. 12cm, poddasze wełna 25cm, powierzchnia użytkowa - niecałe 200m (w tym garaż 23m) Do ogrzania jeszcze bojler c.w.u 140l pionowy wolnostojący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.