Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Ogrzewanie Wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stoje teraz przed problemem jakie ogrzewanie wybrać.

Mieszkam w starym poniemieckim domku jednorodzinnym obecnie zainstalowany jest piec c.o. na koks (ma już z 30lat) przyszedl czas by go czymś zastąpic. Tylko sama nie wiem, czy wybrać piec na ekogroszek czy lepiej zmienic na ogrzewanie olejowe. Słysze rózne opinie i juz zupelnie sie pogubiłam. Może wy mi coś doradzicie :P z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariolka - kilka pytań na początek:

 

1.Jaka powierzchnia domu i czy ocieplony?

2.Czy chcesz dokładać do pieca co 3-4 dni czy 1-2 razy dziennie?

3.W jakiej części Polski mieszkasz?

4.Czy masz budżet ograniczony do jakiejś kwoty?

 

Olej opałowy nie jest tanim sposobem ogrzewania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.dom ma powierzchnie ok 120m kw. i nie byl docieplany.

2.zdecydowanie wole dokladac do pieca co 3-4 dni

3. mieszkam w szczecinie

4. nie mam budzetu ograniczonego bo w sumie nastawiam sie na kredyt (ile będe musiała wziąść tyle wezme)

Mysłalam o ogrzewaniu olejowym ze wzgeldu na to iż mieszkam ze starszą osoba, ja sama pracuje i nie chciałabym by ona pracowała przy ogrzewaniu domu jak mnie w nim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taka jest sytuacja, to zastanowiłbym się jednak nad tym olejem opałowym – sprawa praktycznie bezobsługowa. W twoim rejonie za eko groszek, który nie będzie powodował problemów w trakcie spalania będziesz musiała płacić 700-800PLN/t. Domek jest nie duży. Rocznie (bez sauny w domu) zapłacisz pewnie z 25% więcej niż ogrzewając eko groszkiem, który niesie za sobą trochę pracy fizycznej. Znajomy w Wałbrzychu spala średnio w zimie około 3000 litrów oleju opałowego w domu prawie 300m2 (temp. wew. 19-20`C).

 

A jest opcja podłączenia gazu ziemnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.dom ma powierzchnie ok 120m kw. i nie byl docieplany.

2.zdecydowanie wole dokladac do pieca co 3-4 dni

3. mieszkam w szczecinie

4. nie mam budzetu ograniczonego bo w sumie nastawiam sie na kredyt (ile będe musiała wziąść tyle wezme)

Mysłalam o ogrzewaniu olejowym ze wzgeldu na to iż mieszkam ze starszą osoba, ja sama pracuje i nie chciałabym by ona pracowała przy ogrzewaniu domu jak mnie w nim nie ma.

 

Witam!

W ubiegłym roku też modernizowałem swoje c.o w starym nie ocieplonym domu. Początkowo byłem nastawiony na kocioł gazowy, zadzwoniłem więc do firmy poleconej mi przez kolegę u którego oni zakładali c.o gazowe. Przyjechał pan, wysłuchał moich bolączek i obiecał następnego dnia przedstawić mi 3 propozycje. Byłem mile zdziwiony, bo faktycznie nazajutrz otrzymałem 3 warianty modernizacji c. o.- 2 gazowe i jedną z kotłem na ekogroszek i miał. Firma jest ze Szczecina i sądzę, że warto z nimi porozmawiać. Mogą podać adresy osób u których oni pracowali. Ja taki właśnie adres dostałem i byłem u gościa zobaczyć naocznie i spytać , co klient sądzi o firmie. Kocioł oni sami zamawiają, więc cena jest atrakcyjna, ale nie radzę mówić im, że budżet masz nieograniczony. Jeżeli będziesz tą firmą zainteresowana to podam ci nr telefonu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , gdzies dwa metry od domu polozone są rury z gazem ziemnym. Jednak jakoś nie jestem przekonana do niego tym bardziej ze wielu znajomych strasznie narzeka na ogrzewanie gazowe tzn. ze w domu jest chlodno a rachunki okropne.

Groszek poproszę Cię o namiary na ta firme. Z góry dziekuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek poproszę Cię o namiary na ta firme. Z góry dziekuje :P

 

Podaję Ci nr tel. do przedstawiciela firmy, który mnie obsługiwał: 602 112 226 - p. Artur.

Życzę udanych negocjacji i dobrych decyzji. Jeżeli będziesz mogła to napisz później jak sprawa modernizacji się potoczyła. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Coś tak zauważam, że ten temat uważa się za wyczerpany...

 

W związku z tym czuję się zobowiązany do udzielenia Mariolce rady moim zdaniem najlepszej a tu zupełnie pominiętej :P

 

Zakup kocioł z podajnikiem na owies (pellet itp).

 

Olej = gaz (mniej więcej to samo: zimno i drogo lub mniej zimno ale b. drogo)

Groszek = dosyć drogo i horror z zakupem odpowiedniego groszku (kupujesz horendalnie drogi albo czyścisz komin co miesiąc)

Owies = najtaniej z tego wszystkiego, bez problemu z zakupem no i ciepło w domu (minusem może być potrzeba więcej suchego miejsca na opał).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością kiedy kolega założy gaz u siebie i przekona się jaka jest naprawdę różnica w cenie ogrzewania. Ja ogrzewam węglem i do tej pory koszt ogrzewania domu, o powierzchni grubo ponad 200m2 wyniósł 3400 zł. Nie wyobrażam sobie, ile wyniosło by mnie ogrzewanie gazem. Posiadam kocioł gazowy, jednak w tej chwili traktuję go jako rezerwę w razie wyjazdu z domu, czy gdy będzie wyższa temp. na dworze, może w tedy go odpalę.

Byłbym ostrożniejszy w prognozowaniu różnic cenowych poszczególnymi opałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wegiel jest po prawie 800pln za tone. Przypuszczam, ze gauz zuzylbym na nie wiele wiecej.

Mam kominek, w razie co moge sie nim wspomagac. A tak, stoi uzywany odswietnie, bo palic w kotle i w kominku, to sahara murowana.

 

Jezeli mialbym dostep do wegla po 500pln, to inna historia.

 

Swoja aktualna prace z kotlownia szacuje na 15h miesiecznie. Tez to jakos mozna przeliczyc na kase :P Dodac syf z tym zwiazany, to nawet niech wyjdzie ten 1000 wiecej na sezon, to tez do przelkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Życzę udanych negocjacji i dobrych decyzji. Jeżeli będziesz mogła to napisz później jak sprawa modernizacji się potoczyła. Pozdrawiam.

[/quote

 

Mariolka widać nie mogła i nie napisała o swojej kotłowni. Myślałem, że nie będzie to dla Niej zbyt wielki wysiłek. Trudno. Pewnie kiedyś jeszcze napisze jak będzie miała problem z kotłem.

 

Pozdrawiam wszystkich odpowiadających na pytania i problemy innych, szczególnie tych, którzy robią to po kilka razy na ten sam temat (bo komuś się nie chce poszperać w starych postach).

Godna pochwały życzliwość i cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.