Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw Solarny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysiek210

krzysiek210

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 18:54

Witam, serdecznie wszystkich ,mam pytanie do użytkowników kolektorów próżniowych -czy ktoś z Was posiada ten zestaw http://www.allegro.p...armo_solar.html co sądzicie o tym zestawie ,czy może do tego zestawu zastosować zbiornik 200l bo mi się wydaje ,że 300l to bardzo duży zbiornik -proszę o porady bo jestem na kupnie kolektora i cena tego zestawu jest przystępna
  • 0

#2 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 21:24

Właśnie taką chińszczyznę kupuje się na allegro. Klasyka gatunku. Cena przystępna i zapewne adekwatna do jakości. Zanim kupisz sprawdź jeszcze kto jest gwarantem, czyli kto przyjedzie z 3 lata jako serwisant.

Chyba, że się mylę i firma występująca jako producent robi te rury próżniowe sama :mellow: LOL

Poszukaj krajowej produkcji solarów płaskich - taka moja rada.

Pozdrawiam.
  • 0

#3 OFFLINE   tomek66

tomek66

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 352 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 22:03

Poszukaj krajowej produkcji solarów płaskich - taka moja rada.

Neo dobrze Ci radzi. Kup sobie dwa kolektory płaskie Hawalex w przystępnej cenie około 1200zł za sztukę, bardzo dobra firma.
Pozdrawiam
  • 0

#4 OFFLINE   belhemiel

belhemiel

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 04 marzec 2010 - 19:27

ja kupiłem zestaw z kolektorami Ulricha , jestem na etapie montażu i czasami żałuje , że się skusiłem na to . Zestaw miał byc kompletny tymczasem cały czas czegoś mi brakuje . Poszukaj lepiej jakiejś firmy która się oferuje kompleksową usługe , bo umoczysz jak ja :mellow:
  • 0

#5 OFFLINE   krzysiek210

krzysiek210

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 marzec 2010 - 22:17

Witam,firma daje gwarancję na cały zestaw 5 lat ,a co do kolektorów to jest chińszczyzna ,bo pytałem gościa ,i powiedział że producentem są chiny gdzieś kiedyś czytałem ,że te kolektory próżniowe to jeden wielki chiński badziew i teraz mam dylemat co kupić? czy może płaskie kolektory?-doradzcie coś
  • 0

#6 OFFLINE   dorecho

dorecho

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 329 postów

Napisano 04 marzec 2010 - 22:36

Witam,
Uzywam zestaw Watt próżniowy 4 sezon ; kolega ma ulrich 24 rury po 1 sezonie......................
nie mieliśmy najmniejszego problemu..................w zasadzie nie widziałem kolektora płaskiego w pracy /tylko solver-katowice na internecie.
próżniowy w pochmurne dni daje mi ze 20 - 30 stopni ;więc też podgrzewa wodę do tej temperatury........płaskie tego nie robią.
Dzisiaj było słoneczko
kolektor miał ponad 50 stopni z 8 godzin.nagrzał 350 litrów wody.
Jeśli kupiłbyś 45 rur - to zbiornik musi być duży 400-500 litrów ; inaczej będzie gotował wode !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja spotkałem się ze zdaniem, że wszystkie kolektory próżniowe robią chińczycy; tylko firmują ję sprzedawcy /jako swoje./Pozdro
  • 0

#7 OFFLINE   mjk

mjk

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 04 marzec 2010 - 23:17

Neo dobrze Ci radzi. Kup sobie dwa kolektory płaskie Hawalex w przystępnej cenie około 1200zł za sztukę, bardzo dobra firma.
Pozdrawiam

Dobra rada, popieram. Poza tym.... próżniowe???

Pozdrawiam,
  • 0

#8 OFFLINE   Neo

Neo

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1137 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 23:19

Ostatnio bylem przy rozpakowywaniu zestawu solarnego. Oczywiście tani badziew z allegro, 4 rury stłuczone. Telefon, nerwy, reklamacja, protokół a tu się okazuje, że zero problemu - 6 nowych doszło za kilka dni. Na chińskim szmelcu jest takie przebicie, że nawet nie warto tych uszkodzonych odsyłać. Jakość z allegro ... :/
  • 0

#9 OFFLINE   wmichale

wmichale

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 07:05

Zbiornik jest podejrzany! Anody magnezowe stosuje się jako ochronę przed korozją jedynie w zbiornikach ze zwykłej stali. W zbiornikach ze stali nierdzewnej nie stosuje się anod magnezowych. Stal nierdzewną spawa się stalą nierdzewną, więc nie ma potrzeby ochrony spawów. Ktoś tu z kogoś robi idiotę, zapewne zbiornik jest ze zwykłej stali, z nierdzewnej byłby drogi (spójrz tutaj).
Nie przejmuj się za bardzo uwagami innych o tym, że kolektory są chińskie. Zapewne grubo ponad 95% wszystkich rur do kolekorów próżniowych na świecie produkowanych jest Chinach (w tym WSZYSTKIE sprzedawane w Polsce). Są tam tysiące producentów. Serwis alibaba.com podaje 7400 producentów rur i kolektorów próżniowych. Wśród nich są firmy produkujące gów.niany szmelc, jak i firmy zaopatrujące czołowych "producentów" światowych sprzedających je później jako własne. Są firmy, których wyroby są b. tanie i takie, sprzedające rury i kolektory z "wyższej półki" o doskonałych parametrach.
Jeśli firma z Allegro nie będzie w stanie przedstawić żadnego certyfikatu instytutu badawczego z Europy potwierdzającego podawane przez producenta parametry, to powinna zapalić Ci się lampka ostrzegawcza. Oczywiście niekoniecznie musi to byc zły koletor, ale może nie być dobry. Pewności mieć nie będziesz!
Dołączona grafika
Ja swoje kolektory kupowałem w UK (chińskie oczywiście), jednak te były badane przez Fraunhofer-Institute for Solar Energy Systems we Freiburgu. I powiem ci też, że jakość ich wykonania jest perfekcyjna, nie mam się do czego przyczepić.

Ze względu za niewielką zasobność portfela klienta, na polski rynek sprowadzane są z Chin te najtańsze wyroby, a co za tym idzie o słabej jakości, a to z kolei utrwala opinię Polaków o "chińszczyźnie". Droższych chińskich wyrobów nikt do Polski nie importuje, ponieważ nie byłoby na nie rynku zbytu.
  • 0