Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odp. (Robert O.). Zanim ja uruchomię całe 200 m^2 zdąży się piec rozlecieć. Na razie ogrzewam 80m^2. Mam inny problem. Mam wrażenie, że wolno - znacznie za wolno mi piecyk dochodzi do zadanej temperatury. Nie podobają mi się kanały z wodą. W poprzek pieca. Jak to kurde czyścić??? Ma ktoś jeszcze kocioł Agro-Eco? Troche zaczyna mnie irytować ilość pelletów do temperatury na kotle. Pzdr. Miki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Posiadam piec Agro-Eco 17 KW. Aktualnie jestem po testach żytem. Z owsa chwilowo zrezygnowałem, gdyż tak ciężko dostać, że szok. Co prawda miałem od jednego klienta 150 kg i mógłbym mieć i więcej, ale miał taki średni ten owies (lekko zatęchły i z wołkiem zbożołkiem :/ ) i to za 550 zł/t. Teraz zakupiłem żytko za 400 zł/t i powiem Wam, że jestem bardzo zadowolony. Początkowo miałem problemy z paleniem tego - gdyż wymaga to innej filozofii niż pelety (o zgrozo schodziło mi tego ok. 50 kg/h!!!!) i to barlińskie. Ciężko było zejść na podtrzymaniu na mniej.... Teraz palę żytkiem i wychodzi mi przy aktualnej temperaturze (-1 ... +1) trochę ponad 25 kg/h, ale to z wyliczeń kartkowych (przyjmując że podajnik podaje 6g paliwa na sek.) zobaczymy jak to będzie w praktyce, ale o ile mogłem się pomylić o 1 góra 2, 3 kilo. Także na razie jestem wierny zbożu. Tymbardziej, że zboże ma jedną fajną wbrew pozorom właściwość - skleja się w kupę i robi się kupa żaru, który dość długo sobie trwa.... Pozdrawiam... Aha chatka na dzień dzisiejszy 100 m^2 grzanego użytkowego, nieocieplona, stare okna drewniane i eternit. Hejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Panowie co do pieca SAS Agro-Eco 23 KW[/b]/ p=ok.290 m2 /, bo takowy posiadam + olej na lato - to jest fajnie ALE :

1. Palę w nim peletem oraz owsem / głównie owsem / - i jest bardzo upierdliwy w eksploatacji z powodu niezłego spalania oraz małego jak na takie spalanie zbiornikiem. Osoby wybierające się na dłużej niż 2-3 dni z domu niech postarają się o kogoś kto zadba o paliwo / lub oleje to bo po wygaśnięciu zał. mi się olejowy "vieśmak".

2. Jeżeli ktoś sprubuje go zostawić na nastawach fabrycznych to niech zakładaną ilość potrzebnego paliwa pomnoży przez 2 lub 3 co eliminuje cały misterny plan "taniego" grzania - mam go od 2 lat i doszedłem do spalania ok.15-20 kg owsa/d co jest chyba niezłym wynikiem co daje 6,75-9 zł/d / dla 450zł/Mg owsa / dla bogatszych bez targów cena jest 700 zł/Mg / spalanie przy obecnych temp. - ale co jest najdziwniejsze podczas mrozów piec nie spala więcej a czasami mniej - chodzi tu o odbiór ciepła etc. dużo tu ogólnych zjawis więc na razie temat pominę./

3. Dojście do takiego wyniku kosztowało mnie parę ton peletu i owsa ale teraz jest ok. Pomijam godziny spędzone w kotłowni i kolejne wprowadzanie nastaw sterownika.

4. Obsługa tego rodzaju pieca w domu i zachowaniu jako takich oszczędności eliminuje kobiety oraz mało kumatych facetów z obsługi / bez urazy /.

5. Temat fajny dla posiadaczy 2-3 ha ziemi na uprawę - starczy na cały okres zimowy - koszt paliwa ok.2500-2800 zł.

6. Można palić pestkami i różnymi tego rodzaju odpadami ale nie bardzo sobie to wyobrażam w eksploatacji i codziennej obsłudze.

7. Co do obsługi technicznej i serwisowej to powiem , że są ok. a parę razy u mnie byli. Są na tel. interesują się problemami i ogólnie naprawdę wporzo.

8. Popiół - owies co 3-4 dni trzeba wyrzucić popielnik, pelet co 1-1,5 tony / info dla leniwych /.

Jeżeli macie jakieś barzdziej szczegółowe pyt. to chętnie pomogę.

Cześć

Witam Bondi

Mam kocioł 1,5 AGRO-ECO ale jeśli doszedłeś do spalania ok. 20kg, to należy Ci się Nobel, podziel się ustawieniami sterownika itp.

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Posiadam piec Agro-Eco 17 KW. Aktualnie jestem po testach żytem. Z owsa chwilowo zrezygnowałem, gdyż tak ciężko dostać, że szok. Co prawda miałem od jednego klienta 150 kg i mógłbym mieć i więcej, ale miał taki średni ten owies (lekko zatęchły i z wołkiem zbożołkiem :/ ) i to za 550 zł/t. Teraz zakupiłem żytko za 400 zł/t i powiem Wam, że jestem bardzo zadowolony. Początkowo miałem problemy z paleniem tego - gdyż wymaga to innej filozofii niż pelety (o zgrozo schodziło mi tego ok. 50 kg/h!!!!) i to barlińskie. Ciężko było zejść na podtrzymaniu na mniej.... Teraz palę żytkiem i wychodzi mi przy aktualnej temperaturze (-1 ... +1) trochę ponad 25 kg/h, ale to z wyliczeń kartkowych (przyjmując że podajnik podaje 6g paliwa na sek.) zobaczymy jak to będzie w praktyce, ale o ile mogłem się pomylić o 1 góra 2, 3 kilo. Także na razie jestem wierny zbożu. Tymbardziej, że zboże ma jedną fajną wbrew pozorom właściwość - skleja się w kupę i robi się kupa żaru, który dość długo sobie trwa.... Pozdrawiam... Aha chatka na dzień dzisiejszy 100 m^2 grzanego użytkowego, nieocieplona, stare okna drewniane i eternit. Hejka

Witam.

Posiadam Agro-Eco 17 kW, dom nowy 138 m2 i poddasze ok 60m2 (mało wykorzystane i ogrzewane).

Faktycznie, ustawienia firmowe są do niczego i trzeba spędzić w kotłowni sporo czasu, ale wydaje mi się że prawdopodobnie doszedłem do zadowalających ustawień.

- jak na razie sypię i mieszam w podajniku 1 worek owsa ok. 42kg i 1 worek "śmieci z pola" ok. 20kg pozostałości z przesiewu, który dostałem od znajomego a mam tych worków jeszcze ze 20.

- zasyp w poniedziałek o godz. 18 wystarczył do czwartku godz. 17

- moja żonka lubi ciepło dlatego trzymam w domu temp. 24,5-25'C, trochę podłogówki, termostaty na grzejnikach

Jeśli jesteś zainteresowany ustawieniami (siedzę teraz w pracy) na poniedziałek mogę się podzielić a nie chciałbym podawać z głowy żeby nie podać źle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam użytkowników kotłów SAS , mój instalator poleca mi kocioł tłokowy SAS ECO , bede palił ecogroszkiem, mam pytanie czy wybrać SASa tłokowca czy ślimakowego GRO ECO. Jak uważacie który byłby u mnie lepszy przy ecogroszku, który bedzie mniej spalał, jak z osadzaniem w nich sadzy, czym się różnią , pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukałam pieca co na bomasę. Wpadł mi w oko Sas Agro Eco. Bo dostępny w tej części Polski ( Małopolska), bo dostępny cenowo, bo ładna strona w inernecie, bo dostępny serwis.

Do czasu gdy przeczytałam że trudny w obsłudze (nie dla baby) pali ile widzi, ziarno drogie, pelety drogie. W sklepie powiedzieli mi, że nikt go nie kupuje, wszyscy kupują piece na eco grozek.

A ja chcę na biomasę i już.

Wiem, że więcej jest pytających niż odpowiadających, ale może choć jedna osoba powie o tym kotle coś pozytywnego. Jakoś mało o nich piszą.

Jak sobie z nim poradzić, ile pali na ustawieniach fabrycznych - mam dom 150 m2 (z piwnicą) nieocieplony ( na razie). Myślę raczej o paleniu owsem. Czy robi jakieś niespodziewanki ( na przykład wybucha przy rozpalaniu).

Jak zmienić ustawienia fabryczne ( tak wiem - metodą prób i błędów) ale od czego zacząć.

Boję się, że sobie z nim nie poradzę.

A jak już kupię, to "po ptokach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że chyba nikt z forumowiczów nie eksploatuje pieca SAS. Nie znam go widziałem go tylko tutaj http://www.sas.busko.pl/pl/?page[0]=groeco i budowa mi się podoba.Porównywałem z innymi przekrojami. Może o budowie wewnętrznej będzie mógł ktoś coś powiedzięć. Czekam na opinie.

Pozdrawiam.

P.S. Proszę się nie obawiać że jak ktoś powie że jest dobry ja kupię i okaże się do luftu i będę miał do niego pretensje. Decyza należy do mnie i mogę mieć pretensje tylko do siebie.

Montowaliśmy juz te kotły budowa owszem jest ok , ale sterowanie jest trochę zabytkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich forumowiczow.Pisze gdyz czytam wasze posty i sie zastanawiam nad jedna rzecza?Wszyscy pisza ze maja powieszchnie domow od 120 do 160 mkw i raczej wszystkie te osoby maja piece o mocy 23 kw chodzi mi o piec SAS Gro Eco .No i tutaj moje pytanie czy jesli do do mu o powierzchni 160mkw wstawie piec SAS Multi o mocy 17 kw czy bedzie on wystarczajacy na ta powierzchnie?Chce sie poradzic was .w sumie dzwonilem do SASa na infolinie i tam mi powiedzieli ze bedzie to wystarczajaca moc na ta powierzchnie ale wiecie chialbym sie upenic na forum i mam nadzieje ze uzyskam szybka konkretna odpowiedz ktora rozwieje moje watpliwosci .Pozdrawiam wszystkich forumowiczow !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam wszystkich ja też zamierzam kupić sasa multi 17kw na domek około150m ocieplony styropianem 15cm ,mam pytanie czy ktoś posiada taki piec i jak się sprawuje i jakie jest jego spalanie i. jak to jest w rzeczywistości z tym rusztem awaryjnym czy w razie czego można na nim palić cały sezon .Z jakim sterownikiem będzie najlepszy.Mam pytanie do pana Popiz czy już go pan używał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł już dotarł do sklepu w którym zamawiałem, a w przyszłym tygodniu będzie instalowany, zamawiałem z sterownikiem ecomax800 ( ponoć wtedy nie trzeba grzebać w ustawieniach) i sterownik ecoster200 z czuja pokojową. Jeśli to prawda, że ten sterownik sam wszystko sobie dozuje i nie trzeba bawić się nastawy to lepiej wziąć ten sam sterownik co ja zamówiłem- a jak będzie w rzeczywistości to przekonam się później. Więcej nic nie mogę powiedzieć- zimą dam znać jak kocioł się sprawuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam piec sas multi 17kw retorta obrotowa ze sterownikiem ECOMAX 800R1.Od kilku miesiecy mam zalaczone oprogramowanie indyvidual fuzzy logic.Spalanie roznych paliw jest bardzo dobre zalaczam zdjecie.Na poczatku mialem duze problemy z fuzzy logic poniewaz zar w retorcie schodzil zbyt nisko jedyny wplyw na fuzzy logic to korekta nadmuchu 90%-120% to nic nie dawalo.Moje zmiany to calkowite zasloniecie przyslony na wentylatorze i doplyw powietrza przez szczeline w przyslonie.Korekta nadmuchu 100% i jeszcze duza zmiana w wianku i dyszach powietrza u mnie jest ich 34 {takie dziury w palenisku} zostawilem tylko 8 zaslonilem je srubami i silikonem 1500 stopni.Plum od sterownika pancerpol i Sas troche nie dopracowali fuzzy logic do sas multi.Bez tych zmian czyli zasloniecie calkowite wentylatora i dostarczenie powietrza przez szczeline w przyslonie i zmniejszenie dysz powietrznych w wianku u mnie na 8 nie mozna uzytkowac fuzzy logica bez ciaglych problemow.{a to spieki a to zapadanie sie paleniska z ryzykiem upalenia slimaka lub bardzo znaczna ucieczka ciepla do komina}.Fuzzy logic to takie oprogramowanie ktore nalezy zalaczyc i poczekac na efekt dobrego spalanie dopiero po okolo 7 godzinach.Nie mozna sie denerwowac ze np po 2 godzinach nie dopalil pieciu ekogroszkow moja rada to cierpliwosc.Pozdrawiam serdecznie

post-40621-0-95313800-1332356617_thumb.jpg

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM FORUMOWICZOW

JESLI KOMUS ZRDZEWIEJE ZASOBNIK OPALU ORAZ UKLAD PODAJACY PALIWO OD WILGOTNEGO LUB MOKREGO EKOGROSZKU POLECAM ROZWIAZANIE KTORE MAM OD KILKU MIESIECY.ABY OSUSZYC ZASOBNIK NALEZY CZESC POWIETRZA Z WENTYLATORA SKIEROWAC DO ZASOBNIKA.STOSUNEK 95 % NADMUCH PALENISKA RETORTY 5% DO ZASOBNIKA.JA TO KORYGUJE ZA POMOCA ZAWORU(ZALACZAM ZDJECIA) JESLI MAM BARDZO MOKRY EKOGROSZEK KIERUJE WIECEJ POWIETRZA Z WENTYLATORA DO ZASOBNIKA (OBSERWUJAC CZY PALENISKO NIE SCHODZI ZBYT NISKO)ALE PO ROZNYCH DOSWIADCZENIACH ZROZUMIALEM ZE OKOLO 5% WYSTARCZY NA OSUSZENIE ZASOBNIKA 150KG.CALA WILGOC UCIEKA PRZEZ ZASOBNIK UKLAD PODAJACY PALIWO RETORTE CALY PIEC DO KOMINA.NADMUCH ZASOBNIKA NALEZY INDYWIDUALNIE DOBRAC DO SWOICH POTRZEB KAZDY DOM JEST INNY.ZALACZAM ZDJECIA I POZDRAWIAM

post-40621-0-11501200-1333379261_thumb.jpg

post-40621-0-32610700-1333379272_thumb.jpg

post-40621-0-73112600-1333379282_thumb.jpg

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, ORAZ UKLAD PODAJACY PALIWO OD WILGOTNEGO LUB MOKREGO EKOGROSZKU POLECAM ROZWIAZANIE ,,,,

 

Krzysztof a co się dzieje z tą wilgocią czy nawet wodą, którą wrzuciłeś do zasobnika razem z opałem?.

 

Andrzej

 

ps.

Nie ja pierwszy zadałem to pytanie.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

WTLACZANE POWIETRZE POD CISNIENIEM Z WENTYLATORA O STOSUNKU U MNIE 5% NIE POZWALA WILGOCI WODZIE ZOSTAWAC NA SCIANKACH ZASOBNIKA.WILGOC LUB WODA JEST WTLACZANA DO WEGLA (CISNIENIE I POWIETRZE NIE POZWALA WEGLU PAROWAC W ZASOBNIKU) (CISNIENIE I POWIETRZE NIE POZWALA WEGLU PAROWAC W ZASOBNIKU). NASTEPNIE PRZEZ CALY UKLAD PODAJACY JEST Z WEGLEM WYRZUCANA PODCZAS PROCESU SPALANIA W KOMIN I ATMOSFERE.NALEZY DBAC GDY INSTALUJE SIE TAKIE OSUSZANIE O CIEPLOTE SPALIN BY TA WILGOC NIE ZOSTAWALA W KOMINIE ALE UCIEKALA W ATMOSFERE.POZDRAWIAM FORUMOWICZOW I POLECAM TO ROZWIAZANIE U MNIE TO PRACUJE BARDZO DLUGO.

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... NALEZY DBAC GDY INSTALUJE SIE TAKIE OSUSZANIE O CIEPLOTE SPALIN BY TA WILGOC NIE ZOSTAWALA W KOMINIE ALE UCIEKALA W ATMOSFERE.POZDRAWIAM FORUMOWICZOW I POLECAM TO ROZWIAZANIE U MNIE TO PRACUJE BARDZO DLUGO.

 

Jak kontrolujesz temperaturę spalin i jak sprawdzasz że nic się nie wykrapla?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.