Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima-komfort-plus Co O Nim Myslicie


samouk

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

czy ktoś z was używa pieca DEFRO optima-komfort-plus 20kW

jakie ma odczucia z tym piecem...

zbieram opinie wady i zalety gdyż zamierzam dokonać zakupu tego pieca, a tak szukam i mało jest info na temat dej firmy i modelu o który mi chodzi... :mellow:

 

pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

 

PS. z góry dzięki za jakiekolwiek odp.

post-15928-1267913772_thumb.jpg

post-15928-1267913802_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przereklamowany. Kolega ma plusa, ale produkuje smołę jak kotły z wentylatorami.

Obecnie Defro reklamuje kotły podobnie jak firmy farmaceutyczne paraleki, gdzie udział kosztów reklamy do wartości produktu przekracza czasami 50 procent.

Porównanie- optima komfort nowa linia z wentylatorem 20 kw - 4199 zł, Ggniwo bez wentylatora 20 kw 2389 zł.

Jak masz nadmiar gotówki i mocne nerwy do sterowników to bardzo proszę.

Pozdrawiam

Kazik

 

PS. Naturalny ciąg niezawodny i tani, a właściwie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio mocno przekonywano mnie do tego Defro.

też zastanawiam się nad piecem, 160m2 jaki polecacie??

Musi być wszystko palny, taki uniwersalny bez podajnika, myślę że dobrze by było jak by miał sterownik z dmuchawą, ale nie koniecznie, miarkownik też wystarczy.

Cena najlepiej do 4000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak byscie chcieli defro o.k.p to kupcie ze sterownikiem PID ja mam 15 jest ok tylko wymienilem sterownikna pid

 

witam

jaki pan posiada Defro 15?

 

 

co myślicie na temat tych kotłów który warty jest wart zainteresowania, który ma znaczące wady w urzytkowaniu a który jest naprawde dobry i w rozsadnej cenie???

 

cichewicz-Logica

cichewicz-Ultima II

 

Zębiec KWKD

Zębiec KDU

 

Kostrzewa Warmet SDS Ceramik

 

DEFRO Optima

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co myślicie na temat tych kotłów który warty jest wart zainteresowania, który ma znaczące wady w uzytkowaniu a który jest naprawde dobry i w rozsadnej cenie???

 

cichewicz-Logica

cichewicz-Ultima II

 

Zębiec KWKD

Zębiec KDU

 

Kostrzewa Warmet SDS Ceramik

 

DEFRO Optima

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szukam i sam niewiem co jest lepsze

doszłem do wniosku że piec powinien byc dolnego spalania,tylno kanałowy i na miarkownik ciągu

 

cichewicz-Logica

cichewicz-Ultima II

 

Zębiec KWKD

Zębiec KDU

 

Kostrzewa Warmet SDS Ceramik

 

DEFRO Optima

A dlaczego dolne spalanie z tylnymi kanałami???? co za tym przemawia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samouk ja mam optima komfort plus 15kw z nowej linii. Użytkuje go od początku roku w nowym domu gdzie jeszcze nie mieszkam. Niewiele mogę Ci powiedzieć o nim bo zazwyczaj rozpalam od góry miał albo groszek i nie wiem jak długo się pali bo wracam do mieszkania. Wczoraj po trzech godzinach palenia groszku od góry temp. spalin pokazywała 70st. ale chyba cały rzut się rozżarzył i nie było potrzeby dmuchać. To jest mój pierwszy kocioł w życiu ale teraz chyba kupiłbym dolniaka. Wykonanie kotła sprawia wrażenie dużo lepsze niż w przypadku np. Sasa. Serwis bardzo ok. Zaletą są wymiary, wysoki a wąski i płytki, palenisko niewielkie. W niewielkiej kotłowni ma to znaczenie. Gdzieś w sieci przeczytałem że dużo spala ale obserwując go podczas pracy dmuchawa się włącza na chwilkę gdy temp. spadnie poniżej zadanej i to tylko z mocą 1%, brakuje możliwości podania powietrza wtórnego w górnych drzwiczkach.

Czuwaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wszystkie wymienione kotły są dobre, problemem tylko jest PALACZ.

Musi nauczyć się w nich palić, bo oferma wykończy każdy kocioł. KWKD- namber łan.

Pozdrawiam

 

do ogrzania docelowo bede posiadał 130m2 i zasobnikCWU 200L jaki KWKD jest lepszy 15kW czy 22kW

 

w załączniku schemat co grzejników

post-15928-1268312870_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zna ktoś wymiary komory zasypowej...pieca KWKD Zębiec 15 i 22, ważne do palenia drewnem

 

czy Piec 22kw kwkd bedzie dobry, łączna moc grzejników 17,3 kW (dom czesciowo ocieplony[2sciany z 4] styrop.5cm , mury o gr. 40cm) + ok.30% mocy kotła na zasobnik... a może za duzy, co sie stanie jak kocioł bedzie przewymiarowany, jakie bedaa tego skutki i uboczne efekty a może dać 15kw ... sam nie wiem pomóżcie!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15KW komora 30x30 wys 40

20 KW komora 30x40 wys 40

wymiary orientacyjne do poziomu drzwiczek zasypowych.

30% mocy na zasobnik to za dużo.

Moc kotła 22 KW dotyczy węgla, przy drewnie około 15 kw, a 15 kw przy drewnie 10 kw.

Do palenia ciągłego wystarczy 15, do przepalania może być 22.

Wybór należy do włąściciela domu. Oceniam.że przy istalacji starego typu ze spory zładem wody mozna kocioł przewymiarować, a przy mniejszym zładzie wody lepiej nie. Chodzi o możliwość zagotowania się wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

palił bede mieszanką węgla[miał, kostka, orzech] i drzewo...

zamierzam palić ciagle... instalacja miedz systemem trójnikowym...

obieg pompowy awaryjnie grawitacja,

5 grzejników żeberkowych żeliwnych łącznie 40 żeberek + 6 grzejników panelowych +2 grzejniki drabinkowe

 

czyli 22 pan radzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna, ale uparty jesteś, sam się zastanawiam nad zakupem tego kotła. Powierzchnię mam identyczna jak ty. Kocioł obecnie mam KWK 25 - górniak.

Wybór nie jest prosty. Poprzednio miałem kocioł mniejszej mocy i nie dawał sobie rady. Teraz mam chociaż komfort cieplny i klocki mi wchodzą 40 cm, drzwiczki również duże.

Na pewno przy 22kw uzyskasz stałopalność do 24 godz.

Ale żony :) za Ciebie nie wybiorę. Najlepiej kupić oba , a po próbie jeden sprzedać. A ostatecznie - rzut monetą ;)

Pozdrawiam

 

PS. Piętnastka jest zgrabna - widziałem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.