Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Kotłowni


orzech1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jestem nowym forumowiczem i chciałbym żebyście ocenili moje wypociny na tej kotłowni. Za wszystkie wytkane błędy dziękuje

i proszę o posty.

 

post-6179-1268592365_thumb.jpgpost-6179-1268591321_thumb.jpg

post-6179-1268591350_thumb.jpgpost-6179-1268591390_thumb.jpg

post-6179-1268591415_thumb.jpgpost-6179-1268592489_thumb.jpg

post-6179-1268592517_thumb.jpgpost-6179-1268592859_thumb.jpg

P.s. Przy bojlerze brakuje jeszcze zaworu termostatycznego ESBE, ale jesto tylko kwestja założenia.

post-6179-1268591334_thumb.jpg

post-6179-1268591362_thumb.jpg

post-6179-1268592409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sam tom instalacje zbudowales bez pomocy fachowcow jak tak to podziwiam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzech ta rurka to aby nie za cienka? Fi wewn. min. 25mm! no i przynajmniej ze stabi.

 

Ogólnie cała instalacja do rozdzielaczy i naczynka wzbiorczego jest wykonana ze stabi jakoś nie mam przekonania do miedzi w posadzkach i szachtach, a co do rury to u nas wszystkie naczynka wzbiorcze mają wyjścia 3/4 to zastosowałem rurę 25 pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzech jakiś argument to jest ale przepisy mówią wyraźnie fi wewn 25mm. Weź pod uwagę że rurę tą nazywa się też rurą bezpieczeństwa i poza samym łączeniem naczynia wzbiorczego z piecem celem utrzymania słupa wody to w razie sytuacji awaryjnej ma ona sprawnie odprowadzić wodę i parę z obiegu. PP 25 wydaje mi się ciut za cienka ( fi wewn. 18 ) bo na piony podłogówki to nie szczędziłeś 32(chyba) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia po co ten zawód automatyczny odpowietrzający obok tego zaworu bezpieczeństwa. Instalacja wykonana z miedzi, ocynku ,pp ...

Podłogówka przed zaworem 4d. Rozumie że ta pompa na powrocie do cwu idzie.

Odpowietrznik automatyczny dałem po to aby w chwili zamknięcia zaworu czterodrogowego piec miał własne odpowietrzenie i to będzie jego najwyższy punkt. Podłogówka jest wpięta za zaworem czterodrogowym (ile ludzi tyle opinii na temat umiejscowienia ogrzewania podłogowego przed czy za zaworem czterodrogowym) ja dałem za. Ten ocynk ze względu na większą "sztywność całej konstrukcji"

Pompa jest do cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym oto domu jest mały problem,a mianowicie bardzo niskie cisnienie w sieci wodociągowej max. 1.5 atm ledwo co woda przelała się przez naczynie wzbiorcze.

Panowie może doradzicie mi jakieś rozwiązanie dla podniesienia ciśnienia wody na instalacji w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz uczepię się tego odpowietrznika automatycznego. Jak zamkniesz zawór 4d to kocioł i tak powinien mieć kontakt z przelewem.Z tego co widać na zdjęciu to chyba jest tak jak powinno być. Jak jest inaczej to masz bombę w kotłowni. Co do stabilności mogłeś dać kształtkę czarną a nie ocynk.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj hydrofor ze zbiornikiem i będzie ok

 

PS. fotki super...

 

 

rozumiem że układ grzejnikowy masz wykonany w PP Stabi na fotce zaznaczyłem ponizej

 

To jest układ ogrzewania podłogowego

Układem grzejnikowym jest rozdzielacz obok na parter a na I piętro oddzielnie zasilona skrzynka

post-6179-1268682358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.