Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wkład Kominowy W Kamienicy.


Rekomendowane odpowiedzi

:PWitam KOLEGÓW , problem powstał z planowanym budowaniem instalacji CO w parterowym mieszkaniu w zabytkowej kamienicy .Dodam,że mieszkanie jest o pow.niecałe 60 m kw parterowe i wysokie na 2.8m .2 pokoje kuchnia łazienka,wszystko z cegły i nieocieplone.

Planowany zakup kotła (nadmuch + CWU i sterowanie - tylko założenia,żeby nie chodzić zbyt często do piwnicy )który obowiązkowo ma być w piwnicy pod moim pokojem-nie w domu (wiadomo brudno z pieca-bo mam teraz CO przez piec górnopalny typu kuchnia w mieszkaniu ).

PROBLEM POLEGA NA TYM ,ŻE MAM WSPÓLNY KOMIN Z SĄSIADEM ZZA ŚCIANY (który podobno ma wkład kominowy-info od dobrego sąsiada nade mną)O ŚREDNICY 50cm -info od KOMINIARZA,KTÓRY POWIEDZIAŁ,ŻE NIE MOGE MIEĆ KOTŁA W PIWNICY ANI W DOMU,A WKŁADÓW KOMINOWYCH SIE JUŻ NIE STOSUJE I NIC BY MI NIE DAŁO JEGO ZAŁOŻENIE....ale podobno sąsiad ma i nie ma z tym problemów,może bez zezwolenia założył kotłownię w piwnicy?

CZY TO KOMINIARZ MA RACJĘ?CZY TO PSEUDOKOMINIARZ?GDZIE ZNAJDĘ PRAWNE STR MOJEGO PROBLEMU?JAK TO WYGLĄDA - PROSZĘ O POMOC I PORADĘ bo nie chce mieć pieca w domu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nowina. A powiedział dlaczego się nie stosuje? I dlaczego nie można montować kotła w piwnicy? Nie czytałem aby przepisy zmieniły się. W takim przypadku potrzebna jest zgoda właściciela budynku i projekt z pozwoleniem na budowę aby nikt się nie czepiał. Najlepiej poszukać projektanta na miejscu który zapozna się z sytuacją i podpowie co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w spółdzielni mówiono ,że potrzebny będzie projekt CO więc nie ma z tym problemu,ale powiedzieli że wpierw opinia kominiarska...........a KOMINIARZ przyszedł i powiedział,co napisałem wyżej :P wg mnie kominiarz czekał chyba na "kopertę" bo jak to nie stosuję sie wkładów ?wspólny komin ale osobno kanał dymny więc nie ma problemu(chyba mam rację?)dziękuję jak narazie za jedną opinię fachowca B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quitar

powiem tak,że mamy nowe przepisy odnośnie wkładów kominowych,tzn zmieniły się miesiąc czy dwa i zakazują stosowania wkładów kominowych w kominach zbiorczych(wspólnych),dlatego nie moge u siebie założyć kotła CO aby ogrzać mieszkanie kotłem czy to w domu czy w piwnicy.....ZAKAZ jest od niedawna .czy to prawda ?a jeśli oszukam i powiem że wkład już tam był?(bo kominiarz nie zaglądał mi do komina jak przyszedł-równe z tym że nie wie czy był juz tam wkład :P ) ale czy uda sie bajer wcisnąć kominiarzowi ?muszę kombinować bo nie chcę mieć pieca w domu ani kotła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech poda Ci podstawę prawną, która o tym mówi, a jak będzie się wzbraniał idź do innego kominiarza. Nic nie słyszałem o takim przepisie.

Przepisy_budowlane_kot_ownie.doc

Na bazie Instalatora Polskiego.

W kotłowniach poniżej poziomu gruntu (piwnice i inne pomieszczenia)nie można instalować kotłów na paliwo płynne gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quitar

 

Sprawa wygląda tak,że ponoć przepisy się zmieniły około miesiąc temu i nie można do wspólnego komina montować wkładów kominowych(miałem info od kominiarza drugiego z Zabrza-mój jest z Rudy Śląskiej w której mieszkam).nie wiem co z tym fantem zrobić,kominiarz z mojego regionu nawet zaproponował żebym zrobił sobie ale tak że on nie chce nic o tym wiedzieć....hmmm więc co o tym myśleć ?dodam,ze mieszkanie które wygrałem z przetargu kupiłem z powodu tego,że zrobię sobie CO w piwnicy a tu taka sprawa wyszła.

ręce opadają...i pomysłów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.