Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Demineralizowana W Instalacji Co


arguss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje studium przypadku, dotyczy jakości zastosowanej wody do napełnienia instalacji CO w układzie otwartym i mam takie pytania :

 

Czy eksploatując instalację CO, napełnioną wodą demineralizowaną da się uniknąć (lub zminimalizować) wytrącanie się kamienia kotłowego ?

 

Czy ktoś z forumowiczów testuje u siebie takie rozwiązanie ?

 

Czy są jakieś przeciwwskazania (z wyjątkiem finansowych) do zastosowania tej wody w instalacji ?

 

Czy wystarczy dolewka jakiegoś "wynalazku" (jakiego ?) do zwykłej kranówki i będzie po sprawie ?

 

 

PS. Od kranówki z mojego regionu, bardzo pięknie "zarastają" kamieniem grzałki w czajnikach, a do żelazka (z braku laku), też lepiej nie wlewać (bo porażka natychmiastowa) - moja bratowa wie coś na ten temat :mellow:

 

 

Pozdrawiam dolnych i górnych palaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje studium przypadku, dotyczy jakości zastosowanej wody do napełnienia instalacji CO w układzie otwartym i mam takie pytania :

 

Czy eksploatując instalację CO, napełnioną wodą demineralizowaną da się uniknąć (lub zminimalizować) wytrącanie się kamienia kotłowego ?

 

Czy ktoś z forumowiczów testuje u siebie takie rozwiązanie ?

 

Czy są jakieś przeciwwskazania (z wyjątkiem finansowych) do zastosowania tej wody w instalacji ?

 

Czy wystarczy dolewka jakiegoś "wynalazku" (jakiego ?) do zwykłej kranówki i będzie po sprawie ?

 

 

PS. Od kranówki z mojego regionu, bardzo pięknie "zarastają" kamieniem grzałki w czajnikach, a do żelazka (z braku laku), też lepiej nie wlewać (bo porażka natychmiastowa) - moja bratowa wie coś na ten temat :mellow:

 

 

Pozdrawiam dolnych i górnych palaczy

tak praktykuje się

-zalać układ wodą

-podpalic w kotle

-zagotowac wode w całym układzie tak przez 10min

-dolac ubutek wudy co się wylało przy gotowaniu i zapomniec o układzie przynajmnije na 10lat

a waznym elementem który jest istotny przy instalacji to pojemnośc naczynia przelewowego

jesli ma ono powyżej 50l to jest ok

natomiast jesli jest systemowe dobrane do instalacji np 10-15l to trzeba bedzie dośc czesto dolewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo dziękuję za udzielone odpowiedzi, ale drążę dalej :)

 

Ponieważ wiem, że mam u siebie twardą wodę to problem z kamieniem kotłowym to jedno :

 

Gdy wymiennik zajdzie kamieniem, to na pewno sporo "pary w gwizdek" znaczy się czopuch :) i krytyka, że "słaby ten kocioł" albo "węgiel mało kaloryczny".

 

automatyk -

Gdy zagotuję wodę w świeżo wykonanym układzie, to przecież kamień z twardej wody wytrąci mi w instalacji, a nie poza nią a tego właśnie chciałbym możliwie uniknąć ;

 

Z wielkością naczynia przelewowego, bardzo cenna uwaga - mój brat w swojej instalacji ma małe naczynko i ciągle dolewa i odpowietrza :)

 

Drugi problem to oczywiście korozja :mellow: :

 

Moja instalacja będzie nowa w miedzi z niezbyt "szczęśliwym" (korozyjnym) połączeniem z grzejnikami aluminiowymi, kocioł na paliwa stałe (najchętniej żeliwny, żeby na długo styknął) w systemie otwartym - bo nie chcę bum !!!

 

Pisząc o "wynalazku" do kranówki miałem na myśli inhibitor korozyjny, może ma ktoś już jakiś sprawdzony (trzymający przez długi okres swoje parametry).

 

Najlepiej, żeby zapobiegał też korozji biologicznej, no i musi się nadawać do aluminium.

Myślę, że gra warta świeczki bo zawory i pompy trochę dłużej popracują.

 

Na pewno będę chciał dodać też glikol na zamarzanie.

 

Na wszystkie me hydrobolączki pomógł by pewnie gotowy płyn do instalacji typu E.....d E...o ( bez kryptoreklamy), tylko cena odstraszająca i lepiej dokupić parę ton węgla :)

 

 

Pozdrawiam dolnych i górnych palaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no właśnie nchiałem napisac ze jesli chcesz zabezpieczyć układ przez zamrznieciem na długiee lata to ergolit eko 15% i po kłopocie

a jesli masz duży zbiornik przelewowy to raz zagotujesz wode cała instalacja w środku pokryje sie tzw sadzą kotłową i następne 30 lat masz spokoju

natomiast jak masz zbironik dobrany inżynieryjnie to dolewki wody zrobią swoje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.