Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł. Prośba O Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Stoję przed wyborem kotła i po przestudiowaniu forum mam jeszcze większy problem niż przed. Nie chciałem zakładać nowego

tematu ale jestem zmuszony bo chciałbym dokonać odpowiedniego wyboru.

 

Mój dom to budynek z roku 1987, parter i piętro ok 200m2. Okna wymienione na 5-komorowe z zewnątrz ocieplony styropianem 10cm i na to blacha

trapezowa. W planach docieplenie dachu wełną i docieplenie stropu styropianem.

 

Zastanawiałem się nad kotłem na eko-groszek ale w związku z rosnącymi cenami tego typu opału i wieloma problemami w użytkowaniu tego typu kotłów

myślałem nad jakimś piecem na zwykły węgiel , miał i drewno. I tu mam kilka pytań.

 

1. Jak moc kotła do mojego budynku( bojler 150l)

2. Czy są kotły na zwykły węgiel z zasobnikiem i jaka jest kwestia awaryjności w tego typu kotłach?

3. Jeśli piec bez zasobnika to na ile wystarcza jednorazowy zasyp pieca i czy jak raz go rozpalę i codziennie będę go zasypywał rano to nie wygaśnie przez noc?

 

I jeśli możecie podajcie jakieś konkretne modele.

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TEGO CO WIEM NIE MA PIECA Z PODAJNIKEM NA ZWYKŁY WĘGEL A NAJLEPIEJ UDAC SIE DO FACHOWCA WTEDY ON OBLICZY MOC PIECA BO JAK KUPISZ ZA MAŁY TO BĘDZIESZ SPAŁ PRZY PIECU A JAK ZA DUŻY TO BĘDZIESZ GOTOWAC WODE JA BYM CI POLECIŁ KOTŁY Z PLESZEWA

Witam

A może poprosić sprzedawcę tych kotłów o nr. telf. użytkowników kotłów i pogadać jak ''polak z polakiem"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ociepl, potem zmieniaj kocioł. Dobrze w takim przypadku zrobić audyt energetyczny. Gość wyliczy Tobie rzeczywiste straty budynku i nie będziesz miał problemu z doborem pieca. Na chwilę obecną możesz przyjąć, że na każdy 1m^2 potrzeba 100W (przy założenie temp zewn -20st C). Koocioł 20kW powinien być odpowiedni. Do tego dojdzie jakiś wymiennik do grzania c.w.u. - tu możesz doliczyć ok 2-3kW. Weż pod uwagę, że mając kocioł retortowy, automatyka precyzyjnie steruje pracą kotła (jeśli sterownik będzie miał priorytet c.w.u. to woda w ogrzewaczu będzie grzana w pierwszej kolejności). Kocioł węglowy (zasypowy) będzie wymagał większego wkładu w jego obsługę, a jego moc nie będzie ciągle taka sama.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.