Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw Solarny


krzysiek210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, serdecznie wszystkich ,mam pytanie do użytkowników kolektorów próżniowych -czy ktoś z Was posiada ten zestaw http://www.allegro.pl/item931256400_kolekt...armo_solar.html co sądzicie o tym zestawie ,czy może do tego zestawu zastosować zbiornik 200l bo mi się wydaje ,że 300l to bardzo duży zbiornik -proszę o porady bo jestem na kupnie kolektora i cena tego zestawu jest przystępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taką chińszczyznę kupuje się na allegro. Klasyka gatunku. Cena przystępna i zapewne adekwatna do jakości. Zanim kupisz sprawdź jeszcze kto jest gwarantem, czyli kto przyjedzie z 3 lata jako serwisant.

 

Chyba, że się mylę i firma występująca jako producent robi te rury próżniowe sama :mellow: LOL

 

Poszukaj krajowej produkcji solarów płaskich - taka moja rada.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem zestaw z kolektorami Ulricha , jestem na etapie montażu i czasami żałuje , że się skusiłem na to . Zestaw miał byc kompletny tymczasem cały czas czegoś mi brakuje . Poszukaj lepiej jakiejś firmy która się oferuje kompleksową usługe , bo umoczysz jak ja :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,firma daje gwarancję na cały zestaw 5 lat ,a co do kolektorów to jest chińszczyzna ,bo pytałem gościa ,i powiedział że producentem są chiny gdzieś kiedyś czytałem ,że te kolektory próżniowe to jeden wielki chiński badziew i teraz mam dylemat co kupić? czy może płaskie kolektory?-doradzcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Uzywam zestaw Watt próżniowy 4 sezon ; kolega ma ulrich 24 rury po 1 sezonie......................

nie mieliśmy najmniejszego problemu..................w zasadzie nie widziałem kolektora płaskiego w pracy /tylko solver-katowice na internecie.

próżniowy w pochmurne dni daje mi ze 20 - 30 stopni ;więc też podgrzewa wodę do tej temperatury........płaskie tego nie robią.

Dzisiaj było słoneczko

kolektor miał ponad 50 stopni z 8 godzin.nagrzał 350 litrów wody.

Jeśli kupiłbyś 45 rur - to zbiornik musi być duży 400-500 litrów ; inaczej będzie gotował wode !!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja spotkałem się ze zdaniem, że wszystkie kolektory próżniowe robią chińczycy; tylko firmują ję sprzedawcy /jako swoje./Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem przy rozpakowywaniu zestawu solarnego. Oczywiście tani badziew z allegro, 4 rury stłuczone. Telefon, nerwy, reklamacja, protokół a tu się okazuje, że zero problemu - 6 nowych doszło za kilka dni. Na chińskim szmelcu jest takie przebicie, że nawet nie warto tych uszkodzonych odsyłać. Jakość z allegro ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest podejrzany! Anody magnezowe stosuje się jako ochronę przed korozją jedynie w zbiornikach ze zwykłej stali. W zbiornikach ze stali nierdzewnej nie stosuje się anod magnezowych. Stal nierdzewną spawa się stalą nierdzewną, więc nie ma potrzeby ochrony spawów. Ktoś tu z kogoś robi idiotę, zapewne zbiornik jest ze zwykłej stali, z nierdzewnej byłby drogi (spójrz tutaj).

Nie przejmuj się za bardzo uwagami innych o tym, że kolektory są chińskie. Zapewne grubo ponad 95% wszystkich rur do kolekorów próżniowych na świecie produkowanych jest Chinach (w tym WSZYSTKIE sprzedawane w Polsce). Są tam tysiące producentów. Serwis alibaba.com podaje 7400 producentów rur i kolektorów próżniowych. Wśród nich są firmy produkujące gów.niany szmelc, jak i firmy zaopatrujące czołowych "producentów" światowych sprzedających je później jako własne. Są firmy, których wyroby są b. tanie i takie, sprzedające rury i kolektory z "wyższej półki" o doskonałych parametrach.

Jeśli firma z Allegro nie będzie w stanie przedstawić żadnego certyfikatu instytutu badawczego z Europy potwierdzającego podawane przez producenta parametry, to powinna zapalić Ci się lampka ostrzegawcza. Oczywiście niekoniecznie musi to byc zły koletor, ale może nie być dobry. Pewności mieć nie będziesz!

certification-explained-1.jpg

Ja swoje kolektory kupowałem w UK (chińskie oczywiście), jednak te były badane przez Fraunhofer-Institute for Solar Energy Systems we Freiburgu. I powiem ci też, że jakość ich wykonania jest perfekcyjna, nie mam się do czego przyczepić.

 

Ze względu za niewielką zasobność portfela klienta, na polski rynek sprowadzane są z Chin te najtańsze wyroby, a co za tym idzie o słabej jakości, a to z kolei utrwala opinię Polaków o "chińszczyźnie". Droższych chińskich wyrobów nikt do Polski nie importuje, ponieważ nie byłoby na nie rynku zbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.