Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Sprawdzwnie I Pomoc Inst.c.o I Cwu


carlos78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zrobilem sam instalacje ale niewiem czy dobrze to podlaczylem ale mam problem z zabezpieczeniem pieca.

Mam mala kotlownie na parterze a zasobnik c.w.u na strychu(2p.), chcialbym miec instalacje zamknieta z uwagi na dluzsza zywotnosc kolta tylko niewiem jak to rozwiazac technicznie moze jakijs zawor termiczny+automat napelniajacy moze tez naczynie przeponowe niemam pojecia.

A moze poprostu intalacja otwarta ale naczynie wzbiorcze musialo by byc nad piecem?

 

Co mi doradzicie jakie rozwiazanie jest najlepsze i najbezpieczniejsze

i w jakiej kolejnosci to wszystko zamontowac?

 

piec kostrzewa PFL15kw

zawor 4D

2 pompy

130 l c.w.u

instalacja wokol pieca i do c.w.u jest z fi28

a na grzejniki fi 22

 

prosze o pomoc bo niechce zrobic bomby

z gory wam dziekuje

post-16329-1269289009_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiecie co Wam powiem. Jestem uczestnikiem wielu for dyskusyjnych, ale to pobiło mnie. Panowie specjaliści siedzą na tym forum i wymądrzają się jak i co, ale tak naprawdę żadnych konkretów i pomocy. Najlepiej jest sie pośmiać, i udzielić porady aby rozebrać i wezwać fachowca a najlepiej jednego z WAS hehe. Z całym szacunkiem dla WAS panowie fachowcy, sami uczycie sie od innych ale pomocą nie służycie. Powiem tak: na forum Astraklub każdy, ale to każdy powie WAM jak to masz zrobić i co masz zrobić aby wszystko grało. Są zamieszczone zdjęcia. A tu sami nadęci fachowcy. Sam jestem elektrykiem i jeśli ktoś poprosiłby mnie o pomoc poradę chętnie powiem co i jak. Chciwość to nasza cecha chyba narodowa. Wszystko jest tu napisane ogólnikowo i nic fachowości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didu, jakbym ci wysłał fotki mojej inst. elektrycznej to byś krzyknął : "Na pomoc, odetnijcie mu prąd i wezwijcie fachowca!!! A najlepiej mnie!! "

 

Forum jest dla początkujących jeżeli wdepną tu ZANIM naknocą. I było tu wielu takich i grzeje im ok.

Więcnie dziw sie jak nieco kumaci w temacie nawołują o pomstę do nieba gdy ktos juz zrobil "kombinacje alpejską" .

A demolka tej instalacji to jedyne co można zrobić, przerabiać nie ma co.

 

Carlos : nie pękaj, nie takie rzeczy trzeba było rozebrać!

Narysuj to co zrobiłes a my ci pomożemy sklecic to na nowo na papierze. A jak zajarzysz to przenicujesz to w 2 popołudnia. Może w 3. Rysuj!

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiecie co Wam powiem. Jestem uczestnikiem wielu for dyskusyjnych, ale to pobiło mnie. Panowie specjaliści siedzą na tym forum i wymądrzają się jak i co, ale tak naprawdę żadnych konkretów i pomocy. Najlepiej jest sie pośmiać, i udzielić porady aby rozebrać i wezwać fachowca a najlepiej jednego z WAS hehe. Z całym szacunkiem dla WAS panowie fachowcy, sami uczycie sie od innych ale pomocą nie służycie. Powiem tak: na forum Astraklub każdy, ale to każdy powie WAM jak to masz zrobić i co masz zrobić aby wszystko grało. Są zamieszczone zdjęcia. A tu sami nadęci fachowcy. Sam jestem elektrykiem i jeśli ktoś poprosiłby mnie o pomoc poradę chętnie powiem co i jak. Chciwość to nasza cecha chyba narodowa. Wszystko jest tu napisane ogólnikowo i nic fachowości. :)

Opinie prezentowane na forum doprowadziły do tego że coraz więcej osób uważa że instalację CO może w domu zrobić każdy a wiedza teoretyczna i praktyczna jest zbyteczna ( udało się zlutować jedną złączkę CU lub nagwintować jedną rurę to już jest fachowiec przez duże "F")!!!. Jako elektryk wiesz co to projekt budowlany kto go może wykonać, jakie powinien posiadać uprawnienia projektant, a jakie wykonawca i za co każdy z nich odpowiada. W instalacjach CO jest "pełna wolna amerykanka" po co komu projekt instalacji, po co przestrzegać normy, po co przepisy, po co wytyczne projektowe, wyliczenia, wystarczy wizyta na forum i każdy jest "fachowiec", zapominając że amatorsko wykonana instalacja CO może być niebezpieczna (a w ostatnim czasie media dwukrotnie donosiły o śmiertelnych wypadkach wybuchu kotła CO, o wypadkach zaczadzeń już nie wspominając)! Carlos powinien darować sobie dalszą budowę CO i wezwać fachową pomoc i nie ma co się obrażać za uszczypliwości na forum.

Do rad poprzedników dorzucę własną: Kocioł jest nie przystosowany do pracy w zamkniętych instalacjach CO!!! Chcesz mieć instalację zamkniętą musi być wykonana jak na załączonym schemacie.

http://www.kostrzewa.com.pl/download.php?id=jpg/476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako amator zakupiłem gwintownice i stałem sie Wielkim Fachowcem w sezon. Spichciłem CO które działa do teraz .

Wystarczylo poszpiegowac u innych jak to sie robi, wczuc sie w strumien grawitacyjny i pojąć zasady przepływu i oporu hydraulicznego. No i poczytac Recknagel i inni.

Ale kiedys to było wszystko prościej.

Obecnie wczuwac sie trzeba dłużej, doszły trąbki, pompki i organki. zakładam iz 3 mce na forum i z literaturą wystarczy do sklecenia domowej CO. Nie jest to specjalna filozofia.

 

Tymczasem zdarzaja sie "fachowcy" co pojęcia nie maja nt. nowoczesnych układów grzewczych.

I przestrzegac należy przed wieszaniem gruszek na wierzbie, róbcie instalacje proste ktore babcia obsłuży [test babci-- wiecie co to??] Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodze z innego zalozenia zeby czytac i przgladac forum doksztalcac sie i wogole ale do roboty wezwac fachowca co zrobil nie jedna a kilka lub kilkadziesiat instalacji, a nasza wiedz przyda sie do tego zeby ewentualnie sprawdzic fachowca lub dopytac o szczegoly ewentualnie powiedziec mu ze my bysmy chcieli tak czy owak a on juz tak to zrobi zeby bylo zgodne ze wszystkimi normam i dzialalo dobrze albo poprostu nas wysmieje i powie ze to nie mozliwe ale jak my bedziemy mieli chociaz troszke wiedzy teoretycznej to bedziemy mogli ocenicczy nie robi u nas fuszrki a moze ktos oceni lub skrytykuje moja instalacje :-)

post-15988-1269367711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako amator zakupiłem gwintownice i stałem sie Wielkim Fachowcem w sezon. Spichciłem CO które działa do teraz .

Wystarczylo poszpiegowac u innych jak to sie robi, wczuc sie w strumien grawitacyjny i pojąć zasady przepływu i oporu hydraulicznego. No i poczytac Recknagel i inni.

Ale kiedys to było wszystko prościej.

Obecnie wczuwac sie trzeba dłużej, doszły trąbki, pompki i organki. zakładam iz 3 mce na forum i z literaturą wystarczy do sklecenia domowej CO. Nie jest to specjalna filozofia.

 

Tymczasem zdarzaja sie "fachowcy" co pojęcia nie maja nt. nowoczesnych układów grzewczych.

I przestrzegac należy przed wieszaniem gruszek na wierzbie, róbcie instalacje proste ktore babcia obsłuży [test babci-- wiecie co to??] Hej!

UUUUUU korzystasz z Recknagl-a To KŁANIAM sie NISKO. Mało który z fachowców wie co to jest a o korzystaniu to już nawet nie ma mowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

tylko niektorym dziekoje za odpowiedz, bo reszta to...

a propo

Ten powrot cwu tak zostawilem do sciemy a moze bedzie dobrze bo rozne rzeczy tu na forum widzialem!!!

dam go przed zawor 4D jak sie nalezy, tylko dziwilo mnie to czy powracajaca woda nie bedzie zaburzala pracy zaworu 4D(uniektorych idzie bez pompy??).

Te zawory zwrotne, tez mi wlasnie z nimi cos niepasowalo(zamienie je przed pompe)ale mysle ze tez by tak dzialaly jak by pompa byla zalana?

 

I mam pytanie dla tych napinaczy co im intalacje zrobil fachowiec,

czym sie lutuje istalacje z Cu chyba Cyna? a do zabezpieczenia el.stalowych

stosuje sie Cynk ale co to jest?A co to jest CYNA???

Wracam do PEXa czy w takiej intajacji AL ma jakas lacznosc lub styk z Cu jak Tak to w jakim miejscu?(moze przez plastik??)prosze pomyslec.

Mialem 2 fachowcow co niejasno mi tlumaczyli zasady C.O a 3ci zlamal rece,wiec

zrezygnowalem i wzielem sie sam do roboty a ze chcialbym miec Ogrzewanie co Bardzo oszczednie To tu sie wszystko skomplikowalo.

Dlatego tutaj sie znalazlem.

-Srednice tak jak pisalem fi28 to malo? a wy jakie macie?

 

DORADZCIE MI A NIE GANCIE MNIE,a jak sami nie macie pojecia nic niepiszcie.

po to jest forum

zeby sobie wzajemnie pomagac

 

Na moje pytanie i tak mi nikt nie odpowiedzal jak mam ten kociol zabezpieczyc

jutroprzelutuje powrot i zamieszcze Foto ale co dalej

 

DZIEKUJE TYM KTORZY CHCA POMOAGAC INNYM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

tylko niektorym dziekoje za odpowiedz, bo reszta to...

a propo

Ten powrot cwu tak zostawilem do sciemy a moze bedzie dobrze bo rozne rzeczy tu na forum widzialem!!!

dam go przed zawor 4D jak sie nalezy, tylko dziwilo mnie to czy powracajaca woda nie bedzie zaburzala pracy zaworu 4D(uniektorych idzie bez pompy??).

Te zawory zwrotne, tez mi wlasnie z nimi cos niepasowalo(zamienie je przed pompe)ale mysle ze tez by tak dzialaly jak by pompa byla zalana?

 

I mam pytanie dla tych napinaczy co im intalacje zrobil fachowiec,

czym sie lutuje istalacje z Cu chyba Cyna? a do zabezpieczenia el.stalowych

stosuje sie Cynk ale co to jest?A co to jest CYNA???

Wracam do PEXa czy w takiej intajacji AL ma jakas lacznosc lub styk z Cu jak Tak to w jakim miejscu?(moze przez plastik??)prosze pomyslec.

Mialem 2 fachowcow co niejasno mi tlumaczyli zasady C.O a 3ci zlamal rece,wiec

zrezygnowalem i wzielem sie sam do roboty a ze chcialbym miec Ogrzewanie co Bardzo oszczednie To tu sie wszystko skomplikowalo.

Dlatego tutaj sie znalazlem.

-Srednice tak jak pisalem fi28 to malo? a wy jakie macie?

 

DORADZCIE MI A NIE GANCIE MNIE,a jak sami nie macie pojecia nic niepiszcie.

po to jest forum

zeby sobie wzajemnie pomagac

 

Na moje pytanie i tak mi nikt nie odpowiedzal jak mam ten kociol zabezpieczyc

jutroprzelutuje powrot i zamieszcze Foto ale co dalej

 

DZIEKUJE TYM KTORZY CHCA POMOAGAC INNYM

 

Podtrzymuję słowa kolegi że na forum miałeś szukać pomocy przed przystąpieniem do pracy. Napisałeś "Ten powrot cwu tak zostawilem do sciemy a moze bedzie dobrze bo rozne rzeczy tu na forum widzialem!!! " Nie rozumie stwierdzenia robić instalacje do ściemy ? A teraz odpowiedzi.

- Jak dasz powrót z CWU przed zaworem 4D nic nie będzie się zaburzać.

- Zawory zwrotne muszą być za pompą. Przed nie będą działały właściwie. Może występować zjawisko podciśnienia i zawór zwrotny nie będzie się otwierał.

- Na pytania co to jest CYNA i CYNK poszukaj sobie w internecie bo szkoda moich palców.

- Napisałeś " Wracam do PEXa czy w takiej intajacji AL ma jakas lacznosc lub styk z Cu jak Tak to w jakim miejscu?(moze przez plastik??)prosze pomyslec. "

nie trzeba myśleć my wiemy że nie ma ze sobą kontaktu.

- Rura fi 28 tak małym kotle jest ok

- Co do zabezpieczenia możesz zastosować naczynie przeponowe z grupą bezpieczeństwa wraz z zaworem schładzającym chyba że kocioł ma wężownice schładzającą.

 

Odejmij sobie pracy,myślenia i proszenia i zrób to w układzie otwartym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całe lato na rachunek sumienia , nauki i dyskusje. Dla chłopa prawdziwego [co to za chłop co CO nie zrobi???] nie ma rzeczy niemożliwych, sa tylko trudnowykonalne.

Niczym sie nie przejmuj, ja swoja pierwszą instalacje rozebrałem i złożyłem jeszcze raz, bo pakuły popuściły.

Bo jakiś stary idiota mi poradził na smar ŁT 4 skręcać. A wtedy był tylko pokost[najlepszy!!!!!! Po 30 latach czasem rozkręcam swoja instalację [modyfikacje itd] i idzie bez problemów!!!!!!!!

Smar to można do zimnej wody ewent. jak pokostu niet. A na CO smar migruje , wysycha i przestaje chronić pakuły przed mikrobami! A te w lecie robia mniam mniam i pakuł nie ma!!!

 

Carlos, stare smoluchy lubia sie znęcać nad młodymi smoluchami ale to sie nazywa "fala" , ale każda fala przemija.

 

Narysuj ta instalacje to sie Sąd Kapturowy zbierze i cos uradzimy.

A schemat poprawnej [nie sprawdzałem ale poważnie wygląda] instalacji to jakis smoluch powyżej ci podał, taka z solarami, bajerami i gruszkami na wierzbie. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem zepsuty palnik(mial za duzy plomien)i dlatego jest tak opalone

teraz mam nowa dysze jest Ok ale dziekuje.

Cisnienie max dla pieca jest 2bar.

Piec jest bez wezownicy ale ma stylu wejscie1/2" i wyjscie1/2" na zabezpieczenie termiczne(wg.kostrzewy piec mozna podlaczyc w ukl zamknietym)

A czy jak dam naczynie otwarte nad piec to niebedzie sie wylewala woda bo cwu jest na 2pietrze

 

wieczorem bedzie foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

i dziekuje za wasze odpowiedzi

poprawilem nieco te instalacje, ocencie czy teraz bedzie dzialac?

- a ta grupe bezpieczenstwa to ze 1,5bar dac tak? (bo kociol ma max 2bar)

- no a co z tym naczyniem otwarte? ale czy niebedzie sie lalo

- a jak z ta instalacja zamknieta z tym zaworkiem schladzajacym, to jak to zrobic moze macie jakijs schemacik i czy musi byc tez wtedy grupa bezpieczenstwa?

pomozcie

post-16329-1269462214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

i dziekuje za wasze odpowiedzi

poprawilem nieco te instalacje, ocencie czy teraz bedzie dzialac?

- a ta grupe bezpieczenstwa to ze 1,5bar dac tak? (bo kociol ma max 2bar)

- no a co z tym naczyniem otwarte? ale czy niebedzie sie lalo

- a jak z ta instalacja zamknieta z tym zaworkiem schladzajacym, to jak to zrobic moze macie jakijs schemacik i czy musi byc tez wtedy grupa bezpieczenstwa?

pomozcie

No teraz lepiej. Teraz dołącz do tego jeszcze zawór schładzajacy lub wężownice zewnętrzna i po kłopocie. A do zamknietego to albo grupa bezpieczeństwa i naczynie przeponowe albo zawór bezpieczeństwa i naczynie. Na bezpieczeństwie nie polecam oszczedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj jeszcze odpowietrznik automatyczny na zasileniu w najwyższym punkcie za pompką, oczywiście przy zbiorniku cwu też.

Najtańszą i najprostszą opcją byłoby naczynie otwarte, ale trzeba by do pompek dołożyć zawory różnicowe w razie braku prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja jest z tymi odpowietrznikami nad pompką w ten trójnik właduj jeden a drugi przy zbiorniku cwu. pisałeś że zbiornik cwu masz na strychu więc można na zasilani tuż pod zbiornikiem wstawić trójnik i wyciągnąć rurkę troszkę wyżej i tam zamontować naczynie wzbiorcze otwarte, oczywiście rurkę przelewową sprowadzić do kratki ściekowej.

kolega miał rację co do zaworów różnicowych, na pewno zbiornik cwu pójdzie na grawitacji i w razie braku prądu będzie pobierał ciepło, ale nie wiem co z instalacją czy pójdzie na grawitacji bo zasilanie idzie mocno w duł ale być może wystarczy ciśnienia żeby pchnąć.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

z tym naczyniem otwarty tj. tak ze musialo by byc nad zasobnikem cwu a tj. ciezkie do zrobienia bo na strychu jest nisko i niema juz wysokosci a z zaworami roznicowymi to odpada bo niemam miejsca w kotlowni.

przy cwu mam odpowietrznik w najwyzszym punkcie i dam taki zawor zwrotny z bezpieczenstwa razem na zimna wode?

zabezpieczenie

-czli zrobilbym tak:

grupa bezpieczenstwa na1,5bar + naczynie przponowe 12L (w instalacji 180L)+ zawor schladzajacy + reduktor cisnienia wody na 1 lub 1,2bar (ktory bedzie dzialal jako napelniacz wody) ale dac naczynko z grupa na zasilanie tak?

-co myslicie bedzie dobrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.