Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z Jakim Sterowniem Kupic Piec ?


lycha340

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Zębca ze sterownikiem i wentylatorem i stałem się producentem smoły. Następnie zastosowałem miarkownik. Było lepiej, ale czytając posty takich "szaleńców" jak między innymi Heso dopracowałem się spalania z naturalnym ciągiem uchylając jedynie przepustnicę powietrza.

Miarkownika używam jedynie czasami w duże mrozy zasypując więcej węgla i kocioł pracuje wtedy do 24 godz.

Ale powoli i od tego odchodzę. Palę na temperaturach 60-75 stopni nagrzewam budynek i przerwa. W duże mrozy palę 12 godz. W nocy śpię podobnie jak kocioł.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik, stosujesz po prostu najlepszy sterownik, jakim jest własny pomyślunek zespolony z parą sprawnych rąk... Pozdrawiam

 

Ps. Nigdy w życiu nie powierzyłbym tak odpowiedzialnego zadania, jak prawidłowe spalanie jakiemuś udającego inteligentnego sterownikowi czy innemu miarkownikowi.

Co potrafią takie ustrojstwa ? Zamknąć dopływ powietrza wtedy, kiedy odcinanie go jest zbrodnią. Owszem, to odcięcie powietrza byłoby dopuszczalne, gdyby nie wiązało się jednocześnie z wydzieleniem dymu

(smoły). Uważam, że tylko system dolnego spalania pozwala na taką redukcję powietrza i tym samym mocy kotła, bez pogarszania jakości spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem taki piec z nowej linii Defro z czujnikiem temp spalin i oto moje wrażenia z pierwszego palenie:

-bajecznie prosta obsługa nowego sterownika (brak jakichkolwiek ustawień mocy wentylatora, czasów przedmuchu, czasów w podtrzymaniu) po prostu ustawiasz rodzaj palonego towaru tzn. drewno, miał węgiel

-piec na pewno dłużej się rozgrzewa ( przy wzroście temp na czujniku spalin wentylator zwalnia i nie powoduje odprowadzania ciepła do komina) proces spalania trwa dużo dłużej niż przy zwykłym sterowniku nie ma tak długich postojów beztlenowych (produkcja smoły). Nie wiem czy tej oszczędności jest na 30 % bo jest na pewno większe zużycie prądu, ale na pewno jakaś jest.

- piec przy dojściu do zadanej temp wentylator zwalnia na tyle, że w piecu się tylko żarzy, ale po osiągnięciu żądanej temp zatrzymuje się

Po miesiącu użytkowania (opał drewno przepalane od czasu do czasu węgiel) widziałem ten piec i brak jest jakiejkolwiek smoły w środku jest suchutki prawie jak na normalnym ciągu kominowym

Piec pracuje na temp 65 stopni (zastosowany zawór czterodrogowy 1 1/2 cala)

Na pewno trzeba palić suchym drewnem i na wysokiej temp.

A tak poza tym to polecam (na pewno lepsze od starej linii) droższy jest o jakieś 400 zł ale warto.

post-6179-1269771986_thumb.jpg

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.