Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czasy Do Palenia Owsem-palnik Sam Zrobiłem


lamtom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kiedyś czytałem na forum o paleniu owsem. Wczoraj zamontowałem ruszt na owies (kształt taki jak znalazłem w sieci w piecach typowych na owies). Dzisiaj siedziałem na forum ale nie mogę znaleść ustawień czasów. Ja jstawiłem 17s pracy i przerwa 58s podtrzymanie 10 min . Niestety jeszcze moim zdaniem brakuje jeszcze paliwa na palenisku. Dokładam sekund pracy i zmniejszam powietrze ale brak rezultatów. Może ktoś juz walczył z takim tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jstawiłem 17s pracy i przerwa 58s podtrzymanie 10 min . Niestety jeszcze moim zdaniem brakuje jeszcze paliwa na palenisku. Dokładam sekund pracy i zmniejszam powietrze ale brak rezultatów.

 

Pełno jest opisów na tym forum, z których można wiele wywnioskować. Przy okazji pozdrawiam prekursorów!

 

Kolego, jak masz 17s podawania to 58 jest zdecydowanie za dużo przy wystudzonym obwodzie.

Ustaw na początek przerwę 2,5:1, czyli tutaj ok. 40s. Powietrza daj bardzo mało (zasłoń dmuchawę KLAPKĄ na 80-90%) i ustaw moc dmuchawy 20%-50%. Musisz trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wielkie dzięki z zainteresowanie narazie jestem po kilku czteropakach i powoli dochodze do perfekcji. czasy mam juz podobne do tych co podajecie . Co do powietrza to jak dam mało to temp na kotle prawie nie rośnie jak ustawie na sterowniku 4 w 12 stopniowej skali jest ok.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wielkie dzięki z zainteresowanie narazie jestem po kilku czteropakach i powoli dochodze do perfekcji. czasy mam juz podobne do tych co podajecie . Co do powietrza to jak dam mało to temp na kotle prawie nie rośnie jak ustawie na sterowniku 4 w 12 stopniowej skali jest ok.Pozdrawiam

 

Ja bym Ci radził zrobić tak:

1. Czas podawania - najkrótszy (powiedzmy 6s)

2. Przerwa: 2x punkt 1 (powiedzmy 12)

3. Moc dmuchawy ustawić wstępnie na 4

4. Przysłona na dmuchawie zakryta w 90% (prawie nie dmucha) i przestawiać na 80% lub 85% lub 95% zakrycia

Obserwuj przy tym płomień i jak Ci się wyda najlepszy to zostaw i moc dmuchawy spróbuj przestawić na 3 lub 5.

Zostaw najlepszą nastawę - płomień jasno-żółty (nie czerwonawy) i najlepszy jaki Ci się wydaje.

Możesz jeszcze punkt 4 powtórzyć jak się wszystko porządnie nagrzeje - tak po połowie czteropaku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.