Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana ANDRZEJA

Pisze Pan A co z naszym biednym podajnikiem?

Podajnik to jest biedny teraz bez pomocy w osuszaniu po 2 latach kiepsko tez konczy zasobnik opalu.Tak naprawde nikt nie jest w stanie pozbyc sie z ekogroszku wilgoci.Ona jest i bedzie kupilem wczoraj ekogroszek w workach pisza 15 % wilgotnosci ale na 15% to mi nie wyglada.Temperature spalin mierze termometrem skala 0 - 150 stopni.Przy temperaturze 70 stopni na rurze kolo czopucha problem wykraplania u mnie nie pojawia sie.Mam w sterowniku ECOMAX 800R1 zalaczony indywidual fuzzy logic zauwazylem ze co jakis czas samoistnie zwieksza nadmuch.Wtedy co 20 godzin mam na czopuchu 100 stopni.Przepraszam ze nie odpisuje od razu ale mam rozne obowiazki.Mieszkam w Pinczowie kolo Buska Zdroju.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • witam panowie,

tez mam sas eco 23kw , i zacząlem palic miałem , i po jakims tygodniu miałem cos co jedni nazywaja "kichnienciem " czyli wywaliło mi sadze z pieca ,w momecie wchodzenia czopucha do komina był uszczelniony wełną która wyleciała ,cała kotłownia zadymiona i ogolnie syf. a wszystko po generalnych swiątecznym sprzątaniu!!!.

pytanie dlaczego sie to stalo??

 

dodam ze : miał był wiglotny ,niedawno go kupilem ,przesuszyłem ale nie bardzo wysechł.

dzien wczesniej zauwazyłem ze z pieca "buchało" czyli jakby był słaby ciąg kominowy. --teraz przeczysciłem

niemam wkładu z nierdzewki

troche czytałem nt. spalania miały ale wiekszość postów jest do zwykłych "miałowców " i nie bardzo wiem czy zmienialiscie jakies ustawienia, np . nie domykacie dziwczek aby tlen był cały czas dostarczany i nie tworzyły sie "gazy":

 

ogolnie lekko sie przestaszyłem ! cała zime palilem groszkiem z dodatkiem miału 2,2T groszku i 1 tona miału i nie było takich niespodzianek ,ale miał i groszek był suchy .

ogolnie prosze was panowie o jakies info najlepiej jak najszybciej !!!

 

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam

 

Dom 125m2 + 28m2 garaz. dom pietrowy 1995rok . Sciany zewnetrzne suporex 24 + 5cm styropian bialy + 12 suporex + tynk.

 

Okna na pietrze wymienione na plastki 3 szybowe Uw = 1,0 (W/m2K) parter drewniane wolomin 2 szybowy ale na wiosne beda wymienione na plastkiki 3 szybowe.

 

Dach nie ocieplony ale na wisne bedzie 20cm welny i na to folia paraizolacyjna + plyta wiorowa. Nad pietrem lezy 35-40cm welny szklanej ale jeszcze ten dach trzena cieplic

 

9 grzejnikow z glowicami termostatycznymi + 30m2 podlogowki podlogowka na mieszaczu termostatycznym i wlasna pompa. Mompa co wilo 6.

 

Bojler 125l + pompa curkuacyjna.

 

Mam zamiar zmienic piec mam kawalek pola 2h i mysle nad owsem i pelletem.

 

 

 

Mysalem nad tymi piecami

 

.1 SAS AGRO UNI 17KW

2. PER-EKO KSP DUO 15 ALBO 19 KW

3. KOSTRZEWA PELLETS 10016KW

4. CICHEWICZ Futura Bio 25KW ALE ZA duzy troche jak na te metry

5. DEFRO akm uni 15kw

 

Czy przy wymianie pieca zakladac zawor 4d badz 3d??

 

czekam na odp najlepiej uzywtkownikow sas agro bo nad nim najbardziej sie zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.