Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozglądam się od pewnego czasu za kotłem do centralnego ogrzewania (25kW) i obecnie z tego co widziałem jestem zainteresowany Galmetem lub Defro.

Mam zamiar palić ekogroszkiem i od pieca oczekuję niezawodności oraz w miarę możliwości bezobsługowości.

Moje przemyślenia są takie, że Defro (7330zł) wygląda solidniej i ma chyba lepszą opinię na forum.

Galmet ma możliwość spalania mieszanki miału i ekogroszku, ale wg mnie nie wygląda tak solidnie i ma raczej gorszą opinię na forum.

 

Co radzicie wybrać? Może ktoś ma konkretne doświadczenia z którymś z kotłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo,

 

Słuszna uwaga z tym uzależnieniem się od groszku. Dziś oglądałem Tego Cichewicza i wygląda ciekawie a palenie tańszym miałem również kusi. Przy okazji sprzedawca bardzo zachwalał Heitz Eko 2.

Oba kotły są w cenie około 8200. Z zasadniczych różnić które zauważyłem:

Heitz

+ stały ruszt wodny z dużą komorą zasypową

+ "gabarytowo" wygląda solidnie

- chyba cieńsza blacha

- na pierwszy rzut oka automatyka wygląda na starszą

Cichewicz:

+ wewnątrz wygląda solidnie

+ chyba nowsze sterowanie

- zdejmowany ruszt awaryjny z małą komorą splania (ale nie wiem w praktyce jak często następują awarie które zmuszają do palenia na ruszcie awaryjnym?)

- wyjście spalin do góry = muszę przerobić komin w kotłowni

- ogólne wrażenie bardziej estetyczny ale jakby mniej solidny

 

To są moje obserwacje amatora.

Co sądzicie o tych dwóch kotłach. Heitz Eko 2 czy Cichewicz Futura Econo?

Chciałbym w najbliższy piątek w końcu któryś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się o innych propozycjach, ale ja stawiam na Galmeta z obrotową retortą i sterownikiem Perfekt R. Użytkuję go drugi sezon, palę tylko miałem, ewentualnie mieszanką miału i zboża i jest super.

Pozdrawiam

Czeslaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ja tez sie wypowiem pare dni temu zainstalowalem w swojej kotlowni defro duo 25kw zastapil poczciego zeliwnego smieciucha i powiem tak piec jest jak na pierwszy rzut bardzo fajny intuicyjne sterowanie kazdy facet powinien bez instrukcji podstawowe funkcje ustawic w moim kociolku zainstalowalem retorte obrotowa ktora dobrze radzi sobie z mialem i z innym groszkiem niz eco juz to sprawdzalem i co najwazniejsze ustawienie parametrow na ekogroszku jest poprostu ksiazkowa mam poraz 1 kontakt z takim piecem i praktycznie od 1 dnia udalo mi sie ustawic optymalne parametry a z tego co zauwarzylem na forum sporo osub z innymi piecmi ma jakies problemy a to nie dopala a to sie cos sypie czy cos a tu praktycznie ustawienia fabryczne i dobrze sie juz pali zobaczymy jak bedzie po sezonie grzewczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... trochę odbiegliśmy od tematu.

Narazie stanęło na Cichewiczu. Rozumiem, że główną zaletą ma być lepszy palnik?

artuss811 odnośnie sterowania to wydaje mi się, że Defro i Cichewicz ma dokładnie ten sam sterownik. Defro oficjalnie nic nie mówi o spalaniu miału w swoim kotle, natomiast Cichewicz już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... trochę odbiegliśmy od tematu.

Narazie stanęło na Cichewiczu. Rozumiem, że główną zaletą ma być lepszy palnik?

artuss811 odnośnie sterowania to wydaje mi się, że Defro i Cichewicz ma dokładnie ten sam sterownik. Defro oficjalnie nic nie mówi o spalaniu miału w swoim kotle, natomiast Cichewicz już tak.

 

defro nie mowi nic o miale bo narazie ich atutem w duo jest niby 90% sprawnosc czyli to jest ich chytem marketingowym a przy miale by tego nie uzyskali bo slabsza kalorycznosc ale patrzac jak rosna ceny eco groszku i coraz czesciej trudno dostac dobry groch wiec wydaje mi sie ze za jakis czas zaczna mowic i o miale bo priorytetem nie bedzie wydajnosc tylko mozliwosc spalania gorszego paliwa jakim jst mial czyli obrotowe retorty to umozliwia bo rozbijaja spiekajacy sie mial i usuwa go z paleniska co przy stalej retorcie zrobi sie skorupa co bedzie blokowalo dobre spalanie mialu a ze palilem mialem w swoim poprzednim smieciuchu wiec wiem czym to smierdzi zrog sie skala i jak nie ruszysz pogrzebaczem to nic z tego nie bedzie i ruchoma retorta jest wlasnie takim "pogrzebaczem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEFRO EKO DUO wygląda kusząco, jutro sprawdzę czy (i za ile) jest dostępny w mojej okolicy. Ciekawa jaka jest w takim razie różnica w cenie Defro Duo z obrotową retortą i Defro Eko Duo. Czy to nie jest tak, że w takiej opcji to te kotły będą różniły się wyglądem i sterownikiem, bo ten nowy model ma chyba też nowszy sterownik - czyżby EcoMax 800R?

Neo

Ciekawi mnie Twoja opinia o palnikach brucer, na jakiej podstawie stwierdzasz, że jest lepszy? Rozumiem jak obrotowa retorta zapobiega powstawaniu spieków, ale jak to działa w przypadku palniku stałym to narazie nie mogę pojąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy PID będzie można wyłączyć i przejść na sterowanie tradycyjne?

Skoro ma być tańszy od defro Duo to poważnie się zastanawiam czy na niego nie poczekać do maja. Co o tym sądzicie?

Bardzo duża funkcjonalność + zakładam fajny sterownik +8mm wymiennik w cenie niższej od Cichewicza, kusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że fuzzy logic jest w Cichewiczu za dopłatą w sterowniku Plum EcoMax 800R?

Może ktoś mi wytłumaczyć wyższość brucera nad obrotową retortą? Oczywiście zgadzam się, że im mniej ruchomych części tym lepiej, ale jak nie mogę pojąć jak nieruchomy palnik zapogiega powstawaniu spieków z miału?

Ma może ktoś tego Cichewicza i pali w nim miałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.