Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Na Opał Stały


maro13

Rekomendowane odpowiedzi

witam dom 180m2 nowy ocieplony + zbiornik 200l na wodę. proszę o poradę jaki sprawdzony piec wybrać czy z podajnikiem na ślimak czy tłokowy. cena myślę że 6-8tys. wiem że wybur jest duży ale chodzi mi o sprawdzony aby być zadowolony z pieca a nie latać w koło domu i rozgrzewać się z wiadrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś zadał pytanie czy pierze pralka czy proszek? Widzę tu pewną analogie. Choćbyś zakupił najlepszy piec na świecie – jeżeli wsypiesz do niego kiepski opał to tak d..a i tak d..a :) .

Najpierw powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie czym chcesz palić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam dom 180m2 nowy ocieplony + zbiornik 200l na wodę. proszę o poradę jaki sprawdzony piec wybrać czy z podajnikiem na ślimak czy tłokowy. cena myślę że 6-8tys. wiem że wybur jest duży ale chodzi mi o sprawdzony aby być zadowolony z pieca a nie latać w koło domu i rozgrzewać się z wiadrem

Wybór jest bardzo prosty ale komuś trzeba zaufać. Na forach każdy piszący ma inny dom, inne upodobania, inne wymagania i do tego wszystkiego każdy chciałby ogrzewać prawie za darmo ( chwalić się tym przed innymi) i siedzieć w fotelu z pilotem od TV w dłoni. Tak bez poniesienia znacznych kosztów się nie da.

W Pana (Pani) przypadku zrezygnowałbym z węgla i jego frakcji na rzecz granulatu drzewnego (Peletów) które są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jeżeli rozaważamy paliwa stałe. Lepszym ponieważ bardziej stabilnym jakościowo i przy stosunkowo znacznym komforcie użytkowania. Dobór kotła zacząłbym jednak od odpowiedzi na zasadnicze pytanie: ile potrzebuję ciepła dla mojego domu. Nie ma możliwości poprawnego doboru kotła bez fundamentalnych danych. Gdyby tak było to wszystkie domy musiałyby być identyczne i idealnie w tych samych miejscach zbudowane, z taką samą ilością mieszkańców i o takich samych upodobanich i wymaganiach. Nie będę polecał konkretnego producenta kotłów lub modelu kotła. Rozpiętość cenowa jest spora (od 7 do 41 tys zł) dla kotłów zasilanych peletem. Wiele z nich posiada mozliwość spalania innych paliw również (dodatkowy ruszt itd). Nie będę reklamował lub krytykował ale z doświadczenia własnego w określonym wyżej w pytaniu przedziale cenowym, polecam tylko dwóch producentów wiodących na tym rynku. Znaczna bezobsługowość, bardzo minimalne zapylenie, dobry serwis w razie awarii i automatyka (rozpalanie, sterowanie itd jest automatyczne). Nie znam kotła na węgiel i jego pochodne który działa bezproblemowo. Każdy węgiel jest inny a do tego sposób sterowania kotła (każdego w przypadku węgla) pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.