Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Połączenia Kominka Z Kotłem Gazowym


German

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym połączyć kocioł kazowy z kominkiem z płaszczem wodnym. Chodzi o to aby po odpalenia w kominku ciepło z płaszcza kierowane było najpierw na cwu potem na inst co. Założenie jest takie ze po włączeniu się pompy obiegowej kominka wyłańcza się zasilanie kotła po to aby zminimalizować ilość rurek oraz wyeliminować pracę dwóch źródłeł jednocześnie.

 

Na rozdzielaczu podłogówki planuje założyć pompę mieszającą w celu obniżenia temperatury zasilania, powiedzcie mi proszę czy istnieje możliwość zrobienia tego typu mieszania na samych zaworach tak aby pozbyć się pompy mieszającej ???

 

Przy okazji bardzo proszę o ewentualne uwagi do shematu czy wg waszej wiedzy i doświadczenia będzie on działał poprawnie, może coś można zrobić lepiej.

 

schematn.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy pracuje w układzie zamkniętym a kominek w układzie otwartym. powinieneś zastosować wymiennik oddzielający otwarty układ kominka od zamkniętego układu kotła gazowego (na stronach internetowych producentów znajdziesz schematy połączeń). W ogrzewaniu podłogowym trzeda zastosować zawór mieszający 3D a za zaworem pompę, pompa (mieszająca)zamontowana jak na schemacie uniemożliwi wogóle działanie podłogówki (na forum i na stonach producentów jest sporo schematów podłogówek więc znajdziesz je bez trudu). No i sterowanie układu, dochodzi jeszcze solar, też nie będzie proste (współpraca sterownika kotła ze sterownikiem kominka + obsługa układu solarnego + podłogówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cioł gazowy pracuje w układzie zamkniętym a kominek w układzie otwartym. powinieneś zastosować wymiennik....

 

do niniejszego układu planowany jest kominek makrotermu, na stronie producenta na temat tego kominka mozna przeczytać.

- wbudowany wymiennik /rozwiązanie patentowe/ rozdziela układy na zamknięty i otwarty, umożliwiając podłączenie kominka bezpośrednio do instalacji działajacej w układzie zamkniętym,

naczynie otwarte w tym momencie jest jako zabezpieczenie płaszcza wodnego,

 

W ogrzewaniu podłogowym trzeda zastosować zawór mieszający 3D a za zaworem pompę, pompa

jasne, uciekło to podczas rysowania,

czy mieszanie moze odbyć się bez pompy

 

no i sterowanie układu, dochodzi jeszcze solar, też nie będzie proste (współpraca sterownika kotła ze sterownikiem kominka + obsługa układu solarnego + podłogówka).

 

Sterownik ma zadziałąć w ten sposób, że po osiągnięciu temperatury na kominku włańczana jest jego pompa obiegowa i wyłąńczane jest zasilanie elektryczne kotła gazowego, wiec tak jakby go nie było i pracuje wtedy sam kominek. Czy da sie może prościej ?? albo lepiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta kominka masz sposób na rozwiązanie problemu czyli zastosowanie integratora. Porażająca jest jednak cena kominka z integratorem (11346 zł w wersji 14 kW!!!) dla mnie nie do przyjęcia. Dołożyć do tego zasobnik , solary i kocioł gazowy i koszty instalacji CO mogą spowodować poważne problemy sercowe. Dobrze że nie ja jestem inwestorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy solarów by nie było - dopiero z czasem. W schemacie sa ujete aby potem działoło to wszystko jeśli się je dołoży i ten schemat traktuje jako docelowy.

Sam integrator kosztuje 2000zł, ułatwia to na pewno hydraulikowi ale moze instalację zrobić taniej i równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.